Autor Tema: Mobiteli, MP3 playeri i ostali gadgeti  (Posjeta: 117884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Massone

• Hero Member
Odg: Mobiteli, MP3 playeri i ostali gadgeti
« Odgovori #1260 : Studeni 21, 2019, 14:32 »
Ma kakav S10, imam ga i teško je smeće. Koristim ga jer sam ga dobio bespla. Uzmi P30 Pro ili Iphone 11.
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1261 : Studeni 21, 2019, 14:40 »
Ma kakav S10, imam ga i teško je smeće. Koristim ga jer sam ga dobio bespla. Uzmi P30 Pro ili Iphone 11.
Stara ga je kupila prošli tjedan za 4800 i sviđa mi se.

Zašto ti S10 ne valja?
Never miss a good chance to shut up.

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #1262 : Studeni 22, 2019, 09:02 »
Imao sam Huawei Mate 20 Lite. Ni godinu dana. Ekran uvijek sranje na suncu, nista se ne vidi. poklopac di je utor za kartice je otpao, takodjer dio ekrana se odlijepio od kucista. mogao sam stavit nokat ispod ekrana.  :D

kupio Samsung prosli tjedan i preporodio se. skok sa magarca na konja.. predivne zivahne boje, kvaliteta izrade bolja od Huaweia.
na suncu vidim sve na mobu, ne moram bjezat u sjenu...

Samsung je broj 1 sa razlogom. Huawei mora jos uciti da bi dosegnuo sami vrh.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1263 : Studeni 22, 2019, 09:08 »
Imao sam Huawei Mate 20 Lite. Ni godinu dana. Ekran uvijek sranje na suncu, nista se ne vidi. poklopac di je utor za kartice je otpao, takodjer dio ekrana se odlijepio od kucista. mogao sam stavit nokat ispod ekrana.  :D

kupio Samsung prosli tjedan i preporodio se. skok sa magarca na konja.. predivne zivahne boje, kvaliteta izrade bolja od Huaweia.
na suncu vidim sve na mobu, ne moram bjezat u sjenu...

Samsung je broj 1 sa razlogom. Huawei mora jos uciti da bi dosegnuo sami vrh.

Koji model Samsunga si uzeo?

Inače sam se zaljubio u Google Pixel 4XL, ali kod nas ga je praktički nemoguće nabaviti + preskup je za ono što pruža.

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #1264 : Studeni 22, 2019, 09:13 »
ma jeftinjolu. a40. htio sam nesto manjih dimenzija. obicni model. al meni radi ekrana korak naprijed u odnosu na huawei.

ne volim ove nove modele. sve ko cigle. moram s obje ruke ga drzat. a stvarno imam velike sape.  :srednji

kamera jest bolja na huawei al meni je ekran bio bitan. cura ima isti takav i kad sam gledao u oba ekrana istovremeno nisam mogo vjerovat koliko je almoled bolji u odnosu na ips.

razmisljao sam bio i o s10e na pretplatu al na kraju sam shvatio da mi zbilja ne treba.

al to sam samo ja.

svi sad hvale na veliko xiaomi modele tj najbolji omjer ulozeno dobiveno... pogledaj i to.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1265 : Studeni 22, 2019, 09:19 »
Thx na dojmovima. :super

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #1266 : Studeni 22, 2019, 10:02 »
Stoji to što Silvan govori za zaslon, boje, rezoluciju, pixele… ali ne uzimaš zbog toga mobitel.

Ajmo ovako. Ja sam u Samsungu S10 pogasio sve moguće stvari koje sam mogao pogasiti, nemam nepotrebne aplikacije na mobu, imam ono što mi treba za posao i uz to Facebook, Insta, Tweeter i još par korisnih aplikacija. Ne igram se na njemu nikada, a baterija mi se prazni jako, ali jako brzo. E sada, ja imam dvije kartice u mobitelu, privatnu i poslovnu, ali ja znam ne koristiti mobitel na poslu, a kada navečer idem na spavanje mobitel mi zna biti na manje od 20 ili 10 posto baterije. Znam da dvije kartice troše puno više bateriju nego kada je jedna u mobitelu, ali ovo je presmiješno. Takvih problema na P20 seriji nisam imao.

E sada ti dolazim do najbitnije stvari što se tiče chipseta Snapdragona (Samsung) i Kirina (Huawei). Kada imaš u mobitelu Snapdragona i kada uđeš u npr. kameru, Snapdragon ti pali svih 8 jezgri da upali kameru. Kada imaš u mobitelu Kirina i kada uđeš u npr. kameru, Kirin ti pali SAMO ONOLIKO JEZGRE KOLIKO JE POTREBNO DA SE KAMERA UPALI. I to je jedna jako, jako, jako velika prednost kod Huawei mobitela jer se na taj način uštedi pun k***c baterije.

Što se tiče fotografije, Leica optiku ne može nadjebat ništa i Huawei ima vjerojatno najljepšu fotografiju danas na tržištu. Xiaomi se opasno približava. Ja imam forografija sa S10 u albumu na mobu koje kada bi vidio pitao bi me je li ovo fotkano tosterom, krumpirom ili žaruljom. Okej, u IDEALNIM uvjetima fotka ispadne prejebeno, ali za jedan mobitel koji toliko košta želim da svaka fotka ispadne prejebeno. Kod Huaweija nisam nikada imao takvih problema (sa Leica lećama), znao sam imati selfije da mi sunce udara u selfi kameru i Leica to tako dobro napravi, da su ljudi mislili da je Photoshop u pitanju.

Ako tebe zanimaju performanse i Fortnite na mobitelu, kupi si brate Samsung i uživaj u brzini, ali nosi prijenosni punjač sa sobom. :D

O Iphoneu neću trošiti riječi jer smatram da je to najbolji mobitel danas na tržištu, koliko god njegov IOS imao retardirano sučelje i koliko god mrzim kako im taj sustav izgleda, ne mogu reći da mobitel nije u svakom, ali svakom segmentu vrh.

Vjerojatno se razumiješ, ali je IOS jako, jako lagan sustav. Zato njemu ne treba toliko mAh baterija kao na Androidima gdje imaš 4500 mAh, zato njemu ne treba toliko megapiksela na kameri, zato mu ne treba osam jezgri procesora, itd, itd.

To je kao da staviš dva kombija da se utrkuju na 1000 metara. Jedan krcat stvarima, jedan prazan. Isti su model, oba Mercedesa Sprintera. Koji će prije doći do cilja? Iphone. :D

Ako treba još šta pitaj, imam još milijun bugova u glavi koje ću se sjetiti za S10 kad ugasim laptop, ali sam u poslu i mozak mi nije na LFCCRO forumu trenutno. :D

P.S. Baterija nije samo kod mene problem, nego cijeloj firmi :D
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #1267 : Studeni 22, 2019, 11:28 »
Stara ga je kupila prošli tjedan za 4800 i sviđa mi se.

Zašto ti S10 ne valja?

Imam 2g huawei mate 9 (garancija 3god!) i nijedno zamrzavanje, greška ili nešto slično da se zbrejkao (prije toga ima s4), žena imala s3, s4 (sa bezbroj bugova i servisa)  i sad je i ona na huaweiu P20 i prezadovoljna je, radi bez greške,baterija traje duže oddana, fotke su top.

Hoću reći da se na samsung nebi više vraćao, jednostavno samsung je možda 'ljepši' ali plaćaš ime, huawei je iz mog iskustva pouzdaniji proizvod koliko god to čudno zvučalo..
YNWA!!

Online Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
« Odgovori #1268 : Studeni 22, 2019, 18:13 »
Ja imam P20 Pro vec godinu i po i prezadovoljan sam s mobitelom. Posebno me kvaliteta slika oduševljava.
Kad sam poslovni vratio u firmu, kupio sam si odmah isti takav za sebe.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1269 : Studeni 22, 2019, 18:20 »
Ipak ću vjerojatno uzeti Google Pixel 4 XL.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1270 : Siječanj 15, 2021, 01:47 »
Ima neki ideju kako da nabavim chromecast with google tv?

U SAD-u košta 49 dolara. Kod nas ga nema, a u SLO traže 79 eura što je duplo više.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #1271 : Siječanj 15, 2021, 06:33 »
trebaš samo cromecast? inače za malo više imaš Xiaomi Mi Box S koji ima u sebi  certificiran Chrome box ultra i još puno toga od googla i androide boxa
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1272 : Siječanj 15, 2021, 10:01 »
trebaš samo cromecast? inače za malo više imaš Xiaomi Mi Box S koji ima u sebi  certificiran Chrome box ultra i još puno toga od googla i androide boxa

Želim baš chromecast 4. generacije, tj. "chromecast with google tv". Mogu spojiti sve usluge koje trenutno koristim (HBO, Amazon Prime, Netflix...) i sve mi ih prikazuje u jednom "googleovom" sučelju koje je kao "tema" na android (koji je isto google sam po sebi). Dakle, kad su spojene sve te usluge ne trebam otvarati svaki app zasebno već mi sve filmove i serije iz svih aplikacija prikazuje na jednom mjestu.

Isto tako mi treba za youtube i eurosport player gdje imam pretplate + casting i iptv... Kinezima baš i ne vjerujem po pitanju svega toga.

Treba mi za iptv aplikacija (kao backup plan) jer mi stiže optika ovih tjedana. Doduše, ne mogu na nju preći prije 6. mjeseca zbog ugovora, a nisam siguran da želim novi s HT-om iako sam uvijek bio jako zadovoljan s njima i trenutno imam super deal (iako je brzina samo 20 Mbps, ali to nije "njihova greška").

Izvođač radova za optiku u mojoj općini ima svoju ponudu od 200/75 Mbps + telefon za 209 kuna (100/50 i 400/100 su 60 kuna dolje/gore). Na to ću vjerojatno dodati neki IPTV iako mi se ne sviđa ta opcija.

Max TV, A1 TV i ostale bih puno radije uzeo, ali se ne usudim jer stalno nešto mijenjaju. Npr. A1 je potvrdio da gase PlanetSport i da dodaju Arene 1-6 gdje će biti Liga prvaka, La Liga, Europska liga... (pretpostavljam da će ih isto zadržati). Veći problem mi stvara Sportklub koji mi je najvažniji jer su uspjeli zadržati Engleze + dodaju Bundesligu, a nitko ne može garantirati da će sportklub biti na HT-u ili na A1 s obzirom da će United Grupa (šefovi Sportkluba i Tele2 koji se po novome zove Telemach hrvatska) vjerojatno kupiti i Optimu, moguće je da će staviti SportKlub ekskluzivno samo na Optimu.

Dakle, uz toliko neizvjesnosti, preostaje mi jedino IPTV koji mrzim jer sve što sam probao radi dobro do neke veće tekme. Onda uvijek šteka.
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2021, 10:22 gento »

Online LUDI-OS™

• Hero Member
« Odgovori #1273 : Siječanj 15, 2021, 13:28 »
do kada na sportkluub ostaju englezi?

ja imam sve preko MAX tv-a ( SK 1-10), ARENE 1-6 no ugovor mi istiće u ožujku i ne želim to zajebat

imam i IPTV preko moba koji radi savršeno, no 30tak sekundi sve kasni a to mi je previše

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1274 : Siječanj 15, 2021, 14:20 »
do kada na sportkluub ostaju englezi?

ja imam sve preko MAX tv-a ( SK 1-10), ARENE 1-6 no ugovor mi istiće u ožujku i ne želim to zajebat

imam i IPTV preko moba koji radi savršeno, no 30tak sekundi sve kasni a to mi je previše

Englezi ostaju i sljedeće sezone, ne znam ako i one nakon toga, ali je pitanje ako SK ostaje na Max-u.

Da, to i mene muči, ne želim si sve sjebati s novim ugovorom od 24 mjeseca pa ništa ne imati. S tim da sam ja u malo boljoj poziciji jer bi se do lipnja trebalo znati više toga. Do kad se treba otkazati ugovor koji ističe ukoliko više ne želiš biti kod tog pružatelja usluga?

Ako ovako ostane kako je sad na maxu (sk i arene), onda super. SK ima Engleze i Švabe, a Arena Lp, EL, Španjolce i Talijane. Jedino se još ništa ne zna za Francuze, ali oni su najmanje bitni.

Samo što je A1 objavio da dovodi Arenu, ali nije potvrdio da im ostaje SK, a HT (max tv) nije potvrdio ništa (ali vjerojatno zadržava Arene).