Autor Tema: Engleska premier liga 2019/20  (Posjeta: 59646 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online mihovil

• Hero Member
Odg: Engleska premier liga 2019/20
« Odgovori #1410 : Svibanj 22, 2020, 11:15 »
Pa ako je jedino ispravno to sto su ujedno svi vec i odlucili ne vidim kako bi cca pet-sest igraca koji kakti nece igrati svojom odlukom trebali utjecati da se sezona ne odigra? Cisto mi to vise izgleda kao nesto medijima zanimljivo. Nimalo nemaju utjecaj na odluke Vlade, zdravstva, saveza, vlasnika, dakle svih relevantnih faktora. I u Njemackoj je bilo pozitivnih na COVID prije pocetka pa eto ipak su krenuli..  Cak po mom sudu je to ok izgledalo nakon pauze.. U igrackom smislu naravno..
Pa ja sam siguran da ce se nastavit, prevelika je lova u igri da se ne nastavi. I nisam nijednom rekao da bi zbog toga sto netko ne zeli igrati trebalo prekinuti ili ne odigrati. Meni je samo bilo debilno sto se igrace koji ne zele igrati osuduje da ne zele igrat samo da nebi ispali iz lige, malo mi je to jadno.

Oni koji se ne osjecaju spremno igrat, nece igrat i to je to. Njihovi klubovi ce bit u situaciji kao da su ozljedeni i sve funkcionira.

Po kojem točno PPG sistemu?
Simple.

Po meni kad bi doslo do toga ipak pravednije (iako jasno nepravedno).

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1411 : Svibanj 22, 2020, 11:24 »
Oke, zašto je simple pravedniji od toga da se zasebno gledaju PPG za domaće i gostujuće tekme?
Never miss a good chance to shut up.

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #1412 : Svibanj 23, 2020, 13:44 »
Koja je zadnja odluka glede nastavka prvenstva?

Offline mashaka

• Hero Member
« Odgovori #1413 : Svibanj 23, 2020, 15:48 »
Koja je zadnja odluka glede nastavka prvenstva?

Svi timovi iz Premier lige su se vratili ovaj tjedan na treninge u skupinama, samim tim to je dovoljna naznaka da će se sezona završit. Vjerojatno će počet 12.6 ili 19.6 nastavak sezone

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #1414 : Svibanj 23, 2020, 23:27 »
U drugom krugu testiranja od 996 uzoraka samo 2 pozitivna
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1415 : Svibanj 24, 2020, 11:43 »
Oke, zašto je simple pravedniji od toga da se zasebno gledaju PPG za domaće i gostujuće tekme?
Zdrijeb sezone je veliki faktor srece koji imas prije pocetka sezone. U napetijim sezonama mozemo rec da zdrijeb mozda odluci i prvaka ili tko ispada (iako u nogometu recimo dosta manje spominje vaznost zdrijeba nego u nekim drugim sportovima).
Sam zdrijeb se sastoji od vise varijabla koje utjecu na tezinu istog, ic prilagodavat jednu od tih varijabli (broj domacih i gostujucih utakmica u trenutku kad bi se racunalo) a ne ostale mi nema previse smisla. Ili prilagodavat sve (sto nije moguce dobro napravit) ili jednostavno uzet simple ppg.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1416 : Svibanj 24, 2020, 15:30 »
Kako je fer računati običan PPG ako je dokazano da momčadi u velikoj većini slučajeva osvajaju više bodova kod kuće nego u gostima. S obzirom da nije odigran isti omjer domaćih i gostujućih tekmi mislim da se baš to mora uzeti u obzir. Isto kao što ne možeš završiti sezonu po trenutnom stanju jer nisu svi odigrali isti broj tekmi. Ovo što pišeš o varijabli oko rasporeda, to ima jednak utjecaj na sve modele.

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1417 : Svibanj 24, 2020, 15:58 »
A kako je fer onda ne ukljuciti dal je netko igrao protiv Liverpoola, Citya i Chelsea ili protiv Newcastlea, Norwicha i Ville?

Ili ako cemo dalje u kakvoj je formi bio Arsenal, United ili Tottenham kad je koji klub igrao s njima?

Mislim, nisam bas previse proucavao modele koji bi se koristili, pa moguce da krivo nesto shvacam. Al iako kazem da znam da simple ppg nije idealan i da je daleko od pravednog bi mi bila najmanje nepravedna opcija.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1418 : Svibanj 24, 2020, 17:46 »
A kako je fer onda ne ukljuciti dal je netko igrao protiv Liverpoola, Citya i Chelsea ili protiv Newcastlea, Norwicha i Ville?

Slažem se, ali to je problem koji je kod oba PPG-a.

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1419 : Svibanj 24, 2020, 17:58 »
Slažem se, ali to je problem koji je kod oba PPG-a.
Je, slazem se. Zato kazem, buduci da imas previse varijabli koje ne mozes rijesit jednostavno ne idi u to uopce. Ostavi faktor srece koji je ugraden u zdrijeb i trenutak prekida i tako ostavi...

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1420 : Danas u 00:55 »
Ali nije previše varijabli. Tj, je, ali u oba sistema.

Običan PPG računa dosadašnji broj bodova kroz odigrani broj utakmica i onda to množiš sa preostalim tekmama, a "komplicirani" računa dosadašnji broj domaćih tekmi kroz bodovi na njima puta preostale domaće tekme + dosadašnji broj gostujućih tekmi kroz bodovi na njima puta preostale gostujuće tekme.

Po meni je ovaj "komplicirani" više fer.