Autor Tema: Engleska premier liga 2019/20  (Posjeta: 59939 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
Odg: Engleska premier liga 2019/20
« Odgovori #420 : Listopad 21, 2019, 14:18 »
nema mi smisla. to bi znacilo da sudac nije vidio ociti faul, sto bi opet znacilo da bi vjerovao VARu na rijec u odluci koju on mora donijeti. u svakom slucaju bi trebao provjeriti tu situaciju tog prekrsaja ako je za crveni, ili ako je situacija nakon koje je protivnik postigao pogodak.

Pa zaleđa, očiti faulovi, ruke... koji su doveli do gola jebote (+ direktni crveni karton). Mislio sam da se to više ne mora napomenuti. Da, ajmo sad pregledavati svaki faul na utakmici... :roll
Never miss a good chance to shut up.

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #421 : Listopad 21, 2019, 14:30 »
Pa zaleđa, očiti faulovi, ruke... koji su doveli do gola jebote (+ direktni crveni karton). Mislio sam da se to više ne mora napomenuti. Da, ajmo sad pregledavati svaki faul na utakmici... :roll
Pa ti si rekao da VAR moze ponistiti ociti prekrsaj (to sam ti i boldao u citatu), kao i odlucit konacno o zaledu ili ponistit gol ako je napadacka ekipa igrala rukom u protivnickom 16ercu. Samo ti govorim da po nekoj logici i pravilima VAR ne bi smio donositi konacne odluke po pitanju prekrsaja, vec javiti sucu da misle da je situacija bila za crveni karton ili da je golu prethodio prekrsaj. Ne razumijem ko spominje VAR za svaki prekrsaj?

Inace, u engleskoj je stvar jasna. U tim situacijama VAR uvijek potvrduje prvotnu sucevu odluku. Recimo, penal nad Maneom je isto tako bio za provjeru, budimo realni. Ne znam da li je u engleskoj to slucaj taj da se VARovci iz kolegijalnosti ne petljaju glavnom sucu u posao oko odluka koje on konacno donosi, ili ne zele izlagati kolegu tom da ide pregledavati snimku, nakon cega bi ta njegova odluka imala jos vecu tezinu zato sto je pregledao replay nekoliko puta.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #422 : Listopad 21, 2019, 14:39 »
Pa ti si rekao da VAR moze ponistiti ociti prekrsaj (to sam ti i boldao u citatu), kao i odlucit konacno o zaledu ili ponistit gol ako je napadacka ekipa igrala rukom u protivnickom 16ercu. Samo ti govorim da po nekoj logici i pravilima VAR ne bi smio donositi konacne odluke po pitanju prekrsaja, vec javiti sucu da misle da je situacija bila za crveni karton ili da je golu prethodio prekrsaj. Ne razumijem ko spominje VAR za svaki prekrsaj?

Inace, u engleskoj je stvar jasna. U tim situacijama VAR uvijek potvrduje prvotnu sucevu odluku. Recimo, penal nad Maneom je isto tako bio za provjeru, budimo realni. Ne znam da li je u engleskoj to slucaj taj da se VARovci iz kolegijalnosti ne petljaju glavnom sucu u posao oko odluka koje on konacno donosi, ili ne zele izlagati kolegu tom da ide pregledavati snimku, nakon cega bi ta njegova odluka imala jos vecu tezinu zato sto je pregledao replay nekoliko puta.

Pa očiti prekršaj koji je prethodio pogotku. Znači, čiste stvari koje su prethodile pogotku ili ako je čisti direktni crveni, onda sudac ne treba ići pogledati i VAR mu javi definitivno je tako. Ako situacija nije 100% očita, onda bi sudac trebao ići pogledati, a u EPL se to ne prakticira nego se tada primjenjuje prva odluka.

Zato sto se to ide provjeravati kada se VAR ne slaze s odlukom glavnog suca, sto ocito ove sezone nijednom nije bio slucaj. Jasno je za pretpostaviti da njima VAR sluzi samo reda radi jer se ne zele mijesati u posao svojim kolegama, osim ako su u pitanju situacije koje glavni sudac ne mora provjeravati, offside i igranje rukom u napadu nakon cega je postignut gol (laporte protiv spursa i mane danas)

Znači, ti si napisao da se ide gledati kada se VAR ne slaže s odlukom suca, a to nije istina (bar ne u potpunosti). Ako se ne slažu s odlukom i ta situacija je čista (kao npr. očiti faulovi, a sudac nije vidio; zaleđa, a nisu dosuđena, ruka u napadačkoj akciji... naravno kad je gol) onda mu oni vele i on tako dosudi. Nema potrebe da ide nešto gledati što se lako vidi da je čisti zajeb. Ako situacija nije čista nego je nekih 65-35 ili manje na neku stranu, onda bi sudac trebao ići sam pogledati, a to se u EPL ne primjenjuje nego se tada potvrđuje prvotna odluka suca.
Never miss a good chance to shut up.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #423 : Listopad 21, 2019, 15:14 »
VAR za sada promasaj. Da ga ukinu ne bi puno pogrijesili

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #424 : Listopad 21, 2019, 15:57 »
VAR za sada promasaj. Da ga ukinu ne bi puno pogrijesili

ček, zbog par dvojbenih incidenata (naspram stotine ispravnih) ti bi ukinuo VAR i opet sve prepustio sucima?  :zid

mislim da neki ovdje gledaju VAR kao računalni software koji nema pravo na pogrešku, a i dalje se radi o sustavu koji je ovisan o ljudima u većini situacija. moja jedina zamjerka zašto mi smeta VAR za sada je što se izgubilo malo na spontanosti sporta i stvaraju se glupe situacije u kojima ekipa slavi pogodak pa se zbog VARa zaustavi utakmica na 3min i poništi se to slavlje. ili pizdarije gdje se čak i nastavi igra pa odjednom ekipa koja je dala gol sazna preko spikera da im je poništen pa sad ti igraj dalje normalno.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #425 : Listopad 21, 2019, 16:02 »
Ne gledam ga tako ali engleski suci su pretenciozna gov.na koja ne znaju priznati pogresku. Ove sezone nam nisu svirali vec 2 ocigledna penala a nijednom glavni sudija nije gledao situacije, jucer neregularan gol priznat itd. U Njemackoj ga izvrsno koriste aliu Engleskoj ocajno

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #426 : Listopad 21, 2019, 16:03 »
ovo mi je u rangu onoga da nedosuđeni penal za xy momčad kod 0-0 ne utječe na konačni rezultat jer je xy momčad na kraju izgubila 2-0

a sine mili, kako nije izravno utjecao kad su nam nakon te situacije prodali kontru. Znači nije gol pao za minut-dvije nego za cca 10 sekundi

a to je li bila gluma ili ne...jel ga udario u lijevu nogu? čisti faul

utjecao je na gol kao dio cijelog niza događaja, ali onda isto tako možeš vraćati golove na bilo koji zadnji nedosuđeni faul jer je butterfly efekt krenuo od bilo kojeg trenutka.

po meni je izravno utjecanje na gol ako se krivo dosudi nešto u posjedu zadnjeg igrača prije postizanja gola. npr maneova ruka zbog koje je poništen gol je opravdana, ali ne bi mi bilo opravdano poništiti gol da je van dijk 15 sekundi ranije dirao loptu rukom, sudac nije vidio, van dijk doda loptu maneu i on zabije gol. tu je već prošla baba s kolačima i igralo se podosta nakon te nedosuđene ruke.

man utd je nakon tog (sumnjivog) faula odigrao sa svoje polovice cijelu jednu akciju prema našem golu i bilo bi mi iskreno retardirano da su im zbog toga poništili gol.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #427 : Listopad 21, 2019, 16:07 »
Daj bgt ne brukaj se, nije mogao izravnije uticat jbt. Dosli nam do gola za 6 sekundi nakon CISTOG faula. Cak je i Lindelofov govor tijela bio da je napravio faul samo je digao ruke. To da je Origi teatralno pao stoji ali boli me qrac.

I pored tog gola imali smo katastrofalno sudjenje ko da se tekma igrala u 4 zupanijskoj ligi pa gostu ne smijes nista svirati. Nemam se obicaj zaliti na sudjenje cak me to i nervira kad se neko zali ali ono je jucer bilo cisto domacinsko sudjenje Unitedu ko da je 2008 godina a ko da smo mi Bolton

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #428 : Listopad 21, 2019, 16:57 »
da ga jebeš meni nije izravno utjecanje ako se odvije cijela akcija nakon toga.

ili treba pojasniti riječ 'izravno'?

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #429 : Listopad 21, 2019, 16:59 »
Imali 3 kontakta s loptom nakon faula, normalno da je izravno. Ili ti je izravno samo ako npr u skoku napravi faul i da gol glavom.

Ako je tako imamo drugaciju interpretaciju te rijeci

Offline Trevelyan

• Hero Member
« Odgovori #430 : Listopad 21, 2019, 18:01 »
Već se pričalo ovdje o eventualnoj rasprodaji u Tottenhamu i o našim željama. Ja bih isto Sona ili Mouru, ali ne mislim da je itko spomenuo Allija, jel nam on ne paše nikako? :hm Isto pitanje, nevezano uz Tottač,  imam za Isca. Jel bi ih željeli i zašto ne? :D
Mo Salah, you little dancer!

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #431 : Listopad 21, 2019, 18:03 »
da ga jebeš meni nije izravno utjecanje ako se odvije cijela akcija nakon toga.

ili treba pojasniti riječ 'izravno'?

da, u 3 dodavanja u par sekundi

pa ako ćemo tako gledat onda mi je gluplji poništeni gol Azpilicuete protiv nas jer je od ofsajda do gola prošlo 20 sekundi i 10 dodavanja

faul je bio i oni su nakon toga otvorili kontru i dali gol. Ne znam čemu VAR služi ako ne da spriječi takve stvari

Atkinson je jučer sudio ko zadnje govno. Young napravi faulčinu s leđa i ne dobije ni žuti
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #432 : Listopad 21, 2019, 18:05 »

Situacija tamo negdje na 2:20

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #433 : Listopad 21, 2019, 18:14 »
Već se pričalo ovdje o eventualnoj rasprodaji u Tottenhamu i o našim željama. Ja bih isto Sona ili Mouru, ali ne mislim da je itko spomenuo Allija, jel nam on ne paše nikako? :hm Isto pitanje, nevezano uz Tottač,  imam za Isca. Jel bi ih željeli i zašto ne? :D
Mouru ne, Sona DA. Za Allia ne znam sta da kazem. Prije bih Brunu Fernandesa nego Isca npr

Offline mashaka

• Hero Member
« Odgovori #434 : Listopad 21, 2019, 20:39 »
Mouru ne, Sona DA. Za Allia ne znam sta da kazem. Prije bih Brunu Fernandesa nego Isca npr

Ja bi Dele Alija, iz razloga šta je navijač Liverpoola od malih nogu