Autor Tema: Engleska premier liga 2019/20  (Posjeta: 59936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luigi

• Hero Member
Odg: Engleska premier liga 2019/20
« Odgovori #405 : Listopad 19, 2019, 23:01 »
Moram priznati JEsus mi se sve vise svidja kao i igra i uopce me ne bi cudilo da izraste u svjetsku klasu. Ima sve potrebno, samo da je malo manje sebican

Offline Raptor

• Hero Member
« Odgovori #406 : Listopad 20, 2019, 19:24 »
Pa dobro, +8 je i dalje :kuler
Dobra ti je matematika

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #407 : Listopad 20, 2019, 19:54 »
89 utakmica u ligi i koliko puta su sudije isli gledati u onaj ekran ? Nijednom

Za sta im onda sluzi

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #408 : Listopad 20, 2019, 20:57 »
89 utakmica u ligi i koliko puta su sudije isli gledati u onaj ekran ? Nijednom

Za sta im onda sluzi

Zato sto se to ide provjeravati kada se VAR ne slaze s odlukom glavnog suca, sto ocito ove sezone nijednom nije bio slucaj. Jasno je za pretpostaviti da njima VAR sluzi samo reda radi jer se ne zele mijesati u posao svojim kolegama, osim ako su u pitanju situacije koje glavni sudac ne mora provjeravati, offside i igranje rukom u napadu nakon cega je postignut gol (laporte protiv spursa i mane danas)

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #409 : Listopad 20, 2019, 20:59 »
Stani. Pa zar nije bilo situacija da je priznat gol pa da je nakon konsultovanja VaRA ponisten? I opet glavne sudije nisu gledali nego su slijepo vjerovali. Za sada veliki promasaj VAR.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #410 : Listopad 21, 2019, 07:51 »
Zato sto se to ide provjeravati kada se VAR ne slaze s odlukom glavnog suca, sto ocito ove sezone nijednom nije bio slucaj. Jasno je za pretpostaviti da njima VAR sluzi samo reda radi jer se ne zele mijesati u posao svojim kolegama, osim ako su u pitanju situacije koje glavni sudac ne mora provjeravati, offside i igranje rukom u napadu nakon cega je postignut gol (laporte protiv spursa i mane danas)

Krivo. VAR može poništiti odluku suca kad je čista greška (zaleđa, očiti faulovi, igranja rukom... npr. VAR je jučer poništio Maneov gol - opravdano). Ukoliko je nešto oko čega se može diskutirati, tada bi glavni trebao još jednom pogledati (primjer Origi jučer kad nije pogledao ili Mane vs Leicestera kad je pogledao) samo što se to baš i ne događa tako često u EPL.
Never miss a good chance to shut up.

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #411 : Listopad 21, 2019, 08:43 »
Nema mi smisla da VAR ponistava odluku kod prekrsaja. Mislio sam da je pravilo da VAR javi sucu ukoliko je odluka kriva, pa da sudac ide provjeriti situaciju, sto je i logicno. Ipak je on glavni sudac. Tako prakticiraju talijani.

Offline -marko-

• Hero Member
« Odgovori #412 : Listopad 21, 2019, 10:05 »
Poanta price: nije bilo potrebe da gleda jer je VAR potvrdio njegovu tocnu procjenu- nije bio faul.
Say what again!

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #413 : Listopad 21, 2019, 12:53 »
Ne. Poanta je da ovi iz VARa ne "proturijece" sucima u situaciji di glavni sudac donosi odluku, nakon cega bi trebao pogledati snimku i potvrditi tu istu odluku ili ju ponistiti. Po meni ne upotrebljavaju VAR onako kako bi trebali jer se ocito VARovci ne zele petljati glavnim sucima u njihove odluke. U ovim situacijama di VAR donosi konacnu odluku poput ruke u napadu ili offside ga koriste.

Recimo, ono jucer je bila situacija di je VAR trebao javiti kako situacija nije cista jer je bilo kontakta i da bi glavni sudac trebao pogledati snimku. Ne radi se normalno to kod svakog prekrsaja, osim ako je za crveni, ali ovo je bila situacija nakon koje je protivnik stekao prednost i zabio gol.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #414 : Listopad 21, 2019, 13:13 »
Nema mi smisla da VAR ponistava odluku kod prekrsaja. Mislio sam da je pravilo da VAR javi sucu ukoliko je odluka kriva, pa da sudac ide provjeriti situaciju, sto je i logicno. Ipak je on glavni sudac. Tako prakticiraju talijani.

Pa normalno. Nitko to nije niti rekao. :lol
Never miss a good chance to shut up.

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #415 : Listopad 21, 2019, 13:26 »
Pa normalno. Nitko to nije niti rekao. :lol

Krivo. VAR može poništiti odluku suca kad je čista greška (zaleđa, očiti faulovi, igranja rukom... npr. VAR je jučer poništio Maneov gol - opravdano). Ukoliko je nešto oko čega se može diskutirati, tada bi glavni trebao još jednom pogledati (primjer Origi jučer kad nije pogledao ili Mane vs Leicestera kad je pogledao) samo što se to baš i ne događa tako često u EPL.

nema mi smisla. to bi znacilo da sudac nije vidio ociti faul, sto bi opet znacilo da bi vjerovao VARu na rijec u odluci koju on mora donijeti. u svakom slucaju bi trebao provjeriti tu situaciju tog prekrsaja ako je za crveni, ili ako je situacija nakon koje je protivnik postigao pogodak.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #416 : Listopad 21, 2019, 13:36 »
Ne. Poanta je da ovi iz VARa ne "proturijece" sucima u situaciji di glavni sudac donosi odluku, nakon cega bi trebao pogledati snimku i potvrditi tu istu odluku ili ju ponistiti. Po meni ne upotrebljavaju VAR onako kako bi trebali jer se ocito VARovci ne zele petljati glavnim sucima u njihove odluke. U ovim situacijama di VAR donosi konacnu odluku poput ruke u napadu ili offside ga koriste.

Recimo, ono jucer je bila situacija di je VAR trebao javiti kako situacija nije cista jer je bilo kontakta i da bi glavni sudac trebao pogledati snimku. Ne radi se normalno to kod svakog prekrsaja, osim ako je za crveni, ali ovo je bila situacija nakon koje je protivnik stekao prednost i zabio gol.

pa da, to je to, takva je i bila prvotna ideja VAR-a. Znači VAR bi trebao ili ispraviti odluku (jako teško) ili potaknuti suca da pogleda snimku jer ipak je on glavni sudac

Meni bi bilo najnormalnije da su iz VAR-a javili Atkinsonu "ej, kontakt je postojao, ajde pogledaj snimku pa vidi šta misliš". Ovako je ovo kretenizam. Al ništa čudno, engleski suci će upropastit ligu
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #417 : Listopad 21, 2019, 13:47 »
takvih situacija ima 10-15 na svakoj utakmici i po meni je opravdano dozvoljen gol uniteda. kontakta je bilo, ali je više origijeva gluma i bacanje potenciralo taj kontakt. ovisno o kriteriju suca, nekad se pušta grublja igra i takvi kontakti se ne smatraju faulom.

druga stvar koja im ide na ruku je što je faul bio na njihovoj polovici. dakle, ne može se reći da je faul izravno utjecao na gol jer se kasnije dogodio niz propusta s naše strane.

sve u svemu, nakon tako šuplje igre i stvorene dvije prilike na utakmici nemamo se kome žaliti. man utd zasluženo uzeo bod, a mogli su sva 3 uz malo više sreće. onaj lindelof im je katastrofa, najbolji švedski sportaš 2018. godine  :D kakvi su onda ostali?

ne frustrira me toliko ovaj bod koliko činjenica da smo paralizirani protiv jebenog man utda tko god im igrao i tko god ih vodio u tom trenutku, valjda kompleksi iz doba fergusona.

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #418 : Listopad 21, 2019, 13:50 »
Takvih kontakata ima 10ak po utakmici, ali zato je ograniceno javljanje VARa kod prekrsaja samo u slucaju crvenog kartona ili stecenog posjeda nakon kojeg je postignut pogodak.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #419 : Listopad 21, 2019, 14:07 »
druga stvar koja im ide na ruku je što je faul bio na njihovoj polovici. dakle, ne može se reći da je faul izravno utjecao na gol jer se kasnije dogodio niz propusta s naše strane.

ovo mi je u rangu onoga da nedosuđeni penal za xy momčad kod 0-0 ne utječe na konačni rezultat jer je xy momčad na kraju izgubila 2-0

a sine mili, kako nije izravno utjecao kad su nam nakon te situacije prodali kontru. Znači nije gol pao za minut-dvije nego za cca 10 sekundi

a to je li bila gluma ili ne...jel ga udario u lijevu nogu? čisti faul
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011