Anketa

Skupinu prolaze

Argentina
34 (45.3%)
Nigerija
5 (6.7%)
Island
3 (4%)
Hrvatska
33 (44%)

Ukupno Glasova: 38

Glasanje završeno: Srpanj 01, 2018, 11:40

Autor Tema: Skupina D  (Posjeta: 6264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline devil2

• Hero Member
Odg: Skupina D
« Odgovori #15 : Lipanj 16, 2018, 23:22 »
Standardno ljigava igra, nesto na sto smo valjda navikli zadnjih x godina. Vecina ih igra zajedno preko deset godina, a imas osjecaj ko da su se jucer skupili i prvi put zaigrali zajedno.
Strinic je nekada znao odigrati solidno, pogotovo na velikim natjecanjima, ali on je izgleda skroz propao. Los do boga, prvi ozbiljniji igrac ce ga silovati na toj strani. Vrsaljko na drugoj strani nastavlja igrati za k***c u reprezentaciji.
Rakitic? Igrac koji ima blizu 100 nastupa za reprezentaciju, a da se nitko ne moze sjetiti dvije dobre utakmice. Spor, trom, pickast, dosadan za gledati. Modric klasa, mada je ovo jedna od losijih njegovih utakmica za reprezentaciju. Rebic dobar na pocetku, kasnije nestao. Perisic moze proci, ali mislim da svi od njega ocekuju puno vise. Mandzukic solidan, bilo bi dobro kad bi barem protiv Nigerije bio u stanju tu i tamo primiti loptu, odigrati nekakav pas na stranu i sl., ali je tehnicki prelimitiran i za to, pa se necu puno nadati u utakmici s Argentincima. Kovacic neka ulazi u ovakvim situacijama kad je sve rijeseno, ali nema sto traziti na terenu dok se igra ozbiljno. Beskoristan igrac koji svaki put odusevi svojim glupostima.

Offline scouser68

• Hero Member
« Odgovori #16 : Lipanj 17, 2018, 10:43 »
Pobjeda je pobjeda. Niti sam za previse kritike niti za nekakvo hvaljenje, ali tri boda na otvaranju prvenstva? Uvijek.

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #17 : Lipanj 17, 2018, 10:49 »
Generalno kad gledaš dobro odrađen posao, 3 boda a sve je odavalo dojam da se niti nismo nešto puno namučili ili fizički umorili, baš ono dobro odrađen posao.

Od Strinića nisam ništa niti očekivao tako da ovo kad nije nešto generalno sjebo je odlično sa njegove strane, 18 puta veće razočaranje mi je Vrsaljko, očekivao sam bar da na toj strani budemo opasni prema naprijed al njegovi centaršutevi :joj :joj dolasci prema naprijed, pasevi, šlag na tortu je ona situacija kad nije znao kud će i onda se sudari sa Rebićem  :joj :joj
S druge strane stoperi su dobro djelovali, pogotovo Lovren, Rebić i Perišić su ok, jučer su dosta pokrivali defanzivu tako da je njihov veći doprinos prema naprijed nedostajao, al ako je to taktički tako odlučeno onda u redu. Raketa i Luka bili solidni, Mandžo borben.

Stvarno bi volio da se jednom maknemo od tih 4-2-3-1, ne odgovara nam to nikako, daj stavi 4-3-3 sa dvije osmice, ta fornacija bi bila pun pogodak za nas, po meni.

Sa kiksom Argentine situacija nam je sad jako dobra, oni moraju po pobjedu protiv nas dok mi možemo lagano ući u utakmicu, stat čvrsto iza i čekat našu priliku, nama je i remi odličan, onda protiv Islanda lovimo pobjedu i Dance u 1/8, fino bi nam se otvorilo.
Football is a simple game based on the giving and taking of passes,
of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass.
It is terribly simple.

Offline Lasko

• Hero Member
  • YNWA
« Odgovori #18 : Lipanj 17, 2018, 11:42 »
Dobra stvar je što se obrana iskristalizirala, ova četvorka bi trebala biti standardna, bez kretenskih eksperimentiranja s Vidom na lijevom beku i slično. Ćorluka je za penziju.

Što se tiče same utakmice, igra nije bila dobra ali vidimo kako se i veće ekipe dobrano muče. Dalić je postavio ovih 6 igrača nominalno na svoje najbolje pozicije to nije bilo dobro jer nismo bili kompaktni, igralo se dugim loptama jer Rakitić i Modrić su stajali preduboko budući da nije bilo osigurača iza.

Slažem se da bi trebalo staviti Badelja ili Brozovića, dakle tog trećeg veznjaka i omogućiti Rakitiću i Modriću da igraju osmice, tako igraju i u klubovima. To bi značilo da jedan od kvarteta Rebić-Perišić-Mandžukić-Kramarić ispadaju, vjerojatno Kramarić.
"For those of you watching in black and white, Liverpool are the team with the ball."

Offline dalglish12345

• Hero Member
  • Whenever, Wherever you need me, i am here for you
« Odgovori #19 : Lipanj 17, 2018, 11:43 »
Ja bi napo ove Argentince. Pa to je zivi uzas iza.
A branit se protiv Messija, Aguera i Di Marie 90 min je po meni samoubojstvo. Protiv Messija je najbolja obrana napad. Mislim da mozemo primit dosta golova, ali jos vise dat. Obrana na celu sa golmanom im je katastrofa. treba to iskroistit
we've won it 5 times!

we've won it 5 times!

More than Chelsea and Arsenal!

And Man U combined!

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
« Odgovori #20 : Lipanj 17, 2018, 13:31 »
Sa kiksom Argentine situacija nam je sad jako dobra, oni moraju po pobjedu protiv nas dok mi možemo lagano ući u utakmicu, stat čvrsto iza i čekat našu priliku, nama je i remi odličan, onda protiv Islanda lovimo pobjedu i Dance u 1/8, fino bi nam se otvorilo.
Kiks Argentine nama dobro dolazi samo ako kiksaju i protiv nas, inače smo najebali jer imamo dobrih 15% šanse probiti Island.
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #21 : Lipanj 17, 2018, 14:05 »
Od Strinića nisam ništa niti očekivao tako da ovo kad nije nešto generalno sjebo je odlično sa njegove strane, 18 puta veće razočaranje mi je Vrsaljko, očekivao sam bar da na toj strani budemo opasni prema naprijed al njegovi centaršutevi :joj :joj dolasci prema naprijed, pasevi, šlag na tortu je ona situacija kad nije znao kud će i onda se sudari sa Rebićem  :joj :joj

Stvarno bi volio da se jednom maknemo od tih 4-2-3-1, ne odgovara nam to nikako, daj stavi 4-3-3 sa dvije osmice, ta fornacija bi bila pun pogodak za nas, po meni.
A zna se da Vrsaljko nema nikakav centarsut i da je prema naprijed vise manje banana, nije slucajno da ima najmanje centarsuteva po utakmici od svih Atleticovih bekova a nije da su Herzandez, F.Luis i Juanfran neki cudesni ofenzivni beovi.

Ovo je jedina varijanta 4-2-3-1 (iako je bilo vise 4-4-2) koju bi koristio (sa Kramom povucenim uz jos jednu spicu) i ok mi je sto smo protiv Nigerije tako odigrali. 4-3-3 nam u vezi najbolje odgovara, ali onda imamo problem u spici, al vjerujem da cemo protiv Argentine ic s 3 vezna, samo me strah da ce Modric na #10.

Kiks Argentine nama dobro dolazi samo ako kiksaju i protiv nas, inače smo najebali jer imamo dobrih 15% šanse probiti Island.
Iako bi i ja vise volio da je Argentina pobijedila, ne znaci nuzno da cemo s porazom od Argentine morat dobit Island, prvo oni moraju dobit Nigeriju.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #22 : Lipanj 17, 2018, 14:19 »
Hrvati nece izgubiti od Argentine ubjedjen sam.

Argentina-Francuska u osmini finala

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #23 : Lipanj 17, 2018, 14:34 »
A zna se da Vrsaljko nema nikakav centarsut i da je prema naprijed vise manje banana, nije slucajno da ima najmanje centarsuteva po utakmici od svih Atleticovih bekova a nije da su Herzandez, F.Luis i Juanfran neki cudesni ofenzivni beovi.

Ovo je jedina varijanta 4-2-3-1 (iako je bilo vise 4-4-2) koju bi koristio (sa Kramom povucenim uz jos jednu spicu) i ok mi je sto smo protiv Nigerije tako odigrali. 4-3-3 nam u vezi najbolje odgovara, ali onda imamo problem u spici, al vjerujem da cemo protiv Argentine ic s 3 vezna, samo me strah da ce Modric na #10.

Ma znam da nije Vrsaljko sad nešto jebeno dobar ofanzivno ali ono, očekivao sam ipak da nešto konkretno odradi iz drugog plana.

Uopće ne sumnjam da će Krama van a Badelj ili Broz unutra u paru sa Raketom za Argentinu, Modrić će na 10  i to je to.

Pa ja bi u tih 4-3-3 kod nas koristio Kramarića u špici, da igra tu neku rolu playmakera, povlači se i otvara prostor za Rebića i Perišića koji bi ulazili sa krila u sredinu, u principu Krama bi radio ono što Firmino radi kod nas.
Luka i Raketa bi na 8 pružili svoj maksimum i tu bi mi mogli kontrolirat utakmicu, sa njima u tim ulogama a oni da imaju nekog korektora sebi iza leđa ...
It is terribly simple.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #24 : Lipanj 17, 2018, 15:12 »
Jucer smo dobili na iskustvo, igra jos nije tecna, tek par suvislih akcija.. Atrina je rupa i ocekujem da ga Argentina stavi na konstantni pritisak s Di Marijom, tu ce mu morati netko pomagati, vjrrojatno Broz koji bi morao krenuti ko treci veznjak od pocetka.. btw i Pera nam je ostao duznik jucer..
YNWA!!

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #25 : Lipanj 21, 2018, 17:38 »
Caballero, Tagliafico, Otamendi, Mercado, Acuna, Mascherano, Perez, Salvio, Meza, Aguero, Messi

Navodno postava Argentine, ova njihova veza i obrana ne izgledaju nikako, može se protiv toga i te kako igrati.

Ajmo ovo ugrabit, ne smijemo izgubit, minimalno remi pa da pobjedom protiv Islanda idemo tamo na Dansku u 1/8 finala, otvorila nam se idealna prilika dogurat do 1/4 finala i onda bi bili na utakmicu od borbe za medalje, ajmooooo u pm!
It is terribly simple.

Offline Mastodont

• Hero Member
  • "It’s WONDERFUL! It’s MARVELOUS!! It’s 3-3!!!"
« Odgovori #26 : Lipanj 21, 2018, 20:30 »
Spusti Modrića niže i uzmi posjed. Nema smisla da oni nama skrivaju loptu a mi bi trebali dominirati vezom.

Offline Laslo

• Hero Member
  • Credo!
« Odgovori #27 : Lipanj 21, 2018, 20:34 »
Previše nesigurnosti u zadnjoj liniji kada je kod nje lopta. Trema ili nesamopouzdanje?
Gwlad, gwlad, pleidiol wyf i'm gwlad.

Legum servi sumus ut liberi esse possimus!

Uostalom, mislim da bi hrvatskim izbornikom trebao biti stranac!

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #28 : Lipanj 21, 2018, 20:38 »
Par dobrih akcija, par paničnih trenutaka u odbrani. Sve opasno smo si sami zakuhali. Argentina je grozna, ako im zabijemo rasplinut će se.

Offline Laslo

• Hero Member
  • Credo!
« Odgovori #29 : Lipanj 21, 2018, 20:41 »
Dobro je da sudac tolerira malo čvršću igru. Ovo mi se na prvu učinilo da bi mogao biti i crveni.
Gwlad, gwlad, pleidiol wyf i'm gwlad.

Legum servi sumus ut liberi esse possimus!

Uostalom, mislim da bi hrvatskim izbornikom trebao biti stranac!