Anketa

Do kraja će ManC kiksati više od Liverpoola?

DA
32 (18.7%)
NE
22 (12.9%)
----------------------------------
3 (1.8%)
Mislim da su najveće šanse za kiks ManC kod:
0 (0%)
ManU (A)
35 (20.5%)
Burley (A)
12 (7%)
Leicester (H)
13 (7.6%)
Brighton (A)
1 (0.6%)
----------------------------------
0 (0%)
Najviše me strah:
0 (0%)
Huddersfield (H)
1 (0.6%)
Newcastle (A)
21 (12.3%)
Wolves (H)
31 (18.1%)

Ukupno Glasova: 63

Glasanje završeno: Travanj 28, 2019, 16:52

Autor Tema: Engleska premier liga 2018/19  (Posjeta: 132127 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
Odg: Engleska premier liga 2018/19
« Odgovori #165 : Kolovoz 12, 2018, 19:35 »

Arsenal neće biti ni blizu Lige Prvaka, vrlo, vrlo loši, neuigrani te i dalje smrde na Wengerove 'lijene godine'.
Ha jbt, pred ovu utakmicu si ih prognozirao u top 4, nije jedna tekma protiv Citya indikativna ni za što.

Sad treba čekati "bounce-back" protiv Chelsea, tek ta tekma i period nakon (do nas u 11. mjesecu nemaju bog zna kako težak raspored) će im odrediti sezonu.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #166 : Kolovoz 12, 2018, 19:43 »
Mendy nas je unistio i u onih 5 0 na etihadu bio jedan od boljih..
Ma ova utakmica nije realan pokazatelj arsenala ipak su ovi jaci od svakog u ligi, a arsenal itekako ima sansi da se bori za top 4

Offline Comanche

• Sr. Member
  • #YNWA
« Odgovori #167 : Kolovoz 12, 2018, 19:50 »
City je toliko uvjerljiv i to bez KDB, Sanea i  Silve.
Imao sam malu nadu da im Arsenal na Etihadu moze uzet 2 boda, al ni blizu.
Ne vidim gdje City moze prosut bodove do utakmice na Anfieldu

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #168 : Kolovoz 12, 2018, 19:54 »
Ma nece nigdje ni prosuti nazalost ova igra njihova je smrt za manje timove...

Ne bih ja davida silvu uzimao vise kao legitimnog startera, vjerujem da ce mu Bernardo uzeti mjesto u timu

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #169 : Kolovoz 12, 2018, 19:55 »
Arsenal ne da nema šanse da se bori za top 4, nego će i završit oko 10-og mjesta.
Nije humano koliko su loši.
Gle ti njihovu obranu sa Sokratisom i Mustafiem, šta je to ? Stoperi za osrednje ekipe.
Xhaka ? Kriminal šta je on danas igrao, kriminal, uz njega igra momak koji je do jučer igrao 2. fran. ligu, nije čudo što je izgubljen bio.
Ozil, šta sa njim ? Odavno on nije na nivou a on još sve gori, koliko krivih dodavanja između njega, Mikia, Aube i Ramseya je bilo žalosno za gledati.

Još Emery forsira da izlaze pasom iz presinga, halo s kim ? Sokratisom, Mustafiem, Maitland-Nilesom, Xhakom i Goundenhozijem ? Daj me nemoj jebat, slika i prilika kakav je to promašaj je ono kad si je Chech skoro sam zabio gol, centimetri ga dijelili.

Uglavnom rekao sam da neće oni bit ni blizu top 4 a sad sam i te kako uvjeren u to, nema kod njih kvalitete, toliko su se prenatrpali ispodprosječnim igračima da ne znam kako će se iz toga izvuči i kada.
Wenger ih je zakopao al Emery će ih još dublje gurnut.

City je dobar, al pomalo, ovakav Arsenal nije nikakvo mjerilo njihove forme.
Football is a simple game based on the giving and taking of passes,
of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass.
It is terribly simple.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #170 : Kolovoz 12, 2018, 19:57 »
Nema sanse da zavrse izvan top 6,cini ti se. Prevelik je gap izmedju top 6 i ostalih ekipa lige. Pa prosle sezone u utakmici koja je odlucivala ko ce zavrsit sesti arsenal je razbio burnleya 5 0

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #171 : Kolovoz 12, 2018, 20:12 »
Ja se uopće ne bi čudio da neka ekipa od ostalih koje imaju solidne ekipe završi ispred njih, ma ono ljudi su baš loši, nakupili strašno puno prosječnih i ispodprosječnih igrača a ovi koji im i trebaju raditi neku razliku tipa Mikhitarjana i Ozila su baš loši, nisu u nikakvoj formi, pa Walker danas pretrčava Mikia kad god poželi, ovaj mu ništa ne može, jest Walker brz al ljudi moji daj malo krvi.
Na drugoj strani još ružnija situacija sa Ozilom i Mendiyem, Ozil je katastrofa, valjda najtromija i najpasivnika 10-ka ikad a ovaj ga specijalac stavi još na krilo, nigdje veze.

Mislim baš su loši a ja opčenito nemam nikakvo dobro mišljenje o Emeryu.
It is terribly simple.

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #172 : Kolovoz 12, 2018, 20:18 »
 Poprilicno je nerealno da zavrse u top 4

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #173 : Kolovoz 12, 2018, 20:27 »
Jedino smo city i mi sigurni za taj top 4 ova ostalo mi je sve tu negdje

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #174 : Kolovoz 12, 2018, 21:34 »

Nemoj me jebat da si to sve zakljucio na osnovu jedne utakmice  :blink

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #175 : Kolovoz 12, 2018, 21:49 »
Nemoj me jebat da si to sve zakljucio na osnovu jedne utakmice  :blink

Nisam zaključio na temelju jedne utakmice, govorio sam to i prije sezone, pa vidiš i sam kakav roster imaju, kakve igrače imaju, kako njihovi najbolji igrači ili bar oni koji bi trebali biti najbolji djeluju u zadnjih par sezona, na sve to još Emery, šta ti više treba za zaključak ?
It is terribly simple.

Offline DoctorEvil

• Sr. Member
« Odgovori #176 : Kolovoz 12, 2018, 21:50 »
Neće Arsenal biti 10., nema šanse. U odnosu na prošlu sezonu, rekao bih da mi moramo završiti ispred Uniteda i Tottenhama, Chelsea i Arsenal opet van top 4. City još uvijek prvi favorit za naslov, ali valjda će biti barem malo neizvjesnije ove godine. Naš problem je što prvenstvo traje 38 kola, u dvije utakmice možemo protiv bilo koga, ali prvenstvo se ne dobiva u dvije utakmice. Biće 'vako:
1. city
2. mi
3. united
4. tottenham
5. chelsea
6. arsenal

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #177 : Kolovoz 12, 2018, 23:07 »
Ne treba usporedivat Salaha i Richarlisona, Salah je bolji igrac i njegovu proslu sezonu ne da nece ponovit Richarlison nego vjerujem da cemo se jos malo nacekat da ju itko ponovi. Ali isto tako ne volim kod transfera usporedivat samo cijene, jer Everton nije u situaciji da moze dovest Salaha.

Ako gledamo igrace kroz nekakve skupine, odnosno kategorije tipa igraci prve klase, druge klase, itd. i jednako tako promatramo klubove kao sto smo vise puta raspravljali, onda cesto ispadne da su najbolji igraci nize klase skuplji nego losiji igraci vise klase (koji su nominalno bolji) ali jednostavno si recimo klub iz 3 klase ne moze priustit igraca 2. klase.

Kompariranje s drugim transferima je oke ali ne moze se samo na tome temeljiti procjena nekog transfera pogotovo ako se radi o poprilicno razlicitim klubovima.

Nisam uspoređivao ta dva transfera nego sam samo upotrijebio Salahov i Richarlisonov transfer kao primjer.

@gento
Previse toga odredjuje cijenu nekog transfera, situacija kluba koji kupuje kao i onog koji prodaje, opcenita potraznja za navedenim igracem i tko zna koliko jos stvari i okolnosti u datom trenutku.. Zasto je po tebi Salah nakon sezone s 19 golova s krila u Romi trebao otici za manje od 40 miliona u danasnje vrijeme hiperinflacije na nogometnom trzistu? Zbog losije zavrsnice? Koja je to cijena onda po tebi? I zasto bas ta? Klubovi se medjusobno dogovaraju i pregovaraju za cijenu koja im je prihvatljiva. Ja pak mislim da je bas ta zavrsnica razlog zasto ga je Liverpool dobio za 40. Njega sad transfermarkt procjenjuje na 150 (sto je uvijek u pravilu nize od onoga za sto se igrac proda). I po meni ne mozes odstetu gledati samo i jedino kroz prezentacije za prosli klub. Potencijal i ono sto bi on u buducnosti mogao postati na terenu, prostor za napredak u klubu s boljim suigracima i trenerom je nesto na osnovu cega itekako procjenjujes dali ti je prihvatljiva nekakva vrijednost transfera. I da, transferi Mahreza i Kantea ti ipak nisu za usporedbu s nama upravo jer je manji klub u pitanju. Pa takav ti je onda transfer od Coutinha. I dosta bolji. Sta tocno znaci Richarlison je za 50 puno? Kome je puno? Necu zaboraviti recimo kada je Everton uzimao za 40-tak miliona Lukakua pa su svi govorili da su poludili, a kad su ga prodali za 80-tak Utd-u bilo je vau, sjajan posao.. Svakako iznos transfera opravdava prezentacija igraca u novom klubu. A vrijednost placene odstete se na neki nacin opravdava negovim prezentacijama u klubu koji je za njega takvo nesto platio i dali mu je potom cijena dodatno narasla na trzistu ili pala..

E vidiš, ali ti pričaš o ovom Salahu kojeg smo vidjeli nakon fenomenalne sezone u Liverpoolu. Ja pričam o Salahu koji je odlazio iz Rome. I naravno da se gleda duljina ugovora, potencijal, godine igrača i sve to "uračunavam" u cijenu. Zato sam odmah u prvom paragrafu napisao ovo i gdje je 2. rečenica zapravo ono o čem pričam:
Ne znam za vas, ali ja npr. visinu transfer odštete gledam kroz različite faktore. Ono što je uvijek slučaj, a s čim se ne slažem, je pravdanje odštete kroz formu koju igrač pruža u novom klubu.

Isto tako, nisam uspoređivao transfer Kantea i Mahreza sa Salahom i Richarlisonom, nego sam samo rekao da je to fenomenalan potez sportskog direktora i skautske službe, ali da je isto tako lakše s takvim transferom riskirati u "manjem" klubu.

Nije mi žao niti centa što smo dali za Salah, ali jednostavno vjerujem da ga se moglo dovesti za nešto manje pare. Isto vjerujem i za Richarlisona iako mislim da će biti jako dobra kupovina za Everton, ali da su ga mogli dovesti za manje para, jebeno sam uvjeren da jesu. :neznam

Uglavnom, sasvim nevažno. Samo sam želio reći kako ja gledam na transfere i sve te iznose.

https://twitter.com/KanyikePeter2/status/1028667746022817792
« Zadnja izmjena: Kolovoz 12, 2018, 23:40 gento »
Never miss a good chance to shut up.

Offline treiler

• Hero Member

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #179 : Kolovoz 15, 2018, 17:19 »
Citam na twitteru KdB zaradio neku ozbiljniju povredu