Anketa

Stup obrane nakon prve pune sezone je za

1
0 (0%)
2
0 (0%)
3
0 (0%)
4
0 (0%)
5
15 (48.4%)
VVD je odigrao kao najbolji svijetki igrač u protekloj godini
4 (12.9%)
DA dobiti će nagradu
7 (22.6%)
NE bilo je puno boljih
2 (6.5%)
DA ali neće biti najbolji
3 (9.7%)

Ukupno Glasova: 16

Glasanje završeno: Lipanj 13, 2019, 11:54

Autor Tema: Virgil van Dijk #4  (Posjeta: 36108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
Odg: Virgil van Dijk #4
« Odgovori #75 : Prosinac 28, 2017, 15:47 »
mislim da je ljudima više pun k toga strpljenja. Mi idemo polako, drugi oko nas grabe krupnim koracima. Morali smo napokon pokazat stav (Coutinho) i odlučnost za kupovinu (Salah i VVD) i pokazat da želimo ponovo na vrh, a ne da približavat Evertonu
Sigurno, što opet ne znači da je to pravi, točan put, jer opet lako možemo ostati naguženi.
Vidjet ćemo na kraju sezone-dvije-tri.  :)
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Online adn4n

• Hero Member
  • Cut my veins open and I'll bleed Liverpool red
« Odgovori #76 : Prosinac 28, 2017, 15:49 »
Ista rasprava koja je bila na ljeto s Salahom, samo što je ovo na mnogo kritičnijoj poziciji, samo će vrijeme moći pokazati da li je on ono što je Liverpoolu potrebno da riješi svoje probleme;

Btw. Da li je 75 mil. mnogo novca ? Jeste. Da li je mnogo za današnje tržište ? Nije.

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #77 : Prosinac 28, 2017, 15:56 »
Btw. Da li je 75 mil. mnogo novca ? Jeste. Da li je mnogo za današnje tržište ? Nije.
Ma kako nije kad je to 10. najveci transfer u povijesti? Kako nije puno? Pa nije to nekakv prosjek koji plati svatko. Samo jeda klub u ligi je ostvari transfer skuplji od ovog.

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #78 : Prosinac 28, 2017, 16:03 »
Imaš fenomenalnu zamjenu za Firmina (bilo kao konkurencija, bilo kao prvi izbor) i imaš igrača jednako cijenjenog u nogometnom svijetu kao što je i Van Dijk.

Mogu obojica biti promašaji i ne odigrati ni za koji k***c, a opet su manje riskantna kupovina i manje ćeš moći prigovoriti Kloppu od igrača koji u zadnje vrijeme i nije igrao, a i kad je igrao, nije bilo ništa posebno.
Isto kao što ne bi prigovorio Kloppu što je dao 40 milja za Salaha (da je ovaj bio katastrofa), nego jer ga je doveo kao kapitalca u trenu gdje se očekivalo da to neće biti. Super, pogodio je i s njim i s Maneom. Bi li igrao da će tako biti i sa trećom opcijom (VD), a onda kasnije i 4. (Keita)? Nikad.
U tom je fora, Klopp se s ovim gadno kladio i neće mu biti oprošteno ako se sjebe, a da je bio pametan, iduću sezonu bi još išao strpljivo a all-in bacio tamo 2019/20, do kad bi ga i vlasnici a i navijači vjerojatno čekali. Ali, i sam si jednom ustvrdio, to je njegov modus operandi, lik je hazarder i sretno mu.

Kažem ti, možeš naći bezbroj takvih kombinacija i argumente za svaku.
Klopp je htio njega da mu bude lider odbrane i dobio ga je - ako ispuni očekivanja (za Keitu sam gotovo pa siguran da će ih ne samo ispuniti već i premašiti) onda već u narednoj sezoni imamo genijalnu kičmu momčadi, spremnu za sve. Dodaj golmana i boljeg veznjaka od Cana za 6-icu (obe pozicije možemo srediti preko ljeta) i vrlo smo blizu zaokruženoj ekipi bez očitih rupa koja bi mogla bez problema početi osvajati neki ku'a. Dvije greške koje smo opetovano ponavljali u minuloj deceniji su oklijevanje da uložimo potreban novac za igrače s vrha liste i samo nominalno a nikad praktično podržavanje menadžera u njegovim zamislima. Uvijek je bilo oklijevanja, traženja jeftinijih, 'razumnijih' opcija iako nogomet ne funkcionira uvijek po tim statističkim parametrima i barem to bi navijači Liverpoola trebali znati nakon godina moneyball drkanja i eksperimentiranja. Ponekad ti treba taj jedan pa koliko da košta. Ako je Van Dijk taj igrač, a Klopp misli da jeste, onda je cifra apsolutno sporedna. Ako nije onda je Klopp trener koji u konačnici nije u stanju izgraditi zaokruženu momčad - što je veći problem od preplaćivanja stopera. Kako bilo na njemu je da povlači ovakve poteze - ovaj put nam menadžer barem ima slobodu a i muda da to i uradi.

Offline MagicRat

• Hero Member
« Odgovori #79 : Prosinac 28, 2017, 16:03 »
Puno previše je to novaca, čak i za današnje tržište. Za 20m više nego drugi najskuplji branič u povijesti.

Offline Mastodont

• Hero Member
  • "It’s WONDERFUL! It’s MARVELOUS!! It’s 3-3!!!"
« Odgovori #80 : Prosinac 28, 2017, 16:14 »
Puno previše je to novaca, čak i za današnje tržište. Za 20m više nego drugi najskuplji branič u povijesti.
Puno bez dileme.
Samo pazi ovu tablicu ( ne znam ni tko je izračunao, niti kako se računa, svakako to je nekakav pogled di se gleda inflacija). Radjena je na kraju ljeta pretpostavljam.
Ne opravdava to novce koje smo dali, ali..

IMG_20171228_140622" border="0

Offline scouser68

• Hero Member
« Odgovori #81 : Prosinac 28, 2017, 16:21 »
Pitam se šta bi se govorilo da ga je Pep doveo umjesto nas?  :hm

"Ah to je City, ruše rekorde iz roka u rok, prvo sa Stonesom pa potom s Walkerom pa evo sad i s Van Dijkom"
"Da nas barem hoće kupiti neki arap pa da smo kao City"
"Evo, standardno očekivano da nas top meta ponovno zaobilazi čim nam je konkurencija moćno platežni klub"
"FSG zajedno sa svojim moneyballom OUT"
"Daj iskrcaj više pare za ono što želiš pa makar preplatio" i sl.

:D

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #82 : Prosinac 28, 2017, 16:24 »
Pitam se šta bi se govorilo da ga je Pep doveo umjesto nas?  :hm

"Ah to je City, ruše rekorde iz roka u rok, prvo sa Stonesom pa potom s Walkerom pa evo sad i s Van Dijkom"
"Da nas barem hoće kupiti neki arap pa da smo kao City"
"Evo, standardno očekivano da nas top meta ponovno zaobilazi čim nam je konkurencija moćno platežni klub"
"FSG zajedno sa svojim moneyballom OUT"
"Daj iskrcaj više pare za ono što želiš pa makar preplatio" i sl.

:D

amen

netko je procijenio da se isplati dat tolike novce za njega i to je to. Ne znam čemu mi vodimo brigu oko toga
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #83 : Prosinac 28, 2017, 16:33 »
amen

netko je procijenio da se isplati dat tolike novce za njega i to je to. Ne znam čemu mi vodimo brigu oko toga
Netko je procijenio i za Bentekea i Markovica, normalno da cemo mi kao navijaci koji zele da klub bude uspjesa, a svatko ima svoju viziju toga, komentirati to (pogotovo na forumu koji je za to napravljen). Netko ce mozda procijeniti da Matip treba igrat ispred Lovrena pa ces ti vodit brigu oko toga, isto kao sto bi vodio da netko procijeni da bi Coutinho trebao igrat zadnjeg veznog u paru s Klavanom a ispred njih Hendo na #10.

Offline MagicRat

• Hero Member
« Odgovori #84 : Prosinac 28, 2017, 16:33 »
Ako nista, barem ce sada stati one gluposti da su nam vlasnici skrti ameri.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #85 : Prosinac 28, 2017, 16:35 »
Netko je procijenio i za Bentekea i Markovica, normalno da cemo mi kao navijaci koji zele da klub bude uspjesa, a svatko ima svoju viziju toga, komentirati to (pogotovo na forumu koji je za to napravljen). Netko ce mozda procijeniti da Matip treba igrat ispred Lovrena pa ces ti vodit brigu oko toga, isto kao sto bi vodio da netko procijeni da bi Coutinho trebao igrat zadnjeg veznog u paru s Klavanom a ispred njih Hendo na #10.

oprosti, ali usporedba ti je totalno promašena

jedna stvar je uspoređivat igru igrača na 2 različite pozicije i komentirati na kojoj misliš da bolje igra, a potpuno je druga stvar komentirati je li neki igrač skupo plaćen ili nije. Tko uopće zna kolika je "prava" cijena nekog igrača? Gdje to piše? Klub je odlučio dat tolike novce i to je to, a mene sad samo zanima kako će se VVD snaći i oće li puknuti pod pritiskom
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #86 : Prosinac 28, 2017, 16:55 »
oprosti, ali usporedba ti je totalno promašena

jedna stvar je uspoređivat igru igrača na 2 različite pozicije i komentirati na kojoj misliš da bolje igra, a potpuno je druga stvar komentirati je li neki igrač skupo plaćen ili nije. Tko uopće zna kolika je "prava" cijena nekog igrača? Gdje to piše? Klub je odlučio dat tolike novce i to je to, a mene sad samo zanima kako će se VVD snaći i oće li puknuti pod pritiskom
Zasto bi bila promasena. I jedno i drugo su komentari stvari koje utjecu na uspjesnost kluba. I normalno je da to komentiramo na klupskom forumu. Stvarno ne vidim zasto su to toliko razlicite stvari?

Ako nista, barem ce sada stati one gluposti da su nam vlasnici skrti ameri.
Vidjet cemo na kolko...

Offline Lasko

• Hero Member
  • YNWA
« Odgovori #87 : Prosinac 28, 2017, 16:55 »
Ja na cifru također gledam s računovodstvenog aspekta - ako nam da recimo 7.5 dobrih sezona, amortizirat ćemo odštetu s 10m/sezoni što će na koncu biti prihvatljivo. Naravno da je velik rizik, ali ako se dokaže nećemo žaliti.
"For those of you watching in black and white, Liverpool are the team with the ball."

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #88 : Prosinac 28, 2017, 16:57 »
Zasto bi bila promasena. I jedno i drugo su komentari stvari koje utjecu na uspjesnost kluba. I normalno je da to komentiramo na klupskom forumu. Stvarno ne vidim zasto su to toliko razlicite stvari?
Vidjet cemo na kolko...

ne znam kako eventualna preplaćenost nekog igrača utječe na uspješnost kluba? Koliko znam, zadnjih smo sezona poslovali itekako u plusu, borimo se za LP i novu lovu, jednostavno imamo love i odlučili smo potrošit na igrača za kojeg struka smatra da je neophodan

Online mihovil

• Hero Member
« Odgovori #89 : Prosinac 28, 2017, 17:01 »
ne znam kako eventualna preplaćenost nekog igrača utječe na uspješnost kluba? Koliko znam, zadnjih smo sezona poslovali itekako u plusu, borimo se za LP i novu lovu, jednostavno imamo love i odlučili smo potrošit na igrača za kojeg struka smatra da je neophodan
Stvarno ne znas? Stvarno? Ako to mislis necu te nikad moc uvjerit u drugo ali nacin na koji trosis novce jedna je od kljucnih stvari koje utjecu na uspjesnost kluba.

Ajmo ovako: mi se borimo protiv klubova s vecim budgetom od naseg, da bi bili bolji od njih svaka nasa funta mora biti iskoristena bolje nego njihova. Mislim li da je Van Dijk najbolji nacin za iskoristit 75 mil i 180k tjedno? Ne.