Autor Tema: Filmovi, serije, knjige i stripovi  (Posjeta: 45720 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luigi

• Hero Member
Odg: Filmovi, serije, knjige i stripovi
« Odgovori #795 : Listopad 09, 2019, 12:26 »
Ne zaboravite da uloge Ledgera i Pfoenixa nisu iste. Prvi glumi criminal masterminda i nekih 20-30 godina nakon dogadjanja radnje iz Phoenixovog Jokera gdje smo se upoznali sa njegovim pocecima.

Ono sto me malo smeta je kopiranje Taxi Drivera

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #796 : Listopad 09, 2019, 12:33 »
Ledger je vrhunski odradio ulogu, ali ovo mi je vise "jokerovska" uloga. Najvise mi se svida u filmu to postupno propadanje gothama, sto rezultira i smanjenom brigom za ovakve poput arthura. U biti je sustavno propadanje grada stvorilo jokera, a joker je stvorio gotham kakvog poznajemo kroz strip i prijasnje filmove. Kroz njegov lik tokom filma vidimo onakav gotham kakav je nastao kasnije. Idealna podloga za novi filmski dcu.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #797 : Listopad 09, 2019, 12:37 »
Ima utjecaja, ali nije kopija. Radnja oba filma smjestena u New Yorku jer Gotham je New York, i najlakse je prikazati radnju tog vremena. Samo mozes povuci paralelu i sa filmom King of the comedy, gdje je glavni lik kojeg glumi Robert de Niro, opsjednut sa voditeljem. Ali sve to ima i u prijasnjim stripovima koji se bave porijeklom Jokera.

Jedina stvar koja mi se ne dopada, a to je prikaz godina Thomasa i Marthe Wayne. Ispada kao da su ga dobili u svojim ranim 50-ima. Martha posebno izgleda kao baba.

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #798 : Listopad 09, 2019, 15:22 »
šta sam vam rekao? :p

film je toliko dobar da sam blizu ponovnog odlaska u kino, valja čekati download verziju. :ceka

Ja sam u ponedjeljak gledao po drugi put i  stvarno je film savrsen.
Kaos koji je potaknut onime sto Arthur napravi je savraeno prikazan, a kraj i ona sala je bas Jokerovski.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #799 : Listopad 09, 2019, 16:48 »
Evo da se i ja uključim u raspravu. Jučer sam otišao u kino pogledati Jokera i bio oduševljen! Jednostavno, kao što ste rekli i sami film je odličan. Da se ne ponavljam u pohvalama ali bi dodao kako je meni, među ostalim, draga scena u filmu kojom se odala počast Ledgeru, kada se pred kraj filma Joaquim vozi u policijskom autu (od iza) drživši glavu naslonjenu na staklo i razdraganim pogledom promatra kako Gotham gori u neredima, trenutak koji podsjeća na scenu iz Viteza Tame kad Joker Heath vozi policijski auto virivši iz prozora automobila uživajući u svom kaosu.
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #800 : Listopad 09, 2019, 16:50 »
Ima utjecaja, ali nije kopija. Radnja oba filma smjestena u New Yorku jer Gotham je New York, i najlakse je prikazati radnju tog vremena. Samo mozes povuci paralelu i sa filmom King of the comedy, gdje je glavni lik kojeg glumi Robert de Niro, opsjednut sa voditeljem. Ali sve to ima i u prijasnjim stripovima koji se bave porijeklom Jokera.

Jedina stvar koja mi se ne dopada, a to je prikaz godina Thomasa i Marthe Wayne. Ispada kao da su ga dobili u svojim ranim 50-ima. Martha posebno izgleda kao baba.
Pa da. Zaboravio sam na King of comedy. Nije da je kopija ali mi se osjeti i vise tog utjecaja nego sto treba.

Ali opet masterpiece Todd Philipsa koji je do sada samo komedije rezirao cini mi se.

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #801 : Listopad 09, 2019, 17:50 »
Ovaj tren izasao iz cinestara. Film je sjajan ali mislio sam da cu ostati paf...a nisam. Daleko od toga da nije jedan od boljih filmova zadnjih 10 godina ali znao sam provesti sljedeca dva dana razmisljajuci o filmu,ne vjerujem da ce tako biti u ovom slucaju. Iako je gluma,scenarij,kamera,zvuk i ostalo nenadjebivo. Jednostavno sam ocekivao jos nesto...sto? Nemam pojma.
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #802 : Listopad 09, 2019, 18:28 »
i da, smeta me sto stalno prikazuju kao su Bruceovi roditelji stradali. Ono, nije da nismo vidjeli tisucu verzija.

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #803 : Listopad 09, 2019, 19:05 »
i da, smeta me sto stalno prikazuju kao su Bruceovi roditelji stradali. Ono, nije da nismo vidjeli tisucu verzija.

Da ali ako si pratio film znao bi zasto je to odradeno i koja je poanta toga sto su prikazali...

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #804 : Listopad 09, 2019, 19:13 »
Da ali ako si pratio film znao bi zasto je to odradeno i koja je poanta toga sto su prikazali...
Skontao sam naravno, ali smatram opet da je bespotrebno. Nije da nismo znali sve u vezi toga.

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #805 : Listopad 09, 2019, 21:42 »
Skontao sam naravno, ali smatram opet da je bespotrebno. Nije da nismo znali sve u vezi toga.

Pa i nismo. Ovdje se zeli reci da je Joker "stvorio" Batmana.
(click to show/hide)
Upecatljiva scena.
« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2019, 03:33 LFCRi »

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #806 : Listopad 10, 2019, 01:24 »
Postoje spojleri za nas koji idemo za vikend u kino :neznam
Još kad sam bio jako mlad ja uvijek sanjao sam san da budeš prvak makar jednom bar
Al' što sam više rastao, nešto sam bolje saznao, za mene prvak ti si svaki dan

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #807 : Listopad 11, 2019, 18:38 »
Imal ko posuditi Netflix da se pogleda El Camino ? :D

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #808 : Listopad 11, 2019, 19:57 »
Imal ko posuditi Netflix da se pogleda El Camino ? :D

imaš film na rarbg-u, danas objavljen.
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #809 : Listopad 11, 2019, 19:58 »
imaš film na rarbg-u, danas objavljen.
Evo baš prije 10 minuta stavio da ga skinem, pošteno sam se iznenadio.  :super