Autor Tema: Spammara (opet gluposti... naravno)  (Posjeta: 69860 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
Odg: Spammara (opet gluposti... naravno)
« Odgovori #960 : Travanj 23, 2018, 19:02 »
Sve je to normalno, ja kad sam išao vadit zub koji je bio polomljen oko 2-3 godine (išao sam jer je krenuo boliti, dotad sam bio prevelika pizda) nisam spavati mogao cijelu večer - a znao sam da će mi dat anesteziju i neće se niš osjetit. Tako je i bilo, malo boljelo taj dan jer jbg, ipak je to čupanje komada tijela ali već idući dan kao nov.

Struže ti brusilicom onom, jedina stvar koju osjetiš (ako kamenac nije uznapredovao i ne dira meso) je to da ti se zubi malo treskaju pa "škaklji" kako je kolega @red već napisao.
Ako je uznapredovao, možda na moment zaboli jer ti dirne meso ali to je bol koja traje milisekundu i nije strašnija od one kad ti se popravlja zub.
Bez brige, zubi su čvršći no što se čine, nećeš imati nikakvih problema.
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #961 : Travanj 23, 2018, 19:05 »
Mislim da je meni uznapredovao,jer je i sama rekla da su mi upaljene desni pogotovo kod donjih zuba i da ocekuje puno krvi.
Uglavnom vidjet cemo,valjda prodje sve ok pa da u miru uzivam uz Liverpool navecer :D

Offline Monello

• Hero Member
« Odgovori #962 : Travanj 23, 2018, 19:53 »
Moj ti je savjet da ides redovno na ciscenje zuba od kamenca i naslaga na njima koji su pogodno  mjesto za razvoj bakterija koje se onda uvlace ispod zuba u meso i dolazi do problema.
Meso se povlaci i zubar to mjeri sa spravicom izrazeno u milimetrima i zub na kraju ispliva to ti je paradentoza.

U najtezim slucajevima se kao pomoc radi operacija gdje se dize meso i ciste bolesni zubi komplet i onda se vraca meso.Al ni taj zahvat nije 100% siguran i dugorocno rjesenje jer se bakterije stalno vracaju i prave problem.

Najjednostavnije rjesenje je poslje svakog jela cackalicom ili cetkicom cistiti prostor izmedju zuba.
Elektricnom cetkicom prati zube na vecer bas detaljno i dugo a ujutro krace da bi se meso iznad zuba oporavilo odnosno da se ne iritira.

Uvjek je mehanicko ciscenje bolje raditi pod inekcijom jer nista ne boli a dopustas zubaru da radi detaljno bez da on razmislja koliko te boli,onda moze ici maximalno duboko i rezultati su najbolji.

'Winners Are Not Those Who Never Fail, But Those Who Never Quit'.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #963 : Travanj 23, 2018, 20:23 »
Hmm pa ovo ciscenje se uopce ne radi pod inekcijom tj.anestezijom ne znam o cemu pricas pojasni?

Ja nisam bas dugo cistio kamenac,malo sam zapustio zube i rezultat toga je upala desni i rekla je da ce upalu odstraniti tako sto ce cistiti kamenac, a cistit ce ga pomocu nekog ultrazvuka mislim.

To za cackalice ne znam bas...

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #964 : Travanj 23, 2018, 20:53 »
To boli za popizdit, meni su od toga zubi utrnuli, 3 dana nisam mogo jesti, pa sam moro u bolnicu na OP.. nakon OP sve je prošlo u redu, našo u Mađarskoj zubara šta ti sve zube izvadi i stavi plastične, nakon toga nisam imo vise nikakvih problema ;)

Sretno sutra :D
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #965 : Travanj 23, 2018, 21:10 »
To boli za popizdit, meni su od toga zubi utrnuli, 3 dana nisam mogo jesti, pa sam moro u bolnicu na OP.. nakon OP sve je prošlo u redu, našo u Mađarskoj zubara šta ti sve zube izvadi i stavi plastične, nakon toga nisam imo vise nikakvih problema ;)

Sretno sutra :D
Hahaha dobar dobar :D

Hvala :)

Offline weka_kt

• Global Moderator
  • Hero Member
  • rigoleto :D
« Odgovori #966 : Travanj 23, 2018, 21:32 »
protiv kamenca ne pomažu nikakve čačkalice. izbjegavao sam svoju zubarku jer ta jedino što zna radit je brusit i stavljat plombe, po mogućnosti željezne i nakon nekog perioda sam otišao kod nje i očistila mi kamenac. ništa ne boli, a osjećaj je totalno drugačiji. osjetiš svaki zub dok je onako bilo ravno bez neravnina. ugl odi i očisti.
a ja sam si našao novog zubara, kod kojeg još moram dogovorit termin  :lol
spavaš li mirno jose mourinho
StevieG:"Sjećam se svog prvog puta  :love
Nema boljeg osjećaja kad se kroz onu šumetinu probiješ do vrha i onda spust  B-) "

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #967 : Travanj 23, 2018, 21:45 »
protiv kamenca ne pomažu nikakve čačkalice. izbjegavao sam svoju zubarku jer ta jedino što zna radit je brusit i stavljat plombe, po mogućnosti željezne i nakon nekog perioda sam otišao kod nje i očistila mi kamenac. ništa ne boli, a osjećaj je totalno drugačiji. osjetiš svaki zub dok je onako bilo ravno bez neravnina. ugl odi i očisti.
a ja sam si našao novog zubara, kod kojeg još moram dogovorit termin 
I meni je ostalo u sjecanju davno kada sam radio da su mi zubi bukvalno prodisali nakon toga, samo sto se i sjecam da me bolilo vjerovatno zbog te upale koju imam i sada.

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #968 : Travanj 24, 2018, 00:35 »
Meni je gust micat to sranje a skupi mi se misec dana nakon sta ga maknen.Zubi ti izgledaju ko glanc novi,odma bolji osjecaj,a ne boli viruj mi.Upali t se malo meso ako ti ga takne onin smecen al oto prode vrlo brzo.

Offline Monello

• Hero Member
« Odgovori #969 : Travanj 24, 2018, 01:33 »
Hmm pa ovo ciscenje se uopce ne radi pod inekcijom tj.anestezijom ne znam o cemu pricas pojasni?

Ja nisam bas dugo cistio kamenac,malo sam zapustio zube i rezultat toga je upala desni i rekla je da ce upalu odstraniti tako sto ce cistiti kamenac, a cistit ce ga pomocu nekog ultrazvuka mislim.

To za cackalice ne znam bas...

Moze se radit pod injekcijom al nema veze vidim da nisi bas upucen.
Zavisno od velicine naslaga i  upale desni ce trajati i ciscenje pa ces sve sam iskusiti.a postoje cackalice bas za te stvari i male cetkice u razlicitim debljinama namjenjene za ta podrucja izmedju zuba sa kojima preventivno utjeces na stvaranje naslaga izmedju zuba sto je jakobitno.
Al to o higijeni zuba ce ti vec objasniti zubar i kako da vise ne dodjes u situaciju da ti se upale desni.
'Winners Are Not Those Who Never Fail, But Those Who Never Quit'.

Offline devil2

• Hero Member
« Odgovori #970 : Travanj 24, 2018, 08:29 »
I da, nisam ni sumnjao da se Monello i u ovo kuzi bolje od bilo kojeg lijecnika.

Offline wewonit5times

• Hero Member
  • Walk on with hope in your heart...
« Odgovori #971 : Travanj 24, 2018, 09:01 »
bez ovog vise ne idem nikamo

“If Everton were playing down the bottom of my garden, I'd draw the curtains.” - Bill Shankly

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #972 : Travanj 24, 2018, 09:17 »
wW to je super stvar, i ja je koristim, taman da mozes između zuba i mesa čistiti. Nekad se osjećam s time ko wc školjka  :lol
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
« Odgovori #973 : Travanj 24, 2018, 09:44 »
Jbte, fora.
Kako znaš koja ti veličina treba?
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Offline wewonit5times

• Hero Member
  • Walk on with hope in your heart...
« Odgovori #974 : Travanj 24, 2018, 09:51 »
nemam pojma, zubar mi je bio rekao za prve. onda po njima ocijenis, ja koristim crvene i roze
“If Everton were playing down the bottom of my garden, I'd draw the curtains.” - Bill Shankly