Autor Tema: Novosti iz LFC-a  (Posjeta: 110047 )

Slav26 i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mihovil

• Hero Member
Odg: Novosti iz LFC-a
« Odgovori #1320 : Kolovoz 02, 2019, 13:58 »
Najjace mi je bilo kad je Lindsey Vonn nakon sto su amerikanke osvojile objavila njihovu sliku uz poruku "EQUAL PAY"
Pa amerikanke imaju poprilicno argumenata za to.

Offline marinf

• Full Member
« Odgovori #1321 : Kolovoz 02, 2019, 14:16 »
Pa amerikanke imaju poprilicno argumenata za to.
Temeljem cega?

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk

There is a light that never goes out!

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1322 : Kolovoz 02, 2019, 14:26 »
Temeljem cega?
Temeljem gledanosti koje ostvaruju njihove utakmice u odnosu na muski nogomet u SADu. A na to se onda nadovezuje i lova od sponzora koju savez dobiva.

Offline treiler

• Hero Member
« Odgovori #1323 : Kolovoz 02, 2019, 15:14 »
Zasto bi gasio nogomet zbog ovoga? Ok, to spada donekle u sferu "forsiranja", ali ne smatram da ce suditi lose jer je zena. Isto kao sto ova bofl roba iz premiershipa od sudaca ne sudi uglavnom lose zbog spola, vec zato jer su losi suci.

Offline Gago8

• Hero Member
  • HE's big and he's fuckin'ard SG8
« Odgovori #1324 : Kolovoz 02, 2019, 16:33 »
Što se tiče žena kao sutkinja, apsolutno nemam nikakav problem oko toga i ne kužim ljude koji ih imaju.
Što se tiče žena koje zahtjevaju veće ili iste plaće kao njihove muške kolege to diktira tržište, sponzori i gledatelji.
Ja ih zasad trijezan ne mogu gledati jer nisu na potrebnoj razini nogometa koja bi me oduševila,znači ispod seoskog turnira na ljestvici kvalitete, ali prostora za napredak ima.
When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m50oaoGow11qbkyo1o1_500.gif

Offline marinf

• Full Member
« Odgovori #1325 : Kolovoz 02, 2019, 16:36 »
Temeljem gledanosti koje ostvaruju njihove utakmice u odnosu na muski nogomet u SADu. A na to se onda nadovezuje i lova od sponzora koju savez dobiva.
Ja sam ipak za ono da se tu uzme u obzir malo vise faktora od same gledanosti. A i ta gledanost u americi ima dvi ostrice, ne triba ju promatrati crno-bijelo. Mogao bih ovih dana malo prokopati i istraziti vise o toj temi, pa sklopiti neki tekst. :D

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1326 : Kolovoz 02, 2019, 17:14 »
Ja sam ipak za ono da se tu uzme u obzir malo vise faktora od same gledanosti. A i ta gledanost u americi ima dvi ostrice, ne triba ju promatrati crno-bijelo. Mogao bih ovih dana malo prokopati i istraziti vise o toj temi, pa sklopiti neki tekst. :D
Koje su to dvije ostrice?

I apsolutno se slazem da treba gledati vise od same gledanosti, najpopularnija igracica tamo ima 9 mil pratitelja na instagramu, kapetanica 2,2 mil (to su prve dvije koje sam otvorio) a Pulisic kao daleko najveca zvijezda muskog nogometa 1,8 milijuna, ostale reprezentativce ne znam jel bi itko prepoznao na ulici. Zene su uzele SP i tako 4 mil dolara, frajeri se nisu ni plasirali na zadnje.

Definitivno treba pogledat siru sliku, al u SADu bi rekao da su zene trenutno poprilicno vece zvijezde nego muski. Generalno je po meni poprilicno jednostavno, tko vise zaraduje savezu taj bi trebao imat i vece premije, a nisam siguran koliko bi bio u krivu kad bi rekao da njima trenutno zene vise donose savezu nego muski.

Offline marinf

• Full Member
« Odgovori #1327 : Kolovoz 02, 2019, 17:22 »
Sad vec spamamo, a i na mobu sam pa necu pisati duzi post. Ovih dana sigurno kad istrazim malo.

Ali nekako sam misljenja da bi Ameri gledali doslovno bilo sta ako je tu njihov natjecatelj. Jer su takav narod. Pa me onda ne cudi da je veca gledanost bila finala zenskog SP-a u kojem igra njihova reprezentacija, od finala muskog SP-a di njihovih nema. Posebno kad znamo da je kod njih nogomet peti sport mozda.

A ova zadnja recenica se poklapa sa ovim ranije napisanim. Gledat ce i peti sport ako ima njihovih. Ako ih nema, za njih taj dogadaj ne postoji.

Ali slazem se da su 4 milijuna dolaza mizerno mali novac.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #1328 : Kolovoz 02, 2019, 17:59 »
necu sada traziti ali vjerujem da su podaci pracenja na drustvenim mrezama tocni, eto i ja bi prije pratio neku 'popularnu' nogometasicu nego Pulisica, ali to je zato sto toj razlici u popularnosti ne pridonosi samo sportski rezultat nego i to da su te cure zgodne i da, osim slike sa treninga, stavljaju i pokoju 'sa plaze'...

po podacima se unutar SAD zenski nogomet prati vise nego muski ali prvenstveno zato sto se tu ubraja i onaj amaterski te pogotovo koledz nogomet dok ako gledamo samo onaj profi to je, po meni, ipak malo drukcije. nisam bas siguran da je profi zenska liga, u SAD, toliko bolje pracena od muske ali sam siguran da je globalno muska MSL puno praceniji od zenske lige.

muska repka nikada nece imati rezultate kao zenska ali, kao neka usporedna, ja tu zensku repku nisam gledao niti jednom na zadnjem WC dok neku kvalifikacijsku tekmu Meksiko-SAD redovito pogledam.
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1329 : Kolovoz 02, 2019, 18:11 »
Znao sam da ce se izvuc taj argument za pracenje na drustvenim mrezama i apsolutno stoji, ali onda progooglaj Megan Rapinoe pa reci da je to razlog :D

Uopce nije upitno da je MLA gledaniji od zenske profesionalne lige (ako se ne varam i najbolje amerikanke igraju u Europi nogomet), ali to ovdje nije ni poanta. Kazem, finale zenskog SPa je tamo bilo gledanije od bilo koje muske nogometne utakmice (pa i one utakmice protiv Belgije u Brazilu), gledanije od vecine utakmica finala NBAa i World Seriesa te svih MNFa ove godine. Te brojke ipak nesto znace i pokazuju interes koji postoji za time tamo. Opet, ne kazem da bi trebale bit jednako placene, ali samo kazem da su vjerojatno jedine koje imaju argumente za tu raspravu.

Offline adn4n

• Hero Member
  • Cut my veins open and I'll bleed Liverpool red
« Odgovori #1330 : Kolovoz 02, 2019, 18:26 »
Znao sam da ce se izvuc taj argument za pracenje na drustvenim mrezama i apsolutno stoji, ali onda progooglaj Megan Rapinoe pa reci da je to razlog :D

Uopce nije upitno da je MLA gledaniji od zenske profesionalne lige (ako se ne varam i najbolje amerikanke igraju u Europi nogomet), ali to ovdje nije ni poanta. Kazem, finale zenskog SPa je tamo bilo gledanije od bilo koje muske nogometne utakmice (pa i one utakmice protiv Belgije u Brazilu), gledanije od vecine utakmica finala NBAa i World Seriesa te svih MNFa ove godine. Te brojke ipak nesto znace i pokazuju interes koji postoji za time tamo. Opet, ne kazem da bi trebale bit jednako placene, ali samo kazem da su vjerojatno jedine koje imaju argumente za tu raspravu.
Rapinoe je sama sebe napravila poznatim i najmanje 50% njenih pratioca nikada nije pogledalo njenu utakmicu (ja čak vjerujem da je i veći postotak). Poznata je sa kontroverznim izjavama, viralnim proslavama golova i po tome što je lezbejka, a za vrijeme ženskog SP i tjedan-dva poslije toga si svugdje na internetu mogao naići na neke njene govore i to, znači da ti je to stavljano pod nos i nisi imao nikakvog izbora osim da te stvari vidiš i naravno da će se tako mnogo ljudi zainteresirati za nju jer predstavlja mnogo stvari u isto vrijeme - feminiskinju, gay osobu, nogometašicu, 'humorističnu' osobu (humor je subjektivan pa je nekome vrlo vjerojatno smiješna i simpatična itd itd.

Ja od ženskog nogometa pratim samo LFC Women stranicu i Alex Morgan jer je ona kao predstavnik i valjda najbolja nogometašica svijeta pa me zanima poneka njena sličica kada osvoji nešto itd.

A za plaće, sve je to istina ali je ženski nogomet još na nekom početku i nema neku veću tradiciju pa zbog toga i imaju plate kakve imaju i sada će nakon ovog prvenstva dobiti veće plate sigurno, naravno ne kao što ih imaju muški jer je suviše rano za to ali kako sport napreduje tako će i plate... niko neće plaćati njima iz svog džepa odnsono moraju generirati novce koji se vrte u muškom nogometu a za takve stvari sport još nije dovoljno ozbiljan - a sve dok ima likova koji ne žele dati priliku ženama da se uključe u igru na bilo kakav način kao što je naš drugar lfc sport neće ni napredovati (ne mislim ništa loše pod time, mene ne zanima ženski nogomet jer nikada neće biti dobar kao muški ali izjave tipa 'gasi nogomet' samo što se ženskoj dala prilika da sudi u nekom superkupu koji na kraju krajeva i nije najbitnija stvar u nogometnoj sezoni).

Online gogec

• Hero Member
YNWA!!

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1332 : Kolovoz 12, 2019, 11:42 »
Je, do sad je mislim samo Hendo smio dirat, ostali kao nisu smjeli. Al mislim da su samo Hendo i Gini dotakli protiv Norwicha.

Online Gerro

• Hero Member
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Online lfc

• Hero Member
« Odgovori #1334 : Danas u 13:55 »
https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1164500216944439296

Big news from Anfield today. #LFC have reaffirmed their intention to redevelop the Anfield Road Stand with ambitious new plans now under active consideration to take the capacity to over 60,000.