Anketa

Kada bi birao sljedeće pojačanje bi bilo

rezervni golman
0 (0%)
stoper za prvu ekipu
9 (33.3%)
stoper za rotaciju
2 (7.4%)
vezni kreativac
7 (25.9%)
vezni za rotaciju
0 (0%)
krilo za prvu ekipu
1 (3.7%)
krilo za rotaciju
8 (29.6%)

Ukupno Glasova: 27

Glasanje završeno: Kolovoz 24, 2020, 12:11

Autor Tema: Rasprava o momčadi i ocjena transfer perioda  (Posjeta: 73671 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Winx

• Hero Member
  • A working class Hero is something to be Carragher!
Odg: Rasprava o momčadi i ocjena transfer perioda
« Odgovori #735 : Rujan 11, 2020, 08:49 »
Transfer period je bio kakav sam i mislio da će biti - nikakav, previše je tu nesigurnosti oko svega vezano za sport općenito, a o ciframa transfera da ne govorimo.

Ne trebamo se mi bojati nikoga, bez obzira što praktično nikog (bitnog) nismo doveli, ali...

Treba cijelu sezonu imati na umu da sada mi više nismo lovac već lovina, i moglo bi nam se "proklizavanje" dogoditi već na prvom koraku, Leed je nabrijabn pokazati koliko im je falio Premiership u kojem su nakon desetljeća problema, i nesretnih ispadanja iz play-offa championshipa.

Nama je bitno da guramo ovu seznu tekmu po tekmu, a ne da si zacrtavamo koliko bodova "moramo" osvojiti.
Ove sezone će biti puno međusobnih "oduzimanja bodova" u big 6 kako mi se čini...

Vidjet čemo.
Što se mene tiče, briga me, idemo probati uživati u novoj sezoni, ne želim vidjeti grč i muku kao u nekim od zadnjih utakmica protekle korona sezone. Osvojili smo titulu, a ja sam se već počeo bojati da to više neću doživjeti, sve ostalo je sada bonus.  :)

Offline gento

• Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #736 : Rujan 17, 2020, 16:35 »
Golmani: Alisson, Adrian
Bočni: Trent, Robertson, Williams, Tsimikas
Stoperi: VvD, Gomez, Matip, NOVI
Vezni: Fabinho, Hendo, Thiago, Gini, Keita, Jones, Milner
Napad: Salah, Mane, Firmino, Elliott, NOVI, Minamino

Prodaja: Karius, Laroucci, Grujić, Ox, Wilson, Shaqiri, Origi, Brewster

Ne bih se iznenadio da stopera ne dovedemo i da drugu sezonu aktiviramo klauzulu za Upamecana. Što se tiče krila, tu očekujem kvalitetu, baš jebenu kvalitetu. Naravno, ako prodamo ove sve... Ali ako uspijemo, to je preko 100 milijuna.
Never miss a good chance to shut up.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #737 : Rujan 17, 2020, 16:47 »
Elliot je isuvise mlad da bude back up. Radije bih imao Origia jos jednu sezonu tu, a prodao Wilsona i Shaqa pa od njihovih para kupio nekog dobrog klupaša.

Upamecana ce traziti apsolutno svi, tako da ne vidim da cemk imati velike sanse, jos ako mu bude bilo bitno da vise zaradjuje onda tek nemamo sanse.

Offline gento

• Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #738 : Rujan 17, 2020, 17:02 »
Elliot je isuvise mlad da bude back up. Radije bih imao Origia jos jednu sezonu tu, a prodao Wilsona i Shaqa pa od njihovih para kupio nekog dobrog klupaša.

Upamecana ce traziti apsolutno svi, tako da ne vidim da cemk imati velike sanse, jos ako mu bude bilo bitno da vise zaradjuje onda tek nemamo sanse.

Zašto misliš da ne možemo dobiti Upamecana? Vjerujem da u ovom trenutku možemo dobiti bilo kojeg igrača (a da trenutno nije na 200+k tjedno).

Što se tiče krila, za primjer ću uzeti Sancha (iako tu nemamo šanse ovo ljeto, ali čisto kao primjer). Recimo da to novo krilo bude on. Ne bi sve ovo žrtvovao i imao u napadu Salaha, Manea, Firmina, Sancha, Minamina i Elliotta? Meni je u toj opciji Elliott skroz oke. A opet dobijemo nekih 20 milja za Origija koje su nam možda potrebne da kupimo višu klasu.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #739 : Rujan 17, 2020, 17:03 »
Pa zbog plate najvise. Vjerujem da ce biti zainteresiranih i da ce mu timovi poput Uniteda, Barce i PsG moci ponuditi vise nego mi. Mislim i mi mozemo, ali necemo novopridoslici dati vecu platu nego VvD. Jel tako?

Online jon_snow

• Hero Member
« Odgovori #740 : Rujan 17, 2020, 17:04 »
Golmani: Alisson, Adrian
Bočni: Trent, Robertson, Williams, Tsimikas
Stoperi: VvD, Gomez, Matip, NOVI
Vezni: Fabinho, Hendo, Thiago, Gini, Keita, Jones, Milner
Napad: Salah, Mane, Firmino, Elliott, NOVI, Minamino

Prodaja: Karius, Laroucci, Grujić, Ox, Wilson, Shaqiri, Origi, Brewster

Ne bih se iznenadio da stopera ne dovedemo i da drugu sezonu aktiviramo klauzulu za Upamecana. Što se tiče krila, tu očekujem kvalitetu, baš jebenu kvalitetu. Naravno, ako prodamo ove sve... Ali ako uspijemo, to je preko 100 milijuna.
Ovom kupovinom Thiaga,Ox ide definitivno na krilo..što mi je sasvim ok. nebi ga prodavao.. a i simpa je lik.

Offline gento

• Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #741 : Rujan 17, 2020, 17:06 »
Pa zbog plate najvise. Vjerujem da ce biti zainteresiranih i da ce mu timovi poput Uniteda, Barce i PsG moci ponuditi vise nego mi. Mislim i mi mozemo, ali necemo novopridoslici dati vecu platu nego VvD. Jel tako?

Naravno da ne, ali mislim da mu nekih 130-140 možemo dati + bonusi. VvD je na 200+ bonusi.

Recimo da je to u prosjeku 170k tjedno. Misliš da će mu drugi klubovi dati puno više? A mi smo trenutno jako poželjni + igrao bi uz najboljeg braniča svijeta.

Za Elliotta sam ti odgovorio iznad.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #742 : Rujan 17, 2020, 17:16 »
Naravno da ne, ali mislim da mu nekih 130-140 možemo dati + bonusi. VvD je na 200+ bonusi.

Recimo da je to u prosjeku 170k tjedno. Misliš da će mu drugi klubovi dati puno više? A mi smo trenutno jako poželjni + igrao bi uz najboljeg braniča svijeta.

Za Elliotta sam ti odgovorio iznad.

Pa u toj opciji onda bi Elliot bio jako dobra opcija, ali mislim da se nece desiti da imamo tako 4 dobre opcije koje ce dijeliti minutazu.

Ja ne znam koliko Upamecano trenutno zarađuje, a i ne znam kakva mu je ličnost da se tako izrazim, treba se malo raspitati kod navijača Leipziga :D Mislim da bi mu PSG bez problema ponudio 250 K kao i United.

Da, jako smo pozeljni i nadam se da cemo ici po njega i da ce nas odabrati, jer trenutno na trzistu nema bolje opcije, bar ne za te pare.

Offline gento

• Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #743 : Rujan 17, 2020, 17:25 »
Pa u toj opciji onda bi Elliot bio jako dobra opcija, ali mislim da se nece desiti da imamo tako 4 dobre opcije koje ce dijeliti minutazu.

Ja ne znam koliko Upamecano trenutno zarađuje, a i ne znam kakva mu je ličnost da se tako izrazim, treba se malo raspitati kod navijača Leipziga :D Mislim da bi mu PSG bez problema ponudio 250 K kao i United.

Da, jako smo pozeljni i nadam se da cemo ici po njega i da ce nas odabrati, jer trenutno na trzistu nema bolje opcije, bar ne za te pare.

Ma ne mislim ni ja da ćemo imati 4 tako jake opcije. Više se nadam.

Offline Lasko

• Hero Member
  • YNWA
« Odgovori #744 : Rujan 21, 2020, 10:59 »
Neću se žalit, jer kako je izgledalo prije nekoliko dana ovu situaciju bi svi potpisali. Jedina slabost u momčadi je sada četvrti stoper (pod pretpostavkom da će Jota opravdati očekivanja).

Momčad bi sada ovako trebala izgledati:

GK: Alisson, Adrian
LB: Robertson, Tsimikas
RB: Arnold, Williams
CB: Van Dijk, Gomez, Matip
DM: Fabinho, Wijnaldum
CM: Henderson, Keita, Thiago, Milner, Ox, Jones, Grujić
FW: Salah, Mane, Jota, Shaqiri, Elliott, Wilson
CF: Firmino, Minamino, Origi, Brewster

Imamo nekoliko igrača viška sada. Prvenstveno je gužva u veznom redu, imamo 9 igrača za 3 pozicije. OK, očito ćemo koristiti Fabinha i na stoperu, a vjerojatno i Oxa na krilu, ali onda se višak prelijeva na napadače, odnosno Shaqirija i Origija.

Dakle mogli bi se riješiti Grujića, Wilsona, Origija, Shaqirija, Brewstera a da ne osjetimo. Pa i jednog između Milnera, Wijnalduma, eventualno Oxa. Mogla bi se natuć fina lova, ali opet je velik posao prodati sve ove igrače za neku dobru cifru a opet i da oni budu zadovoljni.
"For those of you watching in black and white, Liverpool are the team with the ball."

Offline mashaka

• Hero Member
« Odgovori #745 : Rujan 21, 2020, 11:15 »
Neću se žalit, jer kako je izgledalo prije nekoliko dana ovu situaciju bi svi potpisali. Jedina slabost u momčadi je sada četvrti stoper (pod pretpostavkom da će Jota opravdati očekivanja).

Momčad bi sada ovako trebala izgledati:

GK: Alisson, Adrian
LB: Robertson, Tsimikas
RB: Arnold, Williams
CB: Van Dijk, Gomez, Matip
DM: Fabinho, Wijnaldum
CM: Henderson, Keita, Thiago, Milner, Ox, Jones, Grujić
FW: Salah, Mane, Jota, Shaqiri, Elliott, Wilson
CF: Firmino, Minamino, Origi, Brewster

Imamo nekoliko igrača viška sada. Prvenstveno je gužva u veznom redu, imamo 9 igrača za 3 pozicije. OK, očito ćemo koristiti Fabinha i na stoperu, a vjerojatno i Oxa na krilu, ali onda se višak prelijeva na napadače, odnosno Shaqirija i Origija.

Dakle mogli bi se riješiti Grujića, Wilsona, Origija, Shaqirija, Brewstera a da ne osjetimo. Pa i jednog između Milnera, Wijnalduma, eventualno Oxa. Mogla bi se natuć fina lova, ali opet je velik posao prodati sve ove igrače za neku dobru cifru a opet i da oni budu zadovoljni.

Velika je gužva u sredini da, po meni sigurno treba prodat Grujića i mislim da bi trebalo dat Jonesa u neki slabiji klub premierlige godinu na posudbu jer se neće naigrat, a u 23 ekipu je prerastao. Milner je još ovdje dvije sezone i sigurna je opcija za rotaciju. Treba prodat Brewstera, Grujića, Wilsona i jednog od dvojice Shaqiri/Origi ili prodat obojicu pa više Oxa gurat na krilo i time osloboditi mjesto Jonesu u sredini terena. U svakom slučaju odlično smo popunjeni na svim mjestima i sad samo treba prodat ovo šta nam ne treba da izravnamo net spend.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #746 : Listopad 17, 2020, 20:56 »
Sada kada smo bez dva stuba odbrane, valja mijenjati skroz stil igre. Prvo pomjeriti liniju nazad jedno 10 metara minimalno, drugo, ovom bilmezu na golu ne vracati loptu i ne pokusavat ga ukljuciti u igru kada ne zna.

Adrian-Robertson-Fabinho-Matip-Trent-Gini-Thiago-Henderson-Mane-Salah-Firmino

Nadam se da cemo gledati otprilike ovako nesto u narednom periodu. Wijnaldum bi mogao biti korisniji kao neki destruktivac, a Fabinho na CB radi počinjanja napada sto je radio VVD, a sto Gomez nece moci raditi.

Offline Winx

• Hero Member
  • A working class Hero is something to be Carragher!
« Odgovori #747 : Listopad 19, 2020, 09:34 »
I sada iz ove perspektive, zašto smo prodali Lovrena? Kakav god bio, ne bismo primili onakva 2 gola glavom.  :hitwall

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #748 : Listopad 19, 2020, 09:53 »
I sada iz ove perspektive, zašto smo prodali Lovrena? Kakav god bio, ne bismo primili onakva 2 gola glavom.  :hitwall

Nije problem što smo ga prodali, nego što nismo doveli zamjenu.. btw jesi vidio kako je u tekmi protiv francuske pred neki dan promašio loptu na svoji 5m na 1:1, e zato ja više ne žalim za njim.. lud sam na te kikseve
YNWA!!

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #749 : Listopad 19, 2020, 09:57 »

Ma jok, sigurno ne bi. Barem on nije poznat po kiksevima.