Autor Tema: Život u inozemstvu?!  (Posjeta: 22644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LessMore

• Hero Member
Odg: Život u inozemstvu?!
« Odgovori #195 : Svibanj 28, 2020, 11:21 »
Bas malo pregledavam forum pa naletim na ovu staru temu...bas me zanima...koliko vas ima vani,gdje ste,kako je? Ja sam objavio jedan jedini post u temi i to na odlasku u Frankfurt prije skoro 6 godina...jesam li pogrijesio? Ni najmanje. Fali li mi sve doma? Iskreno,fali mi more na kojem uopce nisam odrasao. Fali li mi moja Duga Resa? Da neki puta,zazelim se pivice sa par dobrih prijatelja...ali svaki puta kad dodem i popijem tu pivicu,prvi dan,drugi,treci...vidim da apsolutno nista ne propustam i zahvalim sam sebi na dobroj odluci. Naravno da ima bezbroj razlicitih prica,dobrih i losih. Ja sam svoju poslozio tako da stvarno malo radim 4-5h dnevno,privatno, a novci su sjajni i iskreno pase ta bezbriznost i spontanost. Ima li jos zadovoljnih?  :lol
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline markec2408

• Hero Member
« Odgovori #196 : Svibanj 28, 2020, 15:30 »
Bas malo pregledavam forum pa naletim na ovu staru temu...bas me zanima...koliko vas ima vani,gdje ste,kako je? Ja sam objavio jedan jedini post u temi i to na odlasku u Frankfurt prije skoro 6 godina...jesam li pogrijesio? Ni najmanje. Fali li mi sve doma? Iskreno,fali mi more na kojem uopce nisam odrasao. Fali li mi moja Duga Resa? Da neki puta,zazelim se pivice sa par dobrih prijatelja...ali svaki puta kad dodem i popijem tu pivicu,prvi dan,drugi,treci...vidim da apsolutno nista ne propustam i zahvalim sam sebi na dobroj odluci. Naravno da ima bezbroj razlicitih prica,dobrih i losih. Ja sam svoju poslozio tako da stvarno malo radim 4-5h dnevno,privatno, a novci su sjajni i iskreno pase ta bezbriznost i spontanost. Ima li jos zadovoljnih?  :lol

Svaka čast na ovome.  Mislio sam da je to mit kada se govori o radu u inozemstvu, ali očito je moguće :)

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #197 : Svibanj 28, 2020, 19:35 »
Evo u kratko, jos uvijek sam tu  :) Salzburg, u 12. mjesecu bi trebala biti 8. godina, radim u najacoj firmi sta se tice parketa u Austriji, i odlicno mi je, kratki-dugi vikend. Da mi fali sta od dole to je mamin burek, tatina baklava i more, te naravno starci. S frendovima se cujem tu i tamo, vecina otisla na neki svoj put, neki izabrali tezi, neki laksi, svakako se vidimo kad sam dole, ali posto dolazim po sezoni vecina ih radi, i tako.. ne zalim sta sam 2012 digo sidro.
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #198 : Svibanj 28, 2020, 20:17 »
Svaka čast na ovome.  Mislio sam da je to mit kada se govori o radu u inozemstvu, ali očito je moguće :)
Nemogu govoriti generalno,neznam kako je tocno u kojoj bransi. Ja sam u sportu i radim 2-3 treninga dnevno po 90min. Bomba. Da nebi bilo zabune, odradio sam i ja svoje skoro dvije godine baustele i jos nekih slabo placenih poslova dok nisam usavrsio jezik. Kasnije se uz trud i nesto hrabrosti otvara samo od sebe. Najbitnije je po meni ne odustati na tim prvim godinama...ali i kansnije ne pomiriti se sa time da je to to nego grepsti dalje. I sadasnju zenu sam povukao ovdje prije 4 i po godine i sve je isto napravila. Ucila, radila svasta da bi u medjuvremenu zavrsila faks dolje vanredno i ovdje nakon 4 godine dobila poziciju u struci u birou i super. Ona radi za firmu i nikad joj financijski nece biti kao meni ali zelim reci da je u jednoj totalnoj drugoj bransi po istom sistemu uspjela u onome sta je naumila ostvariti ovdje. Ludi smo neki put od svega ali evo recimo, dolazimo ovo ljeto na 2 mjeseca na godisnji i mislim da cemo se dovoljno zasititi svega da nakon toga opet krenemo raditi u Frankfurt
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #199 : Siječanj 26, 2021, 16:13 »
narode, ima li vas u Švedskoj?
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.