Autor Tema: Putovanja  (Posjeta: 74835 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko211

• Hero Member
Odg: Putovanja
« Odgovori #600 : Rujan 08, 2020, 10:16 »
Samo bih iskoristio priliku da pohvalim homexchange. Sjajna opcija za smještaj u svakom dijelu svijeta. Ja sam za NG bio na Kanarima i u Madridu 3. put u istoj kući, te prije par dana na Mallorci. Iskustva su savršena, kvalitetni ljudi i kvalitetne nekretnine. Madrid- kuća u predgrađu Mostoles, 250 m2, Kanari- otok La Palma, 10 km od glavnog grada Santa Cruza, moderno uređen stan 70 m2 sa zajedničkim bazenom, Mallorca- kuća 150 m2 sa kvorvnom i prizemnom terasom i zajedničkim bazenom.

Cijena? 0 kn, tj. 120 eura godišnje pretplate koja donosi neograničen broj putovanja.

Preporuka svima, vidim da je sve više objekata iz Hrvatske i da dosta ljudi putuju, a princip je jednostavan, kad ti netko (bilo tko bilo odakle) dođe onda skupljaš bodove, te ih trošiš bilo gdje tj. s kim se dogovoriš. Ja sam većinu bodova skupio od gospodina iz Zagreba koji je bio 2,3 puta kod mene i to je sve što je bilo potrebno za ovakve opcije smještaja.

Uglavnom velika preporuka svima, registracija i primanje gostiju ne koštaju ništa.  :super

Zvuči zanimljivo. Znači ako platiš 120€ možeš već otići negdje ili svejedno trebaš skupit bodova prije toga?

I dal to onda vrijedi za više osoba ili svaki od gostiju mora imat svoju pretplatu?
Si senor, give the ball to Bobby and he will score.

There’s something that the Kop want you to know,

the best in the world his name is Bobby Firmino.

Offline dodoonn

• Hero Member
  • MakeusDream
« Odgovori #601 : Rujan 08, 2020, 10:30 »
homeexchange je cudo ljudi moji...

uglavnom tko ima vremena za putovat i ima neki svoj objekt koji bi htio dat u zamjenu tim gostima ili nekim drugima samo sibajte, jeftino se prolazi (prakticki besplatno), a dobivaju top stvari.
If you are first you are first. If you are second you are nothing.

Offline -marko-

• Hero Member
« Odgovori #602 : Rujan 09, 2020, 21:24 »
Zvuči zanimljivo. Znači ako platiš 120€ možeš već otići negdje ili svejedno trebaš skupit bodova prije toga?

I dal to onda vrijedi za više osoba ili svaki od gostiju mora imat svoju pretplatu?

Sama registracija ti donese dosta bodova, otprilike za jedan prosječan smještaj na 5,6 dana. Za više od toga treba skupljati bodove, ali za to (ugošćivanje drugih) ne moraš ništa platiti, već tek onda kad ti budeš putovao. I godišnja uplata također donosi nešto bodova. Ali da, za odlazak negdje ti trebaju bodovi, sama uplata bez bodova ne znači ništa.

Na profilu svakog objekta piše max broj osoba koji primaju, ali često se možeš dogovoriti s vlasnikom i za nešto više ljudi. Ti sa svojim članstvom u homeexchangeu možeš dovesti bilo koga, nikom drugom ne treba. Ja planiram u Madrid voditi 10, 12 članova obitelji jer sam se baš skompao s vlasnikom, ali trenutno to corona sranje remeti svako planiranje.
Say what again!

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #603 : Prosinac 03, 2020, 07:24 »
ima li itko iz slavonskog broda ili je tu imao priliku odsjesti par dana?
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline mr.crime

• Hero Member
« Odgovori #604 : Prosinac 03, 2020, 13:55 »
ima li itko iz slavonskog broda ili je tu imao priliku odsjesti par dana?

Reci druže, šta te zanima?  :kuler

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #605 : Prosinac 03, 2020, 17:08 »
Reci druže, šta te zanima?  :kuler

početkom ožujka dolazim na polojsku utrku pa će mi najprije trebati smještaj (osim ako ne dođem rano ujutro na dan utrke i odmah poslije natrag, a daj bože, treba mi što više odmora i svježine za utrku), pa ako imaš neki prijedlog za jeftino noćenje, super. gledao sam u međuvremenu i na airbnb, može se nać nešto, ali riječi lokalca su ipak riječi lokalca. :D

kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline mr.crime

• Hero Member
« Odgovori #606 : Prosinac 03, 2020, 17:49 »
početkom ožujka dolazim na polojsku utrku pa će mi najprije trebati smještaj (osim ako ne dođem rano ujutro na dan utrke i odmah poslije natrag, a daj bože, treba mi što više odmora i svježine za utrku), pa ako imaš neki prijedlog za jeftino noćenje, super. gledao sam u međuvremenu i na airbnb, može se nać nešto, ali riječi lokalca su ipak riječi lokalca. :D

Čuj, Brod je u pitanju, izbor je takav kakav je. Jedno je Zagreb, more, pa i Osijek. Čim odeš u druga mjesta, tamo tako malo "stranaca" dolazi da je smještaj limitiran. Bacio sam oko 150-200kn noćenje. Nisam očekivao tako visoke cijene. Ako ti je to prihvatljivo bolje da si rezerviraš pa što bude. Ako ti je grupni hostel opcija, probaj Levicki, to bi ti bilo pri ruci za sve potrebe. Pa i da moraš pješke do poloja nije toliko daleko  B-)

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #607 : Prosinac 03, 2020, 18:04 »
Čuj, Brod je u pitanju, izbor je takav kakav je. Jedno je Zagreb, more, pa i Osijek. Čim odeš u druga mjesta, tamo tako malo "stranaca" dolazi da je smještaj limitiran. Bacio sam oko 150-200kn noćenje. Nisam očekivao tako visoke cijene. Ako ti je to prihvatljivo bolje da si rezerviraš pa što bude. Ako ti je grupni hostel opcija, probaj Levicki, to bi ti bilo pri ruci za sve potrebe. Pa i da moraš pješke do poloja nije toliko daleko  B-)

ma važno je da imam gdje prenoćiti i ostaviti stvari za vrijeme trčanja, svakako me noć ranije dere uzbuđenje i nema tu nekog sna... ali bolje nego u parku. fala, pronjuškat ću još i na vrijeme nešto uzeti :super

Online Massone

• Hero Member
« Odgovori #608 : Prosinac 03, 2020, 18:27 »
Ako ti ne smeta biti u Osijeku dođi kod mene u stan.
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #609 : Prosinac 04, 2020, 07:35 »
Ako ti ne smeta biti u Osijeku dođi kod mene u stan.

sve mi ovisi kako se rasporedim za taj vikend. ima i opcija da moji produže za zagreb do rođaka pa da me pokupe navečer, utrka svakako traje 8-9 sati (nadam se 8, bio bi odiličan rezultat :D). hvala ti u svakom slučaju, imat ću to na pameti :)))

Offline Ivek

• Sr. Member
« Odgovori #610 : Prosinac 04, 2020, 09:08 »
Hostel Mali Pariz u Brodu ti je odlican!Bio sam tamo ove godine u 3. mjesecu i sve naj preporuke

Online Massone

• Hero Member
« Odgovori #611 : Prosinac 04, 2020, 10:13 »
Hostel Mali Pariz u Brodu ti je odlican!Bio sam tamo ove godine u 3. mjesecu i sve naj preporuke

Jesi išao u švaleraj ili?
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline Winx

• Hero Member
  • A working class Hero is something to be Carragher!
« Odgovori #612 : Prosinac 04, 2020, 10:16 »

:lol :lol :lol

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #613 : Prosinac 04, 2020, 13:45 »

thanks, bacit ću pogled :super

Offline Ivek

• Sr. Member
« Odgovori #614 : Prosinac 05, 2020, 08:57 »

:lol :lol :lol pavijane je'an.Nije to sto mislis vec sam radio Zelju Samardzica taman vikend prije nego sto su sve zatvorili zbog korone