Autor Tema: FSG - vlasnik Liverpoola  (Posjeta: 91580 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Monello

• Hero Member
Odg: FSG - vlasnik Liverpoola
« Odgovori #750 : Travanj 05, 2020, 20:53 »
Sramota! Koji im je k da se ovako sramote?!
Điberi..

:super

postupak za gadjenje,
toliko zapravo u stvarnosti znaci poruka YNWA bas su se usrali do grla. pih :bljak

vidi BVB igraca  :super
'Winners Are Not Those Who Never Fail, But Those Who Never Quit'.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #751 : Travanj 05, 2020, 21:30 »
:super

postupak za gadjenje,
toliko zapravo u stvarnosti znaci poruka YNWA bas su se usrali do grla. pih :bljak

vidi BVB igraca  :super

Kako su se posrali s YNWA? Da, možda je klub sada pustio engleskom poreznom sustavu da bude/hoda sam, ali taj slogan ionako vrijedi za ljude koji su povezani s klubom (navijači, zaposlenici, igrači), a zaposlenici i dalje imaju 100% svoje plaće dok doma drkaju k***c. I YNWA je više poruka navijača prema klubu, a ne obratno. Barem sam ja uvijek gledao na taj način.

I da, slažem se da je ovo općenito pederski potez i volio bih da ga nismo napravili, ali ne kužim kako ovo točno dotiče nas HR navijače... Mi možemo biti sretno da svi u klubu i dalje dobivaju 100% plaće, a to što klub iskorištava engleski porezni sustav može jedino mučiti one koji daju lovu u taj sustav.
Never miss a good chance to shut up.

Offline Monello

• Hero Member
« Odgovori #752 : Travanj 05, 2020, 21:40 »
Kako su se posrali s YNWA? Da, možda je klub sada pustio engleskom poreznom sustavu da bude/hoda sam, ali taj slogan ionako vrijedi za ljude koji su povezani s klubom (navijači, zaposlenici, igrači), a zaposlenici i dalje imaju 100% svoje plaće dok doma drkaju k***c. I YNWA je više poruka navijača prema klubu, a ne obratno. Barem sam ja uvijek gledao na taj način.

I da, slažem se da je ovo općenito pederski potez i volio bih da ga nismo napravili, ali ne kužim kako ovo točno dotiče nas HR navijače... Mi možemo biti sretno da svi u klubu i dalje dobivaju 100% plaće, a to što klub iskorištava engleski porezni sustav  ože jedino mučiti one koji daju lovu u taj sustav.

naravno da me dotice kao covjeka u situaciji kad bas trebas pokazat suosjecanje u zajednickoj borbi i u teskoj situaciji za sve ljude a pogotovo one najsiromasnije ti se kacis na sustav i okreces glavu.

sadio mane gradi bolnicu u rodnoj zemlji i to je za pohvalu :super   :love

a ove poruke LFC obitelj i YNWA nekako sad zvuce bas jadno plasticno  a sve zbog neke za njih sitne love,

BVB iskreno :super  :love
'Winners Are Not Those Who Never Fail, But Those Who Never Quit'.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #753 : Travanj 05, 2020, 21:41 »
Jel bi te se doticalo da to napravi dinamo, hajduk, osijek ili rijeka?

Da im ti na minimalcu ili da si ostao bez posla plaćaš djelatnike, unatoč tome što im njihova firma ima profite u milijunskim iznosima.

Znači u redu je jer se to nas ne dotiče?

Neki u ovim trenucima ispadaju face i pomažu zajednici, neki ispadaju govno.
Zašto me to frustrira, zsto što je loš primjer drugima, zato što se poistovjećujem s tim klubom.

YNWA!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #754 : Travanj 05, 2020, 21:56 »
Jel bi te se doticalo da to napravi dinamo, hajduk, osijek ili rijeka?

Da im ti na minimalcu ili da si ostao bez posla plaćaš djelatnike, unatoč tome što im njihova firma ima profite u milijunskim iznosima.

Znači u redu je jer se to nas ne dotiče?

Neki u ovim trenucima ispadaju face i pomažu zajednici, neki ispadaju govno.
Zašto me to frustrira, zsto što je loš primjer drugima, zato što se poistovjećujem s tim klubom.

1. bold: Da

2. bold: Gdje sam napisao da je u redu? Napisao sam da bi radije da smo drugačije postupili.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #756 : Travanj 06, 2020, 19:51 »
https://www.liverpoolfc.com/news/announcements/392368-a-letter-from-peter-moore-to-liverpool-supporters

We believe we came to the wrong conclusion last week to announce that we intended to apply to the Coronavirus Retention Scheme and furlough staff due to the suspension of the Premier League football calendar, and are truly sorry for that.

Our intentions were, and still are, to ensure the entire workforce is given as much protection as possible from redundancy and/or loss of earnings during this unprecedented period.

We are therefore committed to finding alternative ways to operate while there are no football matches being played that ensures we are not applying for the government relief scheme.   

Damage control.. vjerojatno im pala vrijednost dionica..  :roll

Ovo im nije trebalo, svuda po medijima su provukli klub u negativnom kontekstu..
YNWA!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #757 : Travanj 06, 2020, 22:09 »
Liverpool ima dionice?

Anyway, nadam se da ćeš sad mirnije spavati. :p

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #758 : Travanj 07, 2020, 00:31 »
Liverpool ima dionice?

Anyway, nadam se da ćeš sad mirnije spavati. :p

Mogu li biti 100%-tni vlasnici? Kako postaješ većinski vlasnik nečega? Nije da sam doma u tome, ali pretpostavljam da mora niti neko dioničko društvo ako ide na prodaju..

Hoću... Nekom je takav pragmatičan potez bio normalan, meni osobno takav beskrupulozni kapitalizam ide na k, i treba nam svima jebeni reset jer je otišlo predaleko.. nisam se nikad povodio onom ' against modern football', ali sve mi se više gadi žongliranje miljunima.
Prijatelju frendovi mi ostaju bez posla, neki zatvaraju obrte i otpuštaju radnike.. u SADu je samo prošli tjedan ostalo bez posla 10ak milijuna ljudi, i da ne boli me k samo zato što se ne događa meni. nastati će sranje, recesija i pitanje je kojih razmjera i kako i koliko dugo će se krpati. Kako me nebi raspizdili onda onakvi potezi, pa nije ni čudo da su ih razapeli po medijima.. ne želim moralizirati više, nije smisao, ali ljudi nemojte bit ignoranti jer nije iz vašeg džepa
YNWA!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #759 : Travanj 07, 2020, 00:42 »
Liverpool nije dioničko društvo na način na koji je npr. United pa da bi morao odluke raditi na temelju "pada" dionica. Da su htjeli, mogli su još malo počekati i svi bi zaboravili na to za tjedan dana.

Pa i ja sam rekao da mi je ovaj potez bezveze jer se iskorištava porezni sustav, ali nije da se nisu pobrinuli za svoje radnike i dali im 100% plaće u trenutku kad se svi klubovi strahuju za financije i smanjuju radnicima plaće.

Država je ponudila poticaj i oni su to iskoristili. Moralno nije u redu, ali nije da sam plakao zbog toga. Ali kako sam odmah napisao, radije bih da nisu to napravili i drago mi je da su ispravili tu odluku slušajući javnost.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #760 : Travanj 07, 2020, 12:28 »
Liverpool nije dioničko društvo na način na koji je npr. United pa da bi morao odluke raditi na temelju "pada" dionica. Da su htjeli, mogli su još malo počekati i svi bi zaboravili na to za tjedan dana.

ono je bilo posprdno kaj sam napisao da im je palpa vrijednost dionica pa su promjenili odluku, ali ako je tako kako kažeš zašto se uvijek spominje 'shareholders', tipa

John W. Henry is the principal owner of Liverpool FC and their majority shareholders, Fenway Sports Group. He and his company are also the majority shareholders of the famous baseball team, the Boston Red Sox.

mislim, možda je složenije, ja o tim stvarima malo znam, ali obično ako neko sportsko društvo ide na tržište, na prodaju, mislio sam da bi trebalo biti pretvoreno po našem pojmu u dioničko društvo.. i drugi klubovi, tipa intera i milana su zapravo prodani da ovi novi vlasnici su zapravo većinski dioničari, da li je to 51% (kako je inter u startu bio) ili više, to neznam, možda nije ni javno..

ugl, o onoj temi ne treba više drobiti, pogriješili su i pokušati će sanirati štetu (javna percepcija) drugim planom. to što neko koristi mugućnosti, rupe u zakonu i nečim se okoristi legalno, ne znači da je to ispravno. znam šta si napisao, i shvaćam da te ni ne jebe toliko, ali to nisu nebitne stvari.. zamisli da to napravi svaka jaka firma koja inače posluje s milijonskim profitom, na čiju to štetu ide..
YNWA!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #761 : Travanj 07, 2020, 12:57 »
Da, ali se dionice ne nalaze na tržištu, ne možeš ti sad odlučiti kupiti 1 dionicu, otići na internet i to napraviti kao npr. u slučaju Uniteda, Juventusa...

https://www.ig.com/en/trading-strategies/how-to-buy-shares-in-football-clubs-191021

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #762 : Travanj 07, 2020, 13:36 »
... ali to nisu nebitne stvari.. zamisli da to napravi svaka jaka firma koja inače posluje s milijonskim profitom, na čiju to štetu ide..
Pa ekonomija zapravo nije bas tako jednostavna, tako da bi ova teza bila poprilicno diskutabilna :)

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #763 : Travanj 07, 2020, 13:45 »
Pa ekonomija zapravo nije bas tako jednostavna, tako da bi ova teza bila poprilicno diskutabilna :)

Naravno da nije jednostavna, ali na koga bi trebalo ići onih 80% ako ne na državni proračun odnosno na porezne obveznike (unutar kojih je i ta tvrtka valjda)?

Da, ali se dionice ne nalaze na tržištu, ne možeš ti sad odlučiti kupiti 1 dionicu, otići na internet i to napraviti kao npr. u slučaju Uniteda, Juventusa...

https://www.ig.com/en/trading-strategies/how-to-buy-shares-in-football-clubs-191021

Ok, neznam koji su uvjeti da bi mogao doći u poziciju biti 'sharehokder', al to ne mjenja činjenicu da su neki oblik dioničkog društva, zar ne?
YNWA!!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #764 : Travanj 07, 2020, 14:04 »
Da, ali ne rastu/padaju cijene dionica zbog odluke oko financiranja radnika iz poreznog sustava kao što bi kod gore navedenih klubova.  Bar mislim. Xd