Autor Tema: Atletika  (Posjeta: 19604 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marijo

• Hero Member
Odg: Atletika
« Odgovori #105 : Kolovoz 29, 2015, 15:21 »
Bravo Blanka. super uspjeh, ali je i velika tragedija da je zbog 192 izgubila zlato
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #106 : Rujan 16, 2018, 13:07 »
sunce ti jebem. :O :| :klanja ako netko slučajno rekreativno trči i prati velike svjetske (polu)maratone, danas je božić za sve nas. eliud kipchoge je jutros u berlinu srušio svjetski rekord star 4 godine (2:02:57) i zabilježio 2:01:39!!! prvih 21,097 m istrčao je za 61:05, drugih za 60:33. :lol kao da nije dovoljno što je to prvi službeni maraton ispod 2:02 u povijesti, to je najveći skok u vremenima još od 1967. kad je vrijeme spušteno s 2:12 na 2:09, a muško maratonsko vrijeme nije padalo više od minute još od 1969. trčao je on maraton u monzi na stazi formule 1 u sklopu nikeova projekta breaking2 za 2:00:25 (ima na youtubeu dokumentarac koga zanima), ali nije priznato kao službeno vrijeme zbog par stvari. stvarno brutalan ljudski podvig, jebeš bolta i njegove rekorde, ovo je spektakularno.

a ja se kurčim sa svojih 1:17 na polumaratonu :lol :whiteflag
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #107 : Rujan 16, 2018, 21:32 »
Čudo.

Dosta ljudi bi jedva otrčali kilometar za 4:38, a on je to ponovio 42 puta zaredom.

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #108 : Rujan 16, 2018, 23:17 »
Čudo.

Dosta ljudi bi jedva otrčali kilometar za 4:38, a on je to ponovio 42 puta zaredom.

to misliš na milju (1609 m) u prosjeku, a prosjek km je išao oko 2:55
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Gago8

• Hero Member
  • HE's big and he's fuckin'ard SG8
« Odgovori #109 : Rujan 16, 2018, 23:38 »
Bolesno
When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m50oaoGow11qbkyo1o1_500.gif

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #110 : Rujan 16, 2018, 23:40 »
to misliš na milju (1609 m) u prosjeku, a prosjek km je išao oko 2:55
tako je, krivo sam pročitao. baš čudesno!

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #111 : Listopad 09, 2019, 21:26 »
u subotu će biti održan projekt pod nazivom ineos1:59, nešto slično onomu u monzi prije dvije godine. riječ je o trčanju i nastojanju da se istrči maraton ispod dva sata. breaking2 (inače odličan dokumentarac koga to zanima) je održan u svibnju 2017. na stazi u monzi, cijela stvar je prošla pod nike-ovim pokroviteljstvom. tad su odabrana tri maratonca za koje se smatralo da bi to mogli iznijeti, na kraju je samo jedan tip došao blizu toga. eliud kipchoge je tad trčao 2:0:25, dijelilo ga je samo 26 sekundi. on će i u subotu trčati u beču, u ovom svijetu tip je bog. vjerojatno najbolji maratonac ikad, pobijedio je 12 od 13 maratona; ujedno i drži svjetski rekord postavljen lani u berlinu (2:01:39). naravno -- eventualni uspjeh cijelog projekta i trčanje 42.195 km ispod dva sata neće se uvažiti kao svjetski rekord. ovo su ipak eksperimenti gdje će se probati srušiti zadnja prepreka u atletici. nekad je to bilo trčane milje ispod četiri minute, sad je došao red na maraton.

dosta će ljudi na ovo zijevnuti, ali ako se kojim slučajem obori i ova barijera -- a velike su šanse da hoće, lik je zvijer sa svojih 167 cm i 55 km -- može se reći da se u svijetu trčanja dogodilo ono što se smatralo doslovno nemogućim. vjerojatno se još dugo vremena (ako ikad) neće dogoditi da se na službenoj utrci trči maraton ispod dva sata, ali bez obzira na jurnjavu savršenih vremenskih prilika i osiguravanje trkaču stvari koje ne može dobiti na utrci, to bi svejedno bio nezamisliv podvig.

mi koji kao nešto trčimo i ganjamo neka vremena možemo samo pasti na koljena pred ovim afričkim bogovima i pružiti im kratkotrajno zadovoljstvo. 21 km/h ili 2:50 min/km. ako nekoga zanima koji je to napor -- probajte trčati sto metara za 17 sekundi, to vjerojatno možemo svi. ali ponoviti to 422 puta zaredom... :lol

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
« Odgovori #112 : Listopad 09, 2019, 22:37 »
Ja bicikl prosječno vozim 3 min/km  :D :D
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #113 : Listopad 09, 2019, 23:15 »
mi koji kao nešto trčimo i ganjamo neka vremena možemo samo pasti na koljena pred ovim afričkim bogovima i pružiti im kratkotrajno zadovoljstvo. 21 km/h ili 2:50 min/km. ako nekoga zanima koji je to napor -- probajte trčati sto metara za 17 sekundi, to vjerojatno možemo svi. ali ponoviti to 422 puta zaredom... :lol
2:52 je najbolje što sam uspio na 1000m.

Nad-ljudi.

Offline Raptor

• Hero Member
« Odgovori #114 : Listopad 12, 2019, 10:21 »
u subotu će biti održan projekt pod nazivom ineos1:59, nešto slično onomu u monzi prije dvije godine. riječ je o trčanju i nastojanju da se istrči maraton ispod dva sata. breaking2 (inače odličan dokumentarac koga to zanima) je održan u svibnju 2017. na stazi u monzi, cijela stvar je prošla pod nike-ovim pokroviteljstvom. tad su odabrana tri maratonca za koje se smatralo da bi to mogli iznijeti, na kraju je samo jedan tip došao blizu toga. eliud kipchoge je tad trčao 2:0:25, dijelilo ga je samo 26 sekundi. on će i u subotu trčati u beču, u ovom svijetu tip je bog. vjerojatno najbolji maratonac ikad, pobijedio je 12 od 13 maratona; ujedno i drži svjetski rekord postavljen lani u berlinu (2:01:39). naravno -- eventualni uspjeh cijelog projekta i trčanje 42.195 km ispod dva sata neće se uvažiti kao svjetski rekord. ovo su ipak eksperimenti gdje će se probati srušiti zadnja prepreka u atletici. nekad je to bilo trčane milje ispod četiri minute, sad je došao red na maraton.

dosta će ljudi na ovo zijevnuti, ali ako se kojim slučajem obori i ova barijera -- a velike su šanse da hoće, lik je zvijer sa svojih 167 cm i 55 km -- može se reći da se u svijetu trčanja dogodilo ono što se smatralo doslovno nemogućim. vjerojatno se još dugo vremena (ako ikad) neće dogoditi da se na službenoj utrci trči maraton ispod dva sata, ali bez obzira na jurnjavu savršenih vremenskih prilika i osiguravanje trkaču stvari koje ne može dobiti na utrci, to bi svejedno bio nezamisliv podvig.

https://twitter.com/BBCSport/status/1182932775395119104

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #115 : Listopad 12, 2019, 10:24 »
https://twitter.com/BBCSport/status/1182932775395119104

yup, 1:59:40 službeno. oči mi zasuzile, plješćem pred monitorom kao budala. lik je bog, nevjerojatno je ovo što je napravio :klanja