Autor Tema: Rock 'n' roll  (Posjeta: 146101 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline MagicRat

• Hero Member
Odg: Rock 'n' roll
« Odgovori #2715 : Rujan 29, 2017, 18:21 »
Obavezno odi isprobati u music shop, za pocetnike gitare s tvrdim vratom su teze za svirati, ako uzmes na slijepo, mogao bi imati probleme s jabucicama prstiju :D

Klasicna je laksa za prste jer su zice od plastike, no po meni bi bolje odmah na akusticnu (ja sam tako) ako mislis svirati rock/pop.

No u svakom slucaju najbolje je obici neki veci music shop i isprobati par gitara, cisto stisnuti zice i osjetiti je, bila akusticna ili klasicna.

Ja sam kada sam poceo svirati uzeo Ariu za nekih 1000kn, i dan danas je dobra. Mislim da imas solidne Ibaneze za 800,900 kn. No opet, bitno je isprobati  :D

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #2716 : Rujan 29, 2017, 18:26 »
Iso bih rock smijerom. Dali bi se našlo neke i koje biste preporučili do 100-tinjak eura?
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline MagicRat

• Hero Member
« Odgovori #2717 : Rujan 29, 2017, 19:06 »
Potrazi po cijenama na netu Ibaneze, Yamahe, mislim da ih ima ta oko 100 eura, dobre pocetnicke gitare. Mozda i koji Cort (iako mislim da su oni malo tvrdi), ili Aria.

Mozda bi ti bolje bilo postavit pitanje na gitare.info ili forum.hr-u, nisam previse strucan da znam po modelu kakva je gitara, jedino po ovome sto sam probao.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #2718 : Listopad 30, 2017, 23:06 »
Jos jedan u nizu bandova koje nikad necu moci gledati. Mislim da mi je najvece razocarenje sto nisam isao gledati Motorhead, kada je gostovao u Novom Sadu. Mogu samo misliti kako im je bilo svirati pred 1 600 000 ljudi.

Offline Luis Garcai

• Hero Member

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #2720 : Siječanj 11, 2018, 13:59 »

Nakon Phil Taylora i Lemmya, preminuo je i zadnji clan originalnog sastava Motorhead, "Fast" Eddie Clarke.

Offline Trevelyan

• Hero Member
« Odgovori #2721 : Siječanj 13, 2018, 20:40 »
Bend Kula iz Čakovca večeras će održati tribute nastup Led Zeppelinu u Bikers Beer Factoryju u Savskoj. Za sve fanove Zeppelina velika preporuka.  ;) (Tko se napije, taman možemo ostati na afterpartyju gledati Liverpool-City. :D)
Give a man a fish and feed him for a day. Don't teach a man to fish...and feed yourself. He's a grown man. And fishing's not that hard.

Offline Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
« Odgovori #2722 : Siječanj 19, 2018, 21:00 »
Na znam kak sam tek sad skonto da likovi dolaze u Zagreb na prvi april

Offline Laslo

• Hero Member
  • Credo!
« Odgovori #2723 : Siječanj 19, 2018, 23:30 »
Na znam kak sam tek sad skonto da likovi dolaze u Zagreb na prvi april
(click to show/hide)

Bit će imaju uskršnji koncert.  :D
Gwlad, gwlad, pleidiol wyf i'm gwlad.

Legum servi sumus ut liberi esse possimus!

Uostalom, mislim da bi hrvatskim izbornikom trebao biti stranac!

Offline Trevelyan

• Hero Member
« Odgovori #2724 : Siječanj 27, 2018, 09:13 »

+ Electric Boogie u trećem dijelu

Ovaj medley je savršen prikaz muzičkog puta Marca Bolana! :love
Give a man a fish and feed him for a day. Don't teach a man to fish...and feed yourself. He's a grown man. And fishing's not that hard.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #2725 : Lipanj 23, 2018, 10:31 »

RIP Vinnie. Sad s burazerom da prase kao nekad.

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #2726 : Rujan 21, 2018, 15:48 »

pitajboga koji put ovo kačim ovdje... teška brutala :super
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #2727 : Rujan 30, 2018, 15:05 »
Kakav psihodelicni trip. Za ovakvu izvedbu jednostavno nema rijeci da se opise koliko je dobro. Od pocetnog zvuka basa, pratnju bubnja pa i do same vokalne izvedbe. A i tu je neizbrisiv trag i utjecaj Lewisa Carrolla i njegove Alice.

Offline mrdokic911

• Hero Member
« Odgovori #2728 : Studeni 02, 2018, 23:25 »
Ovaj interview je must-see za svakog fana. Povodom 30 godina izdavanja albuma "...And Justice For All". Po meni njihov najjači album, i općenito vrhunac thrash metala - što muzički što po tekstovima. Tu su bili na vrhuncu, agresivni, mračni, brzi, precizni, ma čudo.

James Hetfield - koja je to faca. Najjači frontmen u metalu. Žao mi je, Bruce Dickinson...

"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #2729 : Svibanj 30, 2019, 19:28 »

malo vratiti rokenrol u život ovim remek-djelom. :super
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.