Autor Tema: Football Manager  (Posjeta: 150289 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luigi

• Hero Member
Odg: Football Manager
« Odgovori #2160 : Rujan 11, 2019, 23:58 »
ne kužim ljude koji igraju FM, a kupuju poznate wonderkidove za sitne pare i onda im svaki save dojadi nakon par sezona jer su prejaki.

ja si uvijek u FM-u postavim neki izazov s kojim si onemogućim te pizdarije da postanem prejak i osvajam prvenstva i lige prvaka u nizu. npr zadnji save sam igrao s čelzijem i odredio sam da mogu koristiti samo igrače iz svog pogona (plus postojeće) i ne smijem odraditi nijedan ulazni transfer uz to. odmah drugačije počneš graditi momčad i tretirati igrače te tražiš board da više ulažu u facilities i youth recruitment, a nikad ne dosadi jer su ti drugi uvijek konkurentni.

ili ima odličnih custom made databasea po internetu. našao sam za FM19 mod u kojem igra počinje od sezone 2003/2004 sa svim ondašnjim igračima, a uz to su modificirane i reputacije klubove pa su npr deportivo i newcastle jedni od jačih klubova u svojim ligama. ima i odličan mod Football Legends u kojem svaki klub ima sve svoje legendarne igrače iz povijesti, to je užasno teško za igrati jer doslovno 50% klubova lige petice se komotno može boriti za ligu prvaka, a hajduk, partizan, austria wien itd redovito igraju knock out fazu LP.  :D
Skinuo sam taj mode, ali jos nisam igrao, nisam imao vremena, jel ima bugova ? to mi se cini zanimljivim za probati.

Inace svaki FM pocnem s Liverpoolom i dokle doguram nekih 8-9 sezona, al zadnjih par izdanja je postalo malo dosadno jer smo i mi sve jaci pa onda vec u prvoj sezoni poosvajam sve zivo.

Daj mi Koncheskog, Joe Colea i Poulsena pa da izginemo  :lol

Offline markoj

• Hero Member
« Odgovori #2161 : Rujan 12, 2019, 11:10 »
ne kužim ljude koji igraju FM, a kupuju poznate wonderkidove za sitne pare i onda im svaki save dojadi nakon par sezona jer su prejaki.

ja si uvijek u FM-u postavim neki izazov s kojim si onemogućim te pizdarije da postanem prejak i osvajam prvenstva i lige prvaka u nizu. npr zadnji save sam igrao s čelzijem i odredio sam da mogu koristiti samo igrače iz svog pogona (plus postojeće) i ne smijem odraditi nijedan ulazni transfer uz to. odmah drugačije počneš graditi momčad i tretirati igrače te tražiš board da više ulažu u facilities i youth recruitment, a nikad ne dosadi jer su ti drugi uvijek konkurentni.

ili ima odličnih custom made databasea po internetu. našao sam za FM19 mod u kojem igra počinje od sezone 2003/2004 sa svim ondašnjim igračima, a uz to su modificirane i reputacije klubove pa su npr deportivo i newcastle jedni od jačih klubova u svojim ligama. ima i odličan mod Football Legends u kojem svaki klub ima sve svoje legendarne igrače iz povijesti, to je užasno teško za igrati jer doslovno 50% klubova lige petice se komotno može boriti za ligu prvaka, a hajduk, partizan, austria wien itd redovito igraju knock out fazu LP.  :D

Poslati ću skaute van i opet će mi donijeti istu informaciju, onda mi je brže otići na link i pogledati kaj se nudi za par milja ..
Ja trenutno imam cilj da klub postane najtrofejniji u povijesti premier lige, a Pellegri najbolji strijelac lige u povijesti i to me drži da ostanem barem 20tak sezona
U prvoj sezoni West Ham nema pravog napadača, doveo sam na posudbu Origija bio mi je prvi strijelac lige : ))
Lpool ima još uvijek odličnu momčad mada su osvojili prve godine prvenstvo, ali Klopp je dobio pedalu jer tri godine uzastopce nije osvojio prvenstvo

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #2162 : Rujan 12, 2019, 12:47 »
Neće. Ne funkcionira to baš tako. Možda će to napraviti za neke od tih, ali neće za sve. :)
Never miss a good chance to shut up.

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #2163 : Rujan 12, 2019, 13:21 »
Jel ima kakav mod da samo preko scoutova mozes traziti igrace? Mislim ono, bez upisivanja onih svih elemenata na trazilici i takav nacin trazenja. Ja se sam mogu nagovoriti i igrati tako disciplinirano ali vecinom igram online sa prijateljima pa bi svakako krsenje tog pravila donijelo veliku prednost nekome
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #2164 : Rujan 12, 2019, 13:49 »
Jel ima kakav mod da samo preko scoutova mozes traziti igrace? Mislim ono, bez upisivanja onih svih elemenata na trazilici i takav nacin trazenja. Ja se sam mogu nagovoriti i igrati tako disciplinirano ali vecinom igram online sa prijateljima pa bi svakako krsenje tog pravila donijelo veliku prednost nekome

Mislim da nema. :(

Inače, FM2020 je već na mom steamu.  :)))

Offline KitKat

• Newbie
« Odgovori #2165 : Rujan 12, 2019, 19:10 »

Može pojašnjenje kako funkcioniraju ti modovi na fm?Dal je moguće kasnije vratit originalne podatke?
Sjećam se na starom cm 01 02 se radio kompletan update databasea

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #2166 : Listopad 16, 2019, 23:56 »
Može pojašnjenje kako funkcioniraju ti modovi na fm?Dal je moguće kasnije vratit originalne podatke?
Sjećam se na starom cm 01 02 se radio kompletan update databasea

ti 'modovi' su u biti modificirani originalni database fajlovi i nikako ne utječu na original jer tebi ostaje original, jedino moraš kod pokretanja novog sejva izabrati drugi database file.

downloadaš mod, staviš ga u folder 'editor data' (ili tako nešto) i unutar igre biraš hoćeš li igrati sa originalnim databaseom ili dodanim.

a možeš i sam čačkati po editoru pa napraviti što te volja (što opet ne dira originalni database, samo radiš novi). ja recimo imam sejv za koji sam u editoru napravio generaciju igrača dinama iz 1999. i izbacio sve današnje igrače van. trebalo mi je par sati, ali bio je gušt kad sam jurišao prolazak skupine sa šokotom, mikićem, mujčinom, butinom, jurićem, itd  :D

zapravo, da nema editora ne znam kolko bi izdržao igrati football manager u ovom obliku kakav je jer je AI još uvijek preglup da bi se natjecao sa čovjekom. meni je nevjerojatno da u svakom sejvu otkad igram FM (igram ga 20 godina) squad building je toliko loš da ti doslovno nitko ne može ni prismrditi. čak i klubovi poput reala, barcelona, juventusa nakon 10god završe sa rosterima koji su upola slabiji nego na početku igre jer AI jednostavno ne razvija mlade igrače, a prerijetko kupuju svjetske klase da bi ostali jaki dok čovjek kada igra FM u roku od 5 sezona izgradi ekipu koja je world class na svakoj poziciji, a uz to ima B i C ekipe prepune wonderkidova. normalno da ćeš onda osvojiti ligu prvaka skoro svake sezone i u biti ti se igra svodi na to da nabijaš statistiku.

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #2167 : Listopad 27, 2019, 18:27 »
Novi nastavak izlazi tek 19 studenog... stvarno prekasno..

Offline redz

• Sr. Member
« Odgovori #2168 : Listopad 27, 2019, 22:01 »
veći je problem što nova inačica izgleda više ako patchirani fm19 nego nova igra. jako malo novih featuresa, a ne radi se na problemima koji traju godinama poput užasnog 3D sučelja ili jako lošeg AI.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #2169 : Listopad 31, 2019, 18:39 »
Došao FM 2020 Beta.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #2170 : Studeni 01, 2019, 13:29 »
veći je problem što nova inačica izgleda više ako patchirani fm19 nego nova igra. jako malo novih featuresa, a ne radi se na problemima koji traju godinama poput užasnog 3D sučelja ili jako lošeg AI.

Gotovo svaka 'sezonska' igra odnosno sportska simulacija izgleda ko patchirana lanjska igra, pes, nba 2k je ono što igram i prilično sam razočaran novostima.
Ono što još više ljuti je da navedene igre imaju glitcheva i bugova više neg lani..
YNWA!!

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #2171 : Studeni 01, 2019, 15:31 »
fm ionako nije igriv tamo negdje do bozica dok ne zakrpaju nedostatke sa pecevima.. tako da...

nemaju postenu konkurenciju zato se i ne trude izdati postenu igricu vise...

da je to kao rat pes i fifa kupci bi imali noviteta svake sezone...

ovako jebiga. napravis igricu na temelju prijasnje, stavis oznaku fm20. promijenis malo sucelje i bum. tu je nova igrica... sigames tako funkcionira vec par godina...

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #2172 : Studeni 01, 2019, 15:44 »
fm ionako nije igriv tamo negdje do bozica dok ne zakrpaju nedostatke sa pecevima.. tako da...

nemaju postenu konkurenciju zato se i ne trude izdati postenu igricu vise...

ovako jebiga. napravis igricu na temelju prijasnje, stavis oznaku fm20. promijenis malo sucelje i bum. tu je nova igrica... sigames tako funkcionira vec par godina...
Istina. I ja ga tek nekad sredinom decembra instaliram. Nema Boga da igram bez grbova, dresova i ostalih fix patcheva.

Meni je veca zamjerka na FM sto mi je postao prelagan za igranje. Ovo za match engine mi puca qrac ne igram FiFU nego FM ali bi bilo lijepo da uvedu neke novitete sto se tice ostalog

Offline marko211

• Hero Member
« Odgovori #2173 : Studeni 04, 2019, 10:18 »

A je, baš je Fifa i PES rat. Više invazija. PES godinama ne može primirisat Fifi po konkurentnosti. Ne pričam o gameplayu, čisto o potražnji i popularnosti. A i jedni i drugi uglavnom recikliraju.

Što se tiče Managera, meni je OK igrat i od početka zadnjih par sezona. Nema toliko klasičnih bugova. Jedino ovo što kaže luigi za gameplay. Engine je takav da ga se na razne načine može exploitati pa se bez beda za koju sezonu prosječni klub može dovesti u vrh, a sa recimo Liverpoolom dominirati bez problema.

Grbovi, dresovi i slike igrača se mogu ubaciti iz stare verzije, radi bez problema.
Si senor, give the ball to Bobby and he will score.

There’s something that the Kop want you to know,

the best in the world his name is Bobby Firmino.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #2174 : Studeni 04, 2019, 16:40 »
Ma imas i FM scout tako da tu nema problema. Samo da igru naprave malo tezom.