Anketa

Ja želim da se Gerrard

...vrati samo kako bi trenirao a naknadno kao (pomocni) trener
29 (55.8%)
...vrati kao igrac u crveni dres a naknadno postane (pomocni) trener
6 (11.5%)
...vrati kao (pomocni) trener/ igrac (po potrebi)
10 (19.2%)
...ne zelim da se (ikako) vrati dok jos igra za neki drugi klub
7 (13.5%)

Ukupno Glasova: 52

Glasanje završeno: Studeni 15, 2015, 10:14

Autor Tema: Steven Gerrard #8  (Posjeta: 301511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zlopasha

• Hero Member
Odg: Steven Gerrard #8
« Odgovori #1410 : Rujan 06, 2012, 12:29 »
ako se mene pita, gerrard dok je u liverpoolu moze radit sto god zeli

Mislim da on dijeli to mišljenje.  :roll

Offline Amon

• Hero Member
« Odgovori #1411 : Rujan 06, 2012, 13:00 »
ma da. tip je totalno loš postao. najbolje bi bilo prodati ga odmah da se ne moramo misliti hoće li ikad više igrati tako da sam dobiva utakmice. šta će nam on više...

ne treba ga prodati..nitko ne govori o prodaji..stavimo ga malo na klupu ;)

How Much Dub Would A Dubstep Step, If A Dubstep Could Step Dub

Offline Winx

• Hero Member
  • A working class Hero is something to be Carragher!
« Odgovori #1412 : Rujan 06, 2012, 13:17 »
ne treba ga prodati..nitko ne govori o prodaji..stavimo ga malo na klupu ;)

A ti počni više navijati za City!  :kuler

Offline Amon

• Hero Member
« Odgovori #1413 : Rujan 06, 2012, 13:24 »
A ti počni više navijati za City!  :kuler

hehehe....navijam :)

How Much Dub Would A Dubstep Step, If A Dubstep Could Step Dub

Offline john_doe

• Hero Member
« Odgovori #1414 : Rujan 06, 2012, 14:26 »

Zanimljiva je usporedba sa Luis Enriqueom u Romi. On je doveden slično kao Rodgers kao početak nove politike kluba, obojica gaje više manje sličan stil igre baziran na presingu i kratkim dodavanjima. Najveći problem Enriquea bio je zapravo Totti. Početak sezone je pokazao da se nikako ne snalazi u igru s presingom, logično Totti je od posljednjih klasičnih desetki, nikad nije ni bio defanzivno angažiran igrač. Enrique ga je poslije uvodnih par utakmica prebacio na klupu, ali kad je upao u nekoliko loših rezultata vratio ga je pod pritiskom navijača nazad. Totti je bog u Romi, za njih nije bilo opravdanja da legenda sjedi na klupi, a Bojan ili Pjanić uživaju povjerenje od početka. I tako je Totti postao standardan, ali Roma je konstantno imala problem protiv svake ekipe koje bi imala namjeru nadigravati se jer su s Tottijem imali igrača manje u obrani i presingu. Čudno bi bilo vidjeti ponekad visoki presing krila i dvojice srednjih veznih na protivnika, a Totti se šeta u svojoj zoni dok ne vrate loptu natrag.

Gerrard jasno nije taj tip igrača, nije toliki egoist kao Totti, ali ona utakmica protiv Arsenala me podsjetila na tu situaciju. Osim u prvih 15 minuta kad je Liverpool probao markirati čovjek na čovjeka Arsenalovu veznu trojku, vidjelo se da to ne ide jer bi se obrana stalno našla van formacije, previše bi prostora ostajalo, kad je Gerrard prešao na prednjeg veznog nije tu bilo razlike u presingu i odrađivanju defanzivnih zadataka u odnosu na Tottia. Više je Suarez stvorio problema Artetu koji je bio u toj zoni koju je Gerrard trebao pokriti. Vjerujem da je problem bio sa fitnessom i da će se popraviti ovo, ali čisto kao primjer slične situacije.

Što se tiče defanzivnih zadataka, Rooney.. poznat po angažiranosti u obrani zadnju godinu dvije dosta je zanemario taj segment igre. Možda je počeo razmišljati, zašto bi on trčao natrag kad je on najbolji i oni to trebaju odrađivati za njega, kao što je on nekad Ronaldu. Ali taj detalj je koštao Englesku protiv Italije kad je zanemario Pirla, United u finalu LP protiv Barcelone kad je isto napravio s Busquetsom.. da ne brojim manje utakmice.
“Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.” - Bill Shankly

Link

Offline wewonit5times

• Hero Member
  • Walk on with hope in your heart...
« Odgovori #1415 : Rujan 06, 2012, 22:10 »

mislim da na svijetu ne postoji igrac koji naslov prvaka sa svojim klubom zeli vise nego sto to zeli gerrard s liverpoolom

a ti lijepo lezi u svoju fotelju, napravi si kokice, popij koju pivu i nastavi pljuvat po nasem najvecem igracu u zadnjih 20 godina. onda upali pes pa zabij 10 golova - vjerojatno ces se super osjecat. pa pobjedjivat je tako jednostavno..
“If Everton were playing down the bottom of my garden, I'd draw the curtains.” - Bill Shankly

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #1416 : Rujan 07, 2012, 07:48 »
mislim da na svijetu ne postoji igrac koji naslov prvaka sa svojim klubom zeli vise nego sto to zeli gerrard s liverpoolom

a ti lijepo lezi u svoju fotelju, napravi si kokice, popij koju pivu i nastavi pljuvat po nasem najvecem igracu u zadnjih 20 godina. onda upali pes pa zabij 10 golova - vjerojatno ces se super osjecat. pa pobjedjivat je tako jednostavno..

Nemam fotelju, ne pijem pivu i ne igram PES a Gerrard će svakako imati priliku ove sezone pokazati koliko je spreman napraviti za momčad jer će trebati:

- prihvatiti ograničenja vlastitih godina i smanjiti broj utakmica za Englesku
- prilagoditi se trenerovim zamislima i igrati strpljivije i požrtvovanije
- prihvatiti da možda bude ulazio s klupe i ne igrao kup/Europa utakmice
- prihvatiti eventualnu promjenu pozicije
- promjeniti patronizirajući odnos prema mlađim suigračima

Manje glorificiranja, više realnosti i bit će nam bolje.

Offline Winx

• Hero Member
« Odgovori #1417 : Rujan 07, 2012, 08:47 »
Nemam fotelju, ne pijem pivu i ne igram PES a Gerrard će svakako imati priliku ove sezone pokazati koliko je spreman napraviti za momčad jer će trebati:

- prilagoditi se trenerovim zamislima i igrati strpljivije i požrtvovanije  :?

:joj

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #1418 : Rujan 07, 2012, 08:57 »
U čemu je problem?

Offline TnT Blast

• Hero Member
« Odgovori #1419 : Rujan 07, 2012, 09:45 »
U čemu je problem?

Pises bezsmislice.

Offline wewonit5times

• Hero Member
« Odgovori #1420 : Rujan 07, 2012, 12:08 »

- ne slazem se, samo je njegova volja i pravo odlucit do kad ce igrat za englesku. bez obzira na to sto ga placa klub
- strpljivije nece nikad igrat jer je on dinamican igrac, njegova pozrtvovnost nikad nije bila upitna
- to i sam zelim, pogotovo da ne igra europu i mickey mouse cup
- vec je igrao sve pozicije u momcadi, i ja bi rado da igra desno u napadackoj trojci ispred allena, lucasa i sahina
- nikad, to i je ono najbitnije. on je bog liverpoola i treba uvijek bit uz mlade igrace i naucit ih da se prema klubu odnose na nacin na koji se on odnosi
“If Everton were playing down the bottom of my garden, I'd draw the curtains.” - Bill Shankly

Offline john_doe

• Hero Member
« Odgovori #1421 : Rujan 07, 2012, 12:12 »
Citat:

Do Brazila 2014. za očekivati je nastavak iste prakse. Roy čini se neće žuriti sa smjenom generacija i Gerrard bi trebao imati mjesto u sastavu, ako bude zdrav do tada.. tek poslije tog očekivati je oproštaj od Engleske.

Citat:

Mislim da je nedostatak požrtvovanosti u nekim utakmicama bio iz razloga nedostatka fizičke spremnosti, nije za očekivati odjednom zaokret u razmišljanju da prestane obavljati defanzivne zadatke. A za strpljivost se slažem, zapravo nebi čudila promjena stila igre i pozicijom, dobro bi bilo i nekim navikama u idućoj godini, dvije.

Citat:

Za ovo se slažem.

Citat:

Ovo vjerojatno ostaje isto, ali nije mu neki minus kod mene.
“Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple.” - Bill Shankly

Link

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #1422 : Rujan 07, 2012, 12:18 »
Ne dovodim u pitanje njegovo igranje za Englesku već dosadašnje doziranje istog (česte ozljede tokom besmislenih prijateljskih, nabijanje 90 minuta protiv opskurnih protivnika i slično). Godine su tu, ozljede su stvarne i česte i htio on ili ne dozirati se mora.
Strpljiviji će morati biti u novom sistemu igre, naročito u ovom osjetljivom periodu gdje se momčad uigrava i gdje im koncept nije još 'ispod kože' a to je u biti požrtvovanost o kojoj govorim. On mora primjerom pokazati, ne samo zalaganjem na terenu koje uglavnom nije upitno, već i psihološkom i taktičkom adaptacijom svoje igre novom sistemu kako momčad ne bi trpila. To će njemu biti veća žrtva i problem nego uklizavati bekovima nakon 70m sprinta. Pozicija je isto samo dio priče o adaptaciji, ne sumnjam da će Rodgers učiniti sve da izvuče maksimum iz Gerrarda ali i Steven će trebati surađivati i slijediti precizno upute kako bi rezultat te suradnje bio pravi.
Ne vidim korist iz deranja na igrače naročito kad on sam ima lošu utakmicu. To mi je preseravanje i kontraproduktivno je. Pokazuje se primjerom i autoritet je tako neosporiv a ne da se degradira kao Carra počesto izlajavanjem na klince i ostale suigrače. Mislim da mu to ne treba i više je manifestacija nemoći nego neka pametna edukativna metoda.

Offline Winx

• Hero Member
« Odgovori #1423 : Rujan 07, 2012, 12:26 »
- ne slazem se, samo je njegova volja i pravo odlucit do kad ce igrat za englesku. bez obzira na to sto ga placa klub
- strpljivije nece nikad igrat jer je on dinamican igrac, njegova pozrtvovnost nikad nije bila upitna
- to i sam zelim, pogotovo da ne igra europu i mickey mouse cup
- vec je igrao sve pozicije u momcadi, i ja bi rado da igra desno u napadackoj trojci ispred allena, lucasa i sahina
- nikad, to i je ono najbitnije. on je bog liverpoola i treba uvijek bit uz mlade igrace i naucit ih da se prema klubu odnose na nacin na koji se on odnosi

Zapisat ću ovaj dan u kalendar. Nevjerojatno je da se nas dvojica kako vidim slažemo u svim današnjim postovima.  :lol

Offline wewonit5times

• Hero Member
« Odgovori #1424 : Rujan 07, 2012, 15:39 »
Ne dovodim u pitanje njegovo igranje za Englesku već dosadašnje doziranje istog (česte ozljede tokom besmislenih prijateljskih, nabijanje 90 minuta protiv opskurnih protivnika i slično). Godine su tu, ozljede su stvarne i česte i htio on ili ne dozirati se mora.
Strpljiviji će morati biti u novom sistemu igre, naročito u ovom osjetljivom periodu gdje se momčad uigrava i gdje im koncept nije još 'ispod kože' a to je u biti požrtvovanost o kojoj govorim. On mora primjerom pokazati, ne samo zalaganjem na terenu koje uglavnom nije upitno, već i psihološkom i taktičkom adaptacijom svoje igre novom sistemu kako momčad ne bi trpila. To će njemu biti veća žrtva i problem nego uklizavati bekovima nakon 70m sprinta. Pozicija je isto samo dio priče o adaptaciji, ne sumnjam da će Rodgers učiniti sve da izvuče maksimum iz Gerrarda ali i Steven će trebati surađivati i slijediti precizno upute kako bi rezultat te suradnje bio pravi.
Ne vidim korist iz deranja na igrače naročito kad on sam ima lošu utakmicu. To mi je preseravanje i kontraproduktivno je. Pokazuje se primjerom i autoritet je tako neosporiv a ne da se degradira kao Carra počesto izlajavanjem na klince i ostale suigrače. Mislim da mu to ne treba i više je manifestacija nemoći nego neka pametna edukativna metoda.

s vecinom se mogu slozit a dotaknut cu se samo toga da suarez na terenu u jednoj utakmici sere vise nego sto je to gerrard radio u cijeloj karijeri