Autor Tema: Justice for 96  (Posjeta: 66172 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biljalfc

• Hero Member
    • liverpool4ever
Odg: Justice for 96
« Odgovori #75 : Veljača 18, 2009, 17:26 »
   Liverpool FC has requested UEFA spare them a potential fixture clash with the 20th anniversary of the Hillsborough disaster.

pogledajte sve na lfctv

utakmica ce biti pomerena 100% ako dosjemo do nje, jel....  O:) O:) O:)
[img width= height= alt=Image Hosted by ImageShack.us]http://img44.imageshack.us/img44/64/sigye.png[/img]

Offline kop end

• Hero Member
« Odgovori #76 : Veljača 19, 2009, 00:11 »
evo na hrv. jeziku

Liverpoolovo pismo Uefi: Nećemo igrati na obljetnicu Hillsborougha

Datum 15. travnja najtužniji je u velikoj povijesti nogometnog kluba Liverpool. Prije 20 godina (1989.) na taj je datum 96 navijača Liverpoola izgubilo život u katastrofi na stadionu Hillsborough u Sheffieldu...

Ukoliko Liverpool prođe Real Madrid u osmini finala Lige prvaka, momčad Rafe Beniteza trebala bi uzvratnu utakmicu četvrtfinala igrati upravo 15. travnja. Stoga je uprava Liverpoola uputila zamolbu Europskoj nogometnoj federaciji (UEFA) o eventualnom ranijem odigravanju te utakmice, točnije (14. travnja).

- Pisali smo UEFA-i i prošle godine naglašavajući važnost tog datuma za naš klub. Zamolili smo UEFA-u da ne igramo na taj datum, već dan ranije. Iz UEFA-e su nam odgovorili kako priznaju i shvaćaju važnost tog datuma za nas i rekli su da će učiniti sve da podupru naš zahtjev ukoliko se plasiramo u četvrtfinale – rekao je glasnogovornik Liverpoola.

Velika tragedija na Hillsboroughu, stadionu Sheffield Wednsdaya, dogodila se uoči utakmice između Nottingham Forresta i Liverpoola već spomenutog 15. travnja 1989. U njoj je smrtno stradalo 96 Liverpoolovih navijača.

Glavni je problem bio u velikoj gužvi koja se stvorila ispred tribine predviđene za mnogobrojne Liverpoolove navijače neposredno pred početak utakmice. Policija je zbog toga naredila otvaranje ''vrata C'', koja su služila kao zid. Kroz taj tunel se masa navijača zaputila prema tribini. Nastao je pravi stampedo, u kojem su oni koji su bili na kraju reda gurali one koji su već zauzeli svoje mjesto na tribinama i tako ih gnječili i gušili. Mnogi su navijači stradali u pokušaju penjanja na željeznu ogradu, kako bi spasili živu glavu. Među žrtvama su bili mnogi tinejdžeri i djeca.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #77 : Veljača 19, 2009, 00:27 »
evo na hrv. jeziku

Liverpoolovo pismo Uefi: Nećemo igrati na obljetnicu Hillsborougha

Datum 15. travnja najtužniji je u velikoj povijesti nogometnog kluba Liverpool. Prije 20 godina (1989.) na taj je datum 96 navijača Liverpoola izgubilo život u katastrofi na stadionu Hillsborough u Sheffieldu...

Ukoliko Liverpool prođe Real Madrid u osmini finala Lige prvaka, momčad Rafe Beniteza trebala bi uzvratnu utakmicu četvrtfinala igrati upravo 15. travnja. Stoga je uprava Liverpoola uputila zamolbu Europskoj nogometnoj federaciji (UEFA) o eventualnom ranijem odigravanju te utakmice, točnije (14. travnja).

- Pisali smo UEFA-i i prošle godine naglašavajući važnost tog datuma za naš klub. Zamolili smo UEFA-u da ne igramo na taj datum, već dan ranije. Iz UEFA-e su nam odgovorili kako priznaju i shvaćaju važnost tog datuma za nas i rekli su da će učiniti sve da podupru naš zahtjev ukoliko se plasiramo u četvrtfinale – rekao je glasnogovornik Liverpoola.

Velika tragedija na Hillsboroughu, stadionu Sheffield Wednsdaya, dogodila se uoči utakmice između Nottingham Forresta i Liverpoola već spomenutog 15. travnja 1989. U njoj je smrtno stradalo 96 Liverpoolovih navijača.

Glavni je problem bio u velikoj gužvi koja se stvorila ispred tribine predviđene za mnogobrojne Liverpoolove navijače neposredno pred početak utakmice. Policija je zbog toga naredila otvaranje ''vrata C'', koja su služila kao zid. Kroz taj tunel se masa navijača zaputila prema tribini. Nastao je pravi stampedo, u kojem su oni koji su bili na kraju reda gurali one koji su već zauzeli svoje mjesto na tribinama i tako ih gnječili i gušili. Mnogi su navijači stradali u pokušaju penjanja na željeznu ogradu, kako bi spasili živu glavu. Među žrtvama su bili mnogi tinejdžeri i djeca.

ja sam baš za to da igramo 15.4. jer mislim da je utakmica i pobjeda jedino pravo priznanje svim ovim tragično stradalim navijačima
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline biljalfc

• Hero Member
    • liverpool4ever
« Odgovori #78 : Veljača 21, 2009, 14:42 »
koga interesuje i zeli da ima... ( malo je seedera ali se brzo skida  :super )

Hillsborough (1996) Liverpool Soccer Tragedy

http://www.mininova.org/tor/1479697
[img width= height= alt=Image Hosted by ImageShack.us]http://img44.imageshack.us/img44/64/sigye.png[/img]

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #79 : Veljača 21, 2009, 21:03 »
koga interesuje i zeli da ima... ( malo je seedera ali se brzo skida  :super )

Hillsborough (1996) Liverpool Soccer Tragedy

http://www.mininova.org/tor/1479697

tnx :super
Never miss a good chance to shut up.

Offline jamie carragher

• Hero Member
  • Banned
« Odgovori #80 : Veljača 21, 2009, 21:07 »
možete li mi reći šta je to ???
Da li je to onaj film o Hillsboroughu koji je snimljen , ili nešto drugo ????

Offline biljalfc

• Hero Member
    • liverpool4ever
« Odgovori #81 : Veljača 21, 2009, 21:14 »
možete li mi reći šta je to ???
Da li je to onaj film o Hillsboroughu koji je snimljen , ili nešto drugo ????

da, film je u pitanju....

" Drama based on the real life events of April 1989, when ninety-six Liverpool supporters were crushed to death during an F.A. Cup Semi-Final match against Nottingham Forest at Sheffield Wednesday's Hillsborough Stadium. This movie follows three Liverpudlian families before the match, during the tragedy and at the ensuing court battles which tried to decide who was to blame and what went wrong. "

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #82 : Veljača 25, 2009, 10:44 »
jel ima ko prijevod?
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.

Offline biljalfc

• Hero Member
    • liverpool4ever
« Odgovori #83 : Veljača 25, 2009, 14:05 »
jel ima ko prijevod?

ne, ne postoji prevod, bar ne za ex-yu....

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #84 : Veljača 25, 2009, 15:39 »
napokon sam pogledao ovaj film (gledao sam ga davno) i mogu reći da krivica policije i nije tolika koliko sam ja mislio. za ovo što se dogodilo su najviše krivi navijači koji došli bez ulaznice. da osiguranje nije otvorilo vrata, možda i vani bilo mrtvih, jer je bila ogromna gužva. gledajte, 96 ljudi je poginulo, i netko za to treba odgovarat (nažalost, nije nitko) ali nemože se sva krivica pripisat osiguranju

Offline Ri

• Hero Member
  • You'll Never Walk Alone
« Odgovori #85 : Ožujak 02, 2009, 18:18 »

JUSTICE FOR 96 - You'll never be forgotten!

Offline biljalfc

• Hero Member
    • liverpool4ever
« Odgovori #86 : Ožujak 02, 2009, 21:53 »
napokon sam pogledao ovaj film (gledao sam ga davno) i mogu reći da krivica policije i nije tolika koliko sam ja mislio. za ovo što se dogodilo su najviše krivi navijači koji došli bez ulaznice. da osiguranje nije otvorilo vrata, možda i vani bilo mrtvih, jer je bila ogromna gužva. gledajte, 96 ljudi je poginulo, i netko za to treba odgovarat (nažalost, nije nitko) ali nemože se sva krivica pripisat osiguranju

sta li bi ti njihove porodice odgovorile na ovo?!?! sta bi  ti uopste navijaci Liverpoola odgovorili na ovo da tako nesto napises na oficijalnom forumu?!?!?!

ja jednostavno nemam komentar.....

Offline đomla

• Hero Member
« Odgovori #87 : Ožujak 02, 2009, 22:32 »

sta li bi ti njihove porodice odgovorile na ovo?!?! sta bi  ti uopste navijaci Liverpoola odgovorili na ovo da tako nesto napises na oficijalnom forumu?!?!?!

Procitaj ostatak njegovog posta...

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #88 : Ožujak 02, 2009, 22:34 »

nije me briga šta bi oni napisali, ja imam svoje mišljenje, i ne zanima me ičije tuđe. policija je imala 2 mogućnosti. ili otvorit ulaze i izbjeć gužvu i probleme koji se su stvorili pred ulazom ili poslat specijalce da dobro isprebijaju sve ispred ulaza, šta bi također dovelo do katastrofe. po meni je najviše kriv dio navijača liverpoola koji su se motali oko ulaza bez karata. šta imaju tu radit i stvarat gužvu ljudima sa kartama???

Offline Ri

• Hero Member
  • You'll Never Walk Alone
« Odgovori #89 : Ožujak 02, 2009, 22:35 »
Prekinite više!

JUSTICE FOR 96 - You'll never be forgotten!