Anketa

Do kraja će ManC kiksati više od Liverpoola?

DA
32 (18.7%)
NE
22 (12.9%)
----------------------------------
3 (1.8%)
Mislim da su najveće šanse za kiks ManC kod:
0 (0%)
ManU (A)
35 (20.5%)
Burley (A)
12 (7%)
Leicester (H)
13 (7.6%)
Brighton (A)
1 (0.6%)
----------------------------------
0 (0%)
Najviše me strah:
0 (0%)
Huddersfield (H)
1 (0.6%)
Newcastle (A)
21 (12.3%)
Wolves (H)
31 (18.1%)

Ukupno Glasova: 63

Glasanje završeno: Travanj 28, 2019, 16:52

Autor Tema: Engleska premier liga 2018/19  (Posjeta: 93805 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online mihovil

• Hero Member
Odg: Engleska premier liga 2018/19
« Odgovori #1125 : Siječanj 13, 2019, 21:28 »
A ti bas uvijek ides iz krajnosti u krajnost, radje ću hvaliti golmana za dobre obrane, nego da je loptu dobro napucao prema igracu, i da, naravno da se danas zahtjeva puno toga vise od igraca  :roll
Ne idem u krajnost, generalno se slazem s tobom, samo kazem da mi je jasno da se danas od golmana ocekuje jos nesto vise od samog branjenja.

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #1126 : Siječanj 13, 2019, 21:31 »
Neuer, Oblak, DeGea, TerStegen i Courtois su top 5 golmana svijeta u ovom trenutku, sad koji je od njih najbolji, koji 2. 3. ovisi o trentku u kojem ih uspoređujete, ali oni su od aktualnih golmana ti koji su pokazali koliko mogu a da vrhunske partije pružaju još uvijek.
Allison može postat takav ali mu treba još utakmica na ovom nivou, godina i pol je premali uzorak ( računajući mu i prošlu sezonu Romi )
Football is a simple game based on the giving and taking of passes,
of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass.
It is terribly simple.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1127 : Siječanj 13, 2019, 22:50 »
9 od zadnjih 16 naših tekmi je doma, a Cityevih u gostima.
Oni još sutra igraju doma vs Wolvesa. Ajmo, Nuno. :love

Never miss a good chance to shut up.

Offline mashaka

• Hero Member
« Odgovori #1128 : Siječanj 13, 2019, 23:18 »
Ne mogu a da ne prokomentiram utakmicu spursa i scuma. Koliko god mi bilo drago da su spursi kiksali toliko mi nije drago da je united pobijedio,mislim da nebi slavio njihovu pobjedu da tuku city doma u prvenstvu.najgadljivija momcad,opet ih de gea izvukao,spursi su im mogli 5 komada uvalit. Gledam kao maestralna asistencija frizera pogbe za rashforda,kao najbolji veznjak na svijetu bla bla onakvu bi loptu i podcjenjeni milner uputio salahu recimo za gol,pa cak i hendo al kad je to nova frizura odigrala odmah je najbolji veznjak na svijetu.nadam se da cemo ih umuknit u sred traktora jer su se sad malo digli al doci ce i tome kraj.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #1129 : Siječanj 13, 2019, 23:42 »
Ne mogu a da ne prokomentiram utakmicu spursa i scuma. Koliko god mi bilo drago da su spursi kiksali toliko mi nije drago da je united pobijedio,mislim da nebi slavio njihovu pobjedu da tuku city doma u prvenstvu.najgadljivija momcad,opet ih de gea izvukao,spursi su im mogli 5 komada uvalit. Gledam kao maestralna asistencija frizera pogbe za rashforda,kao najbolji veznjak na svijetu bla bla onakvu bi loptu i podcjenjeni milner uputio salahu recimo za gol,pa cak i hendo al kad je to nova frizura odigrala odmah je najbolji veznjak na svijetu.nadam se da cemo ih umuknit u sred traktora jer su se sad malo digli al doci ce i tome kraj.

1. boldano: e ne, ne bi  :roll
2. budimo realni, Pogba zadnji par utakmica (otkako je Ole došao) igrao brutalno
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline we_love_you_Liverpool

• Sr. Member
« Odgovori #1130 : Siječanj 14, 2019, 00:45 »
Navijači Liverpoola čiji golman ima uvjerljivo najveći procenat obrana u ligama petice govore kako on nije u top 5 na svijetu  :lol :lol :lol
84,2% , Oblak je treći sa 80,4 , čak i naš bivši Gulacsi ima bolji procenat obrana od svih tih pobrojanih .
Malo sezona i pol za neku priču ? Jeste malo je za sumiranje karijere tko je veći golman , ali dovoljno da kažemo tko je u ovom momentu koliko kvalitetan . priča se o ovom momentu ne o karijeri.

Ljudi zaboravljaju Brighton na Anfieldu,Palace u gostima , Chelsea u gostima , Bunley u gostima u 92 , Everton na Anfieldu , Napoli ...
I odjednom je on daleko iza ostalih , kao Courtois je bolji , primi kroz pišu 2 gola protiv Barcelone lagano iako je za mene do prije 2 godine bio najbolji na svijetu pao je i u ovom momentu Alisson je daleko ispred njega , jedini koji se sa njim može porediti potpuno je Oblak !
Čovjek nam je sam  spasio 6-8  bodova
De Gea je primio dobar broj naivnih golova tokom prošle godine koji su njegova krivica ...
Druga stvar je što De Gea igra za nekoliko klasa lošiji tim pa ima više obrana od Alissona  , ali dosta veći procenat ima Becker i zahvaljujući čovjeku imamo dobru prednost na tablici nakon više od polovine sezone ! Bez njega bi već bili otpisani od svih ovih negativnih luzersih navijača Liverpoola. Ovaj klub ne zaslužuje ovakve navijače.

Offline mashaka

• Hero Member
« Odgovori #1131 : Siječanj 14, 2019, 01:22 »
1. boldano: e ne, ne bi  :roll
2. budimo realni, Pogba zadnji par utakmica (otkako je Ole došao) igrao brutalno

1. U toj tekmi bi bio najzadovoljniji s nerijesenim haha, ne mogu jednostavno veselit se pobjedi scuma haha
2. Samo se sjeti asista hendersona lani u porazu 4:1 kod spursa za salaha,pa ces vidjet o cem pricam...kad je to hendo napravio nikom nista,cim je pogba dao takav asist odmah je najbolji veznjak svijeta,vjerojatno po izboru frizera u Velikoj Britaniji.

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #1132 : Siječanj 14, 2019, 07:49 »
Navijači Liverpoola čiji golman ima uvjerljivo najveći procenat obrana u ligama petice govore kako on nije u top 5 na svijetu  :lol :lol :lol
84,2% , Oblak je treći sa 80,4 , čak i naš bivši Gulacsi ima bolji procenat obrana od svih tih pobrojanih .
Malo sezona i pol za neku priču ? Jeste malo je za sumiranje karijere tko je veći golman , ali dovoljno da kažemo tko je u ovom momentu koliko kvalitetan . priča se o ovom momentu ne o karijeri.

Ljudi zaboravljaju Brighton na Anfieldu,Palace u gostima , Chelsea u gostima , Bunley u gostima u 92 , Everton na Anfieldu , Napoli ...
I odjednom je on daleko iza ostalih , kao Courtois je bolji , primi kroz pišu 2 gola protiv Barcelone lagano iako je za mene do prije 2 godine bio najbolji na svijetu pao je i u ovom momentu Alisson je daleko ispred njega , jedini koji se sa njim može porediti potpuno je Oblak !
De Gea je primio dobar broj naivnih golova tokom prošle godine koji su njegova krivica ...
Druga stvar je što De Gea igra za nekoliko klasa lošiji tim pa ima više obrana od Alissona  , ali dosta veći procenat ima Becker i zahvaljujući čovjeku imamo dobru prednost na tablici nakon više od polovine sezone ! Bez njega bi već bili otpisani od svih ovih negativnih luzersih navijača Liverpoola. Ovaj klub ne zaslužuje ovakve navijače.

Ne znam šta sad to treba značit navijač Liverpoola ?
Šta ako sam navijač Liverpoola moram biti jebeni noj, ono koji k***c ?
Allison ima 26 godina i tek sezonu i pol pravog nogometa iza sebe, to je činjenica, isto kao što je činjenica da je taj Courtois stariji svega godinu dana od Allisona a ima 3 osvojena prvenstva iza sebe, u kojima je igrao skoro ključne uloge, prvo Atletico i onda 2 puta Premiership, šta to treba zanemariti jer eto ja sam navijač Liverpoola i Allison mi zato mora biti broj 1 ?

A DeGea je 6 godina ponajbolji golman na otoku, na svijetu, šta sad Allison je broj 1 zbog jedne polusezone ? Daj budi ozbiljan, olakotna okolnost mu je što mu obrana propušta  na sve strane ? Da li ti čuješ sebe ?

Navijač Liverpoola jesam ali to ne znači da nemam doticaja sa realnošču kao npr. ti, Allison pruža strašne partije kod nas trenutno i ako nastavi to pružati jedno izvjesno vrijeme u kontinuitetu onda može u rečenicu sa nabrojanima, ali brate nakon polusezone u Liverpoolu i jedne u Romi a prije toga nisi postojao, dok si praktički generacija sa skoro svim ovim nabrojanim ja te ne mogu stavit u top 5, i nitko objektivan ne bi trebao.
It is terribly simple.

Offline Raptor

• Hero Member
« Odgovori #1133 : Siječanj 14, 2019, 08:43 »

Lfc_anfield opet si krenuo a?

Offline Mastodont

• Hero Member
  • "It’s WONDERFUL! It’s MARVELOUS!! It’s 3-3!!!"
« Odgovori #1134 : Siječanj 14, 2019, 09:46 »

Allison ima 26 godina i tek sezonu i pol pravog nogometa iza sebe, to je činjenica, isto kao što je činjenica da je taj Courtois stariji svega godinu dana od Allisona a ima 3 osvojena prvenstva iza sebe, u kojima je igrao skoro ključne uloge, prvo Atletico i onda 2 puta Premiership

Inače nikad ne ulazim u te neke rasprave tko je bolji jer mi je skoro pa besmisleno, nit ću ikom drzat stranu, ali ajde da te pitam za ovo.
Koliko ono godina ima VvD i koliko sezona vrhunskih iza sebe, pa ipak vjerujem da ćeš ustvrditi da je najbolji stoper na svijetu trenutno? Vjerujes li mozda da je Courtois ili neko drugi tko se prije probio imao kvalitetnije menadžere pa se ranije gurnuo na trzište i u vatru? A ovo kad vidim raspravlja se o kvaliteti pa onda ovaj osvojio ono, ovaj ono tko je bolji? Uvijek kažem, Nikki Butt je bar deset puta bolji igrač od Gerrarda po tim gledanjima..
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2019, 10:02 Mastodont »

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #1135 : Siječanj 14, 2019, 10:10 »
Malo su mi čudni i zbunjujući kriteriji za izbor najboljeg golmana na svijetu

Alisson ima najmanje primljenih golova u ligi, prvi je izbor Brazila, svojim obranama nam je donio dosta bodova, odličan pas ima, u 30+ utakmica ima samo 2 kiksa...ne kažem da je najbolji na svijetu al bome je u samom svjetskom vrhu.
On, Oblak, de Gea, Neuer (malo na krilima stare slave) i ne znam koga bi još tu stavio, možda Navasa
Jebiga, ja ne vidim neku toliku klasu u Ter Stegenu a mislim da ni Courtois nije ničim pokazao da je bolji od Navasa.

A što se tiče Pogbe, da imamo njega u svojoj vezi bili bi 3 puta opasniji
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline Gago8

• Hero Member
  • HE's big and he's fuckin'ard SG8
« Odgovori #1136 : Siječanj 14, 2019, 10:34 »
Ter Stengen je također u top 5 golmana, odličan je već par sezona.
Curtois je u padu forme, Chelsea je napravio odličan posao sa Kepom, već sad su tu negdi, a razlika sa godinama će se samo povećavati.
Navasa dosta ljudi pljuje, nije u top 5,ali sigurno u top 10 je, može mu se naći dosta mana, ali samo kad se sjetim koliko je puta spašavao real u LP to su čudesa, on sam im je donio bar jedan naslov u zadnjih 5 godina
When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m50oaoGow11qbkyo1o1_500.gif

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #1137 : Siječanj 14, 2019, 10:35 »
Malo su mi čudni i zbunjujući kriteriji za izbor najboljeg golmana na svijetu

Alisson ima najmanje primljenih golova u ligi, prvi je izbor Brazila, svojim obranama nam je donio dosta bodova, odličan pas ima, u 30+ utakmica ima samo 2 kiksa...ne kažem da je najbolji na svijetu al bome je u samom svjetskom vrhu.
On, Oblak, de Gea, Neuer (malo na krilima stare slave) i ne znam koga bi još tu stavio, možda Navasa
Jebiga, ja ne vidim neku toliku klasu u Ter Stegenu a mislim da ni Courtois nije ničim pokazao da je bolji od Navasa.

A što se tiče Pogbe, da imamo njega u svojoj vezi bili bi 3 puta opasniji

Pa jbt nekog vraga moraš napravit, bit određeno vrijeme na najvišem nivou da bi te se klasificiralo kao top 5 na svihetu ili tako nešto.
Ja ću prvi tvrdit da je ono što Van Dijk trenutno pruža najbolje što možeš vidjet od jednog stopera na svijetu, ali da li to znači da može u nekih top 3 ili top 5 na svijetu trenutno ?
Pa ne može, kažem opet po meni ne može, to je onda omalovažavanje jednog Chielinia, Bonuccia, Godina, Ramosa ...
Može Van Dijk njih sve preći za koju godinu, ali da ja sad nakon njegove jedne godine u velikom klubu i velikim utakmicama njega trpam u isti koš sa ljudima koji 10 godina igraju na najvišem nivou, pa kako ?
Svi oni imaju prednosti i mane, dobri su u jednom a loši u nečemu drugom, ali konstantno su na najvišem nivou u največim klubovima, to je jedino pravo mjerilo, da traješ, trofeji su također bitni ali ne presudni.
It is terribly simple.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #1138 : Siječanj 14, 2019, 11:56 »
Da je po trenutnoj formi (tj nekim kriterijima kvalitete za golmana) Alisson u vrhu... je! Možemo raspravljati ako je to za top3, top5, top10,... ali Liverpool za sada ima najmanje primljenih golova u EPL a sam golman ima i podosta 'čitih mreža', itd.
Ipak to vrijedi kao neka nagrada za najboljeg igrača tjedna ili mjeseca! Dok za nagradu jednog od boljih ili ček najboljeg golmana godine treba nešto više od trenutačne forme.
Kada govorimo o najboljim golmanima na svijetu onda se slažem sa Shankly1913 kako tu trenutna forma nije jedini kriterij. Eto da vas pitam tko od vas bi do nedavno (nekoliko mjeseci) platio toliku odštetu za Alissona pogotovo kada bi za iste novce bila realna opcija da se dovede Courtois, Oblak, Neuer, de Gea, Ter Stegen,... toliko o top5.
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline Monello

• Hero Member
« Odgovori #1139 : Siječanj 14, 2019, 13:34 »
Alisson je odlivcan golman al bih se slozio da je jako kratak vremenski period izanjega u Romi i Liverpoolu da bi se mogao svrstati uz bok sa najboljima.

S druge strane igraci ispred i momcad kao cijelina uticu jako na golmanove obrane  i golmanovu statistiku (kom je ona presudna)i to se takodjer treba  uzeti u obzir.

Sad za sad broj 1 za mene u svijetu su DeGea i Oblak a onda svi ostali i apsolutno ne uzimam u obzir statistiku jer mi nista neznaci. Osobno uvijek gledam kako se golman postavlja,reflekse, citanje igre, i sve ostale segmente koji su  mnogo vazniji od nekakvih brojki koje skrivaju ono najbitbnije.

i te usporedbe kolko ko ima osvojenih medalja i onda po tome gledat ko je bolji igrac su nebulozne.
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2019, 13:46 Monello »
'Winners Are Not Those Who Never Fail, But Those Who Never Quit'.