Autor Tema: Filmovi, serije, knjige i stripovi  (Posjeta: 82012 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
Odg: Filmovi, serije, knjige i stripovi
« Odgovori #945 : Svibanj 09, 2021, 20:11 »
Ja sam danas pogledao zadnju epizodu i bas mi se svidjelo. Preporuka i od mene

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #946 : Svibanj 10, 2021, 17:07 »
Baš čekam nastavak, tj drugu sezonu i kao što kaže LG baš to anti Marvel je i mene privuklo. Zato gledam i The Boys te jedva čekam novu sezonu za koju čitam da je još krvavija od zadnjih. Inače sam počeo gledati i Jupiter's Legacy di za sada nema toliko krvi, uztrobe i mozga ali zato je psihološka strana zanimljiva, ima potencijala nakon 2 epizode.
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #947 : Lipanj 01, 2021, 23:09 »
@Dermonis, @grbi i ostali koji vole anime, ako niste pogledali, moja preporuka vam je Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba). Izasla je prva sezona i film, koji je nastavak na prvu sezonu. Za sad savrsen paket od price koja je krvava, do zanimljivih i zivotopisnih likova i nadasve humora. Jedan od najboljih koji sam pogledao ove godine. Jedini problem mi je taj sto me interesira sta ce dalje, tako da se bacam na mangu koja je zavrsila.

Offline Dermonis

• Hero Member
« Odgovori #948 : Lipanj 01, 2021, 23:32 »
Krenio gledat film, ugasio nakon pol sata.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #949 : Lipanj 01, 2021, 23:52 »
Krenio gledat film, ugasio nakon pol sata.

Jesi pogledao sezonu? Meni je poprilicno dobar kad udjes u sav lore.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #950 : Lipanj 02, 2021, 06:53 »
@Dermonis, @grbi i ostali koji vole anime, ako niste pogledali, moja preporuka vam je Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba). Izasla je prva sezona i film, koji je nastavak na prvu sezonu. Za sad savrsen paket od price koja je krvava, do zanimljivih i zivotopisnih likova i nadasve humora. Jedan od najboljih koji sam pogledao ove godine. Jedini problem mi je taj sto me interesira sta ce dalje, tako da se bacam na mangu koja je zavrsila.
nisam još, imam u favoritima. Inače preporuka je Megalo Box, futuristična priča boksa.
« Zadnja izmjena: Lipanj 14, 2021, 18:32 grbi »
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #951 : Lipanj 14, 2021, 19:10 »
Evo kao sto sam obecao sada sam i pogledao prvu sezonu te film. Sviđa mi se prica koja je, kako si i sam naveo, krvava i zanimljiva. Posebno mi se dopada pocetak do tamo neke 7. ili 8. epizode, ako se ne varam, kada se ukljucuju Inosuke i Zenitsu. Tada me Demon Slayer malo razocarao posto su likovi previse neozbiljni. Tko gleda anime zna da dosta njih ima takve, recimo 'glupije' likove, tako da bi 'životinju' i mogu nekako progutati ali, bas na osnovu samoga pocetka serije koja mi je dala dojam ozbiljnijega uratka, ova 'munja' je previse banalna, ma koliko bio cool kada je u tom nekom zen modu.
Sada ne znam ako su toga bili svijesni i autori ali u filmu je Zenitsua ipak bilo manje dok je Inosuke bio 'borbeni' partner Tanjiroa. Ta odluka mi je podigla dojam te sada i sam čekam drugu sezonu da vidim u kojem pravcu ide sve skupa. Ima dosta zanimljivih likova a vecina negativaca jos nije niti poznata.

Offline Dermonis

• Hero Member
« Odgovori #952 : Lipanj 14, 2021, 21:34 »
Evo kao sto sam obecao sada sam i pogledao prvu sezonu te film. Sviđa mi se prica koja je, kako si i sam naveo, krvava i zanimljiva. Posebno mi se dopada pocetak do tamo neke 7. ili 8. epizode, ako se ne varam, kada se ukljucuju Inosuke i Zenitsu. Tada me Demon Slayer malo razocarao posto su likovi previse neozbiljni. Tko gleda anime zna da dosta njih ima takve, recimo 'glupije' likove, tako da bi 'životinju' i mogu nekako progutati ali, bas na osnovu samoga pocetka serije koja mi je dala dojam ozbiljnijega uratka, ova 'munja' je previse banalna, ma koliko bio cool kada je u tom nekom zen modu.
Sada ne znam ako su toga bili svijesni i autori ali u filmu je Zenitsua ipak bilo manje dok je Inosuke bio 'borbeni' partner Tanjiroa. Ta odluka mi je podigla dojam te sada i sam čekam drugu sezonu da vidim u kojem pravcu ide sve skupa. Ima dosta zanimljivih likova a vecina negativaca jos nije niti poznata.

Ja sam ovo skuzio u prvih pol sata filma kojeg sam pogledao

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #953 : Lipanj 15, 2021, 07:38 »
Ja sam ovo skuzio u prvih pol sata filma kojeg sam pogledao
sorry ali onda nisi ni gledao, pošto se do tada, dvojica koje sam naveo, još ne pojavljuju. Početak je baš ozbiljan, njegov odlazak u grad, spavanje prije povratka, smrt obitelji, borba za sestru,... da ne idem u detalje kako nebi sve otkrio.
Skoro uvijek ima malo humora i tih glupih faca, ima toga i u Evangelionu ali je on ipak u kategoriji ozbiljni anime (osim onog nekog pingvina).

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #954 : Lipanj 15, 2021, 10:19 »

Svaki anime koji sam do sad pogledao ima svoje comedy relief likove. Priča je ozbiljnijeg karaktera, ali da bi se ublazila, i dobila jednu dozu vise dodani su likovi Zenitsua i Inosukea. S tim da mi je Zenitsu omiljeni lik.

Zamisli da imas sva tri ista lika, bez ikakve razlike u karakterima? Ne bi bas bilo gledljivo. Ili bi se morali iskljucivo bazirati samo na Tanjiru.

Pročitao sam mangu, ne bih spojlao daljnje dogadjaje i razvoj likova. Ima svojih mana, ima prednosti, na vama je da li ce te nastaviti ili ne. Moja preporuka je da se svakako nastavi, jer se isplati.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #955 : Lipanj 15, 2021, 19:12 »
Svaki anime koji sam do sad pogledao ima svoje comedy relief likove. Priča je ozbiljnijeg karaktera, ali da bi se ublazila, i dobila jednu dozu vise dodani su likovi Zenitsua i Inosukea. S tim da mi je Zenitsu omiljeni lik.

Zamisli da imas sva tri ista lika, bez ikakve razlike u karakterima? Ne bi bas bilo gledljivo. Ili bi se morali iskljucivo bazirati samo na Tanjiru.

Pročitao sam mangu, ne bih spojlao daljnje dogadjaje i razvoj likova. Ima svojih mana, ima prednosti, na vama je da li ce te nastaviti ili ne. Moja preporuka je da se svakako nastavi, jer se isplati.
nije baš da moraju biti svi isti, malo otkačenosti je isto ok ali za ono što sam očekivao, glede na početne epizode, tu mi je bilo previše. kako da bilo to mi je još uvijek dobar anime ali za (trenutno) nekih 7/10. Daleko da ne volim i takve uradke, recimo OnePiece koji ima isto takve likove (Usup) je isto odličan ali ne više od 8/10. Sa druge strane zamisli da imaš tako otkačenog lika u Death Note, Cowboy Bebop, Evangelionu neki od anima koji su meni vrhunski i koji bi i dalje bio jako dobar ali više ne 10/10.

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #956 : Lipanj 15, 2021, 19:39 »
nije baš da moraju biti svi isti, malo otkačenosti je isto ok ali za ono što sam očekivao, glede na početne epizode, tu mi je bilo previše. kako da bilo to mi je još uvijek dobar anime ali za (trenutno) nekih 7/10. Daleko da ne volim i takve uradke, recimo OnePiece koji ima isto takve likove (Usup) je isto odličan ali ne više od 8/10. Sa druge strane zamisli da imaš tako otkačenog lika u Death Note, Cowboy Bebop, Evangelionu neki od anima koji su meni vrhunski i koji bi i dalje bio jako dobar ali više ne 10/10.

Nije ni svaki zanr isti, niti oni prate nesto odredjeno. Jednostavno kroz lik Zenitsua pokusavaju da ublaze sav blood and gore. Ako ti bilo sta vise napisem o likovima spojlat cu ti ih za iduce sezone.

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #957 : Kolovoz 16, 2021, 09:03 »
ugodno se iznenadio hororom Anything for Jackson. danas rijetko izroni iole dobro ostvarenje, ovo me je dobrano štrecnulo. jezivi glavni protagonisti, sporedni likovi pojavljivanjem i svojim akcijama odlično uklopljeni, atmosfera cijelog filma odiše jezom što je veliki plus. :super

također, španjolski The Platform nešto novo i drugačije, svakako dublji od gore navedenog. Platforma ne spada u klasične horore s duhovima i pomahnitalim ubojicama, nema sotone i prizivanja mrtvih, ali ima nešto puno gore i opipljivije -- ljudsko ponašanje kad gori pod nogama i kad je doista čovjek čovjeku vuk.

preporuka za oba naslova. :)))
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Dermonis

• Hero Member
« Odgovori #958 : Rujan 04, 2021, 17:50 »
Gledam na kodiju serije i filmove i pod tv shows uvijek pri vrhu vidim Ted Lasso. Vidio sam neke reklame na tvu i nije mi uopce izgledalo primamljivo. Al vidio prije par dana neki osvrt na seriju pa reko ajd da vidim.

Serija je vrh. Ukratko trener koji je vodio ekipu za americki nogomet u US dolazi u UK vodit premier ligasa. Likovi su fantasticni, pogotovo glavni Lik Ted. Pogledo sam 3 epizode i svaka je bila vrhunska.

Bacite oko ak vas zanima, od mene zasad preporuka.

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #959 : Rujan 04, 2021, 22:36 »
Gledam na kodiju serije i filmove i pod tv shows uvijek pri vrhu vidim Ted Lasso. Vidio sam neke reklame na tvu i nije mi uopce izgledalo primamljivo. Al vidio prije par dana neki osvrt na seriju pa reko ajd da vidim.

Serija je vrh. Ukratko trener koji je vodio ekipu za americki nogomet u US dolazi u UK vodit premier ligasa. Likovi su fantasticni, pogotovo glavni Lik Ted. Pogledo sam 3 epizode i svaka je bila vrhunska.

Bacite oko ak vas zanima, od mene zasad preporuka.

Ajd baš zvuči zanimljivo  :super
YNWA!!