Anketa

Tko će postati novi prvak?

PSG
10 (34.5%)
Lyon
9 (31%)
Marseille
10 (34.5%)

Ukupno Glasova: 29

Glasanje završeno: Svibanj 09, 2015, 01:59

Autor Tema: Francuska liga  (Posjeta: 78094 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
Francuska liga
« : Svibanj 02, 2009, 21:40 »
Ligue 1 (Première division ili Division 1 do 2003., sada Ligue 1 Orange) je prva francuska i monegaška nogometna liga. Osnovana je 1932. Od kraja drugog svjetskog rata nekoliko puta je mijenjala format, te se trenutno u njoj natječe 20 klubova.

Svaki klub igra protiv ostalih klubova dva puta (kod kuće i u gostima). Na kraju sezone, nakon 38. kola, tri posljednjeplasirana kluba ispadaju u Ligue 2, a zamjenjuju ih tri prvoplasirana kluba Ligue 2.

Trenutno, tri prvoplasirana kluba se kvalificiraju za Ligu prvaka, s tim da prva dva kluba se plasiraju direktno u grupnu fazu, a treći u posljednju kvalifikacijsku rundu. Četvrti i peti klub lige se plasiraju u Kup UEFA.
Never miss a good chance to shut up.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
Odg: Francuska liga
« Odgovori #1 : Svibanj 02, 2009, 21:41 »
SVE JE evidentnije da će o novom prvaku Francuske odlučivati nogometaši Marseillea i Bordeuaxa. Lyon je novim porazom sve dalje od vrha i te borbe.

Nogometaši Lyona, posljednjih sedam godina prvaci Le Championnata, gostovali su u subotu (34. kolo) kod Valenciennese, te su poraženi 2:0.

Lyon je slomljen u razmaku od samo pet minuta, a strijelac oba pogotka bio je 25-godišnji Johan Audel, koji je tako došao do brojke od pet pogodaka ove sezone u Le Championnatu.

Svi pokušaji Lyona nakon toga su se zaustavljali na domaćem vrataru Penneteau, makar je domaćin bio, globalno gledano, bolja momčad u tih 90 minuta (16-10 udarci prema suparničkim vratima).

Lyon je u zadnje četiri prvenstve utakmice upisao dva poraza i dva remija i time su izgubili korak s dva vodeća kluba prvenstva.

Monaco je poražen na svom terenu od Auxerrea 1:0, s Jerkom Lekom u momčadi svih 90 minuta, dok je Nikola Pokrivač odigrao posljednjih deset minuta. Dario Šimić nije konkurirao za sastav Monaca.

Važne bodove u borbi da izbjegnu ispadanje ostvario je Caen koji je s 3:1 pobijedio Le Mans, dok su prema istom cilju zastali nogometaši St. Etiennea. Njihovih 0:0 protiv Nancyja jako im malo znači makar je St. Etienne imao čak 19 udaraca prema suparničkim vratima i čak 11 u okvir vratiju.

Le Championnat, 34. kolo:

Valenciennes - Lyon 2:0 (Audel 24, 28)

Monaco - Auxerre 0:1 (Kahlenberg 25)

Caen - Le Mans 3:1 (Barzola 8, Seube 53, Deroin 56 / Cerdan 26)

Grenoble - Nica 0:0

Lorient - Lille 3:1 (Ciani 63, Saifi 86, Abriel 89 / Cabaye 35)

St. Etienne - Nancy 0:0

Marseille - Toulouse (kasnije)

Redoslijed: 1. Marseille 67 (-1), 2. Bordeaux 65 (-1), 3. Lyon 61, 4. PSG 60 (-1), 5. Toulouse 57 (-1)...

« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2012, 15:21 gento »

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #2 : Svibanj 02, 2009, 21:42 »
u francuskoj se navija za samo jedan klub PSG

Ove godine neka osvoji ko god hoce samo da neosvoji lyon dosadili su i bogu i vragu, a narodu pogotovo

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #3 : Svibanj 02, 2009, 21:44 »

Ove godine neka osvoji ko god hoce samo da neosvoji lyon dosadili su i bogu i vragu, a narodu pogotovo

psg, marseille i lille su mi najdraži francuski klubovi :)))

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #4 : Svibanj 02, 2009, 21:46 »
psg, marseille i lille su mi najdraži francuski klubovi :)))

heh to je ko da su ti u engleskoj najdrazi liverpool (a je) i scum, veliko je rivalstvo i mrznja izmedju ta dva kluba, ako ne i najvece u francuskoj

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #5 : Svibanj 02, 2009, 21:50 »
heh to je ko da su ti u engleskoj najdrazi liverpool (a je) i scum, veliko je rivalstvo izmedju ta dva kluba, ako ne i najvece u francuskoj

nema veze
psg mi je opčenito i drago mi je da su se ove sezone oporavili, a marseille mi je postao drag kad su lyonu uzeli ben-arfu i ne za tak velike pare i sad če s njim osvojiti prvenstvo

a lille mi je ovak drag, neznam
od onih koji su ajmo reči slabiji klubovi u francuskoj to su oni, u engl to je leeds, u njemačkoj to je kaiserslauten, u španjolskoj to je deportivo, u italiji nemam nikoga :P :D

meni su ti tak postali dragi oni klubovi koji su bili odlični i onda odjeddnom pali, tu češ nači i psg-a :D , i lens mi je  :super

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #6 : Svibanj 02, 2009, 22:00 »
nema veze
psg mi je opčenito i drago mi je da su se ove sezone oporavili, a marseille mi je postao drag kad su lyonu uzeli ben-arfu i ne za tak velike pare i sad če s njim osvojiti prvenstvo

a lille mi je ovak drag, neznam
od onih koji su ajmo reči slabiji klubovi u francuskoj to su oni, u engl to je leeds, u njemačkoj to je kaiserslauten, u španjolskoj to je deportivo, u italiji nemam nikoga :P :D

meni su ti tak postali dragi oni klubovi koji su bili odlični i onda odjeddnom pali, tu češ nači i psg-a :D , i lens mi je  :super

dobar ukus, takodjer  :super

Offline pacheco

• Hero Member
« Odgovori #7 : Svibanj 02, 2009, 22:45 »

Offline lfcmostar

• Hero Member
    • Zrinjski info
« Odgovori #8 : Svibanj 05, 2009, 20:24 »

za ovo ti Garcai... :tuc
[logged]Ja sam apsolutno zavolio Lyon kao grad i kao klub kad sam u njemu proveo nekih 10-ak dana, prelijep grad, bogat životom i događanjima, centar alternativne umjetnosti u Francuskoj, drugi grad po velični... :super Bio sam na Gerlanu, tu nabavio dres i šal,  i moram priznati da me taj nogometni klub oduševio, prije svega sa potporom koju ima od strane običnih građana - zastavice na autima, šalovi, priča se sa ponosom o uspjesima kluba, ljudi hodaju u dresovima, vidi se da cijeli grad diše za klub, pa od kad sam bio tamo sad mi nije  čudno što jedan Benzema, dijete Lyona, koji je imao mali milijun ponuda nije htio nigdje iz kluba i grada. Zato je FC Lyon moj najdraži francuski klub.  :super
A grad je, kažem ti fantastičan, jedan od rijetkih gradova gdje bih mogao živjeti bez problema.. :super A malo sam i obiteljski emotivno vezan za njega, tu je  moj pokojni djed završio akademiju i sad znam da mu je bilo fenomenalno i da mu je bio pravi izbor  :D! Tako da ja osobno imam "mali milijun" razloga zašto mi je u Francuskoj Lyon najdraži,a izgleda da ove sezone ništa od titule, tako da možeš biti sretan... ;) A Lyon je i sa titulom i bez nje, zakon...  :super[/logged]

Offline Orthodox REDS

• Hero Member
« Odgovori #9 : Svibanj 05, 2009, 20:44 »

heh to je ko da su ti u engleskoj najdrazi liverpool (a je) i scum, veliko je rivalstvo i mrznja izmedju ta dva kluba, ako ne i najvece u francuskoj

Offline silhofn2

• Hero Member
  • Najbolji klub na svijetu
« Odgovori #10 : Svibanj 11, 2009, 22:29 »
lyon je proslost.konacno. droit marseille droit bordeaux
"If you are first you are first. If you are second you are nothing." - Bill Shankly

Offline đomla

• Hero Member
« Odgovori #11 : Svibanj 11, 2009, 23:20 »

:super
Boulogne boys

Offline silhofn2

• Hero Member
  • Najbolji klub na svijetu
« Odgovori #12 : Svibanj 11, 2009, 23:23 »
vatreni navijac bordeauxa koji mrzi psg i marseille.ova sezona podsjeca na 1999 i naslov bordoa.marseille opec ces spusit.mrtva utrka u dvoje
"If you are first you are first. If you are second you are nothing." - Bill Shankly

Offline Dobra_Babel

• Hero Member
  • Let's go redss
« Odgovori #13 : Svibanj 12, 2009, 18:04 »
koliko sam samo cekao da neko lavove skine sa trona.
Cuvaj se tebra ide lakat u rebra nova stara tema au suarez I evra

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #14 : Svibanj 13, 2009, 23:35 »
nastavlja se mrtva trka izmedju bordoa i marseja za krunom najboljeg, i jedni i drugi danas dobili, bordo valensijen sa 2-1, marsej nicu 2-0, isto tako nastavlja se i mrtva trka izmedju lyona i PSG za ligu prvaka razlika je u jednom bodu