Anketa

Nastavljamo li seriju pobjeda?

Kakvi, dobra stara priča protiv So'tona!
10 (16.9%)
Ne, bod svakom i Bog te veselio!
14 (23.7%)
Da, red je da Sveci padnu!
35 (59.3%)

Ukupno Glasova: 58

Glasanje završeno: Ožujak 02, 2014, 12:46

Autor Tema: Southampton – Liverpool, EPL 28. kolo  (Posjeta: 25242 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skipper

• Hero Member
Southampton – Liverpool, EPL 28. kolo
« : Veljača 24, 2014, 12:42 »

St. Mary’s Stadium, subota 1.3.2014. u 18:30

Dosadašnji učinak u ulozi otvarača tema:
                                                             Brna              Skipper
                                                             W: 1              W: 3
                                                             D:  2              D: 3   
                                                             L:  2               L: 3

Iako na prvi pogled izgleda da se (nakon svih ovih uvodno-spisateljskih kikseva) igramo s vašim živcima i izazivamo nerede navijača Liverpoola diljem svijeta, očigledan je razlog (nakon korištenja napredne statistike) zašto mi se Brna javio da bi pripomogao pri izradi uvoda za tekmu protiv Southamptona. Naime, kada bi Brna otvorio temu dogodio bi se logičan balans u svemiru, jer bi se izjednačio s mojim skorom, stoga ja, Skipper, svečano obećavam da se u slučaju pobjede Liverpoola, odričem te pobjede kao moje i dajem je Brni te mu prepuštam riječ.

Brna: Southampton se prošle sezone vratio u EPL nakon 7 godina izbivanja, odnosno ispadanja 2005. godine. Pošto si nešto mlađi, reci nam koje su tvoje asocijacije na klub s juga Engleske? Imaš li na pameti tekmu koja ti se posebno urezala u pamćenje ili su tvoja prva sjećanja za Southampton vezana za nekog igrača?

Skipper: Nogomet pratim prilično kratko, negdje u siječnju 2005. počeo sam gledati svoje prve nogometne utakmice na televiziji. Slagao bih da kažem da se sjećam utakmica iz sezone 2004./05. Prije nedavnog povratka Southamptona u Premierligu, prva asocijacija na spomen kluba je ”Le God” iliti  Matt Le Tissier. Dakako da ga se ne sjećam dok je igrao, ali kada sam ozbiljnije počeo pratiti nogomet, čuo sam za za njega. “Napadač kao napadač” – mislio sam, nisam obraćao pažnju dok nisam pogledao emisiju “TOP 50 Barclays Premier League Goals Of All Time”. Tu je bilo nekoliko njegovih golova koji su predobri. Kasnije sam nešto malo švrljao po YouTubeu gledajući njegove golove. Posebno me dojmio podatak da je iz 48 pokušaja s bijele točke postigao 47 pogodaka! Onda je došla sezona 2012./13. i povratak Svetaca u Premierligu. Pogotokom Aggera smo pobijedili Southampton na Anfieldu, a gostovanje nije vrijedno spomena. Samo se nadam da nas slična sudbina neće zadesiti u subotu!

Većina nas bi sve dala da ode na Anfield, da zapjeva YNWA i vidi uživo Gerrarda, Suareza, Sturridgea i društvo kako paraju mreže na Anfieldu. Zašto si odabrao gostujuću umjesto domaće utakmice? Zašto baš Southampton? Koliko te sve koštalo i kada putuješ?

Brna: Nakon gostovanja u Udinama, Anfield je bio u planu kao sljedeća postaja, ali nekako se uvijek sjetim koliko je gnjavaže bilo (ili nije?) oko kupnje karte za samu tekmu pa bi tako i lako odustajao. S druge strane, otvorila se prilika da se čujem s Lovrenom i tako si osiguram kartu. Bacio sam pogled na datum (koji mi savršeno paše) i rekao sebi - idem! Na kraju krajeva, treba biti iskren i reći da na Anfieldu (općenito domaći navijači u engleskoj) neko vrijeme atmosfera nije prava. Gostovanja i iz svojih navijačkih dana pamtim kao veći “rokenrol” i zabavu :). Putujem 27.2., a vraćam se 2.3. Dakle, 3 noćenja u Londonu. Skoro svaki detalj je spreman za put, a ukupne, baš ukupne troškove računam oko 2800 kn.

Kad smo već kod para, ma nije sve ni u pari, zar ne? :) Uostalom, tako je govorio i “Le God”, Southamptonova inačica Fowlera. Le Tissier je bio prvi vezni igrač koji je u Premier ligi došao do 100 golova, a posebno je bio uspješan u izvođenju penala, zabivši 47/48. Osobno ga u izravnom prijenosu nisam gledao, ali zato sam proveo sate gledajući njegove kompilacije golova. Le Tissier je u 17 godine služenja Southamptona više puta odbio izdašnije ponude klubova poput Chelseaja i Tottenhama. Nažalost, ostao je “suh”; bez osvojenog timskog trofeja. Kako ti gledaš na lojalnost u modernom nogometu? Vidiš li recimo jednog Barkleya kako ostaje cijelu karijeru u Evertonu?

Skipper: Trenutno se na prste jedne ruke mogu nabrojati igrači koji su čitavu karijeru ostali vjerni samo jednom klubu. Gerrard, Giggs, Casillas, Zanetti… oni su, čini se, Posljednji Mohikanci. Skupina igrača čija vrsta polako nestaje. Bojim se da će vremenom odanost jednom klubu potpuno iščeznuti. Razlozi su novac i želja za (vlastitim) upjehom. Sada se jednostavno ne živi onim životom kao prije. Veća su ulaganja u nogomet, veći klubovi imaju veće šanse za uspjeh. Sasvim je logično da će Real Madrid, Barcelona, PSG… imati izglednije šanse za trofeje nego Everton. Uzeo si za primjer Barkleya. Ako se on u budućnosti pokaže kao velik igrač (ne kažem da sada nije), ako zaintrigira velike europske klubove, oni će ga pokušati dovesti. Na njemu je da odluči hoće li ostati vjeran klubu u kojemu se pokazao i koji ga je podigao na noge, ili će ići, kako danas skoro svaki igrač kaže, za dječačkim snom. Taj san može predstavljati igranje u Ligi prvaka ili nošenje dresa nekog velikana europskog nogometa. Ili pak oboje u jednom. Osim ako se ne zoveš Jon Flanagan i živiš svoj dječački san. Ako su Barkleyeve aspiracije individualni uspjeh, a ne klupski, naravno da će tražiti klub u kojemu je izglednije da će dobiti što više priznanja. Poštujem one igrače koji su čitavu karijeru proveli u samo jednom klubu, bez obzira je li taj klub Liverpool, Manchester United, Real Madrid, Milan…           

Na forumu je bila otvorena predsezonska anketa čisto da se vidi kako forum diše oko nove sezone.  Napisao si da će Liverpool završiti na šestom mjestu, a da će Manchester City osvojiti ligu. Zaostajemo samo 4 boda za Chelseajem, do kraja je sve moguće.  Stojiš li još uvijek iza svojih riječi ili si promijenio mišljenje?

Brna: Stojim iza svojih riječi od početka sezone, ali nakon odigrane ⅔ sezone, lakše je biti pametniji i normalno je promijeniti mišljenje, pogotovo oko našeg plasmana. Trenutno mislim da ćemo završiti na 4. mjestu što zadovoljava moj kriterij (s početka sezone) za zadovoljavajuću sezonu. Potajno i tiho se nadam scenariju u kojem Aspas u 90’ minuti protiv Newcastlea donosi BITNU pobjedu, ali o tome se ne priča :D. Puno je bilo frustracija zadnjih 3-4 godine i mislim da je najbolje smanjiti očekivanja i uživati u dobroj igri naših ofanzivnih igrača pa kaj bude, bude!
Što se tiče Citya, da - i dalje mislim da će osvojiti ligu. Imaju sjajan roster i mislim da su kvalitetniji od Chelseaja kojeg smatram glavnim konkurentom. Što se tiče ostalih predviđanja, oduševljen sam sam sobom što sam označio Jovetića i Kagawu kao igrače koji će obilježiti ovu sezonu u EPL :D

Kad smo već kod predviđanja, nagađanja i ostalih poslova vidovitog Milana, uzmimo jednu hipotetsku situaciju u kojem bi ti bio gazda tog, meni bizarnog, transfer comiteea. Zadnji je dan zimskog prijelaznog roka, a ti si sebi rekao da možeš dovesti maksimalno 3 igrača Southamptona. Dakle, možeš dovesti 3 ili 0. Koga bi doveo i zašto misliš da bi on/i bio/bili pojačanje za nas?

Skipper: Southamton ne pratim puno, tu i tamo naleti neka utakmica, ali ništa pretjerano da bi se moglo reći da ih dobro poznajem. Iz onoga što sam gledao, za oko mi je zapelo nekoliko imena. Mislim da nije teško pogoditi. To su Shaw, Rodriguez i Schneiderlin. Vjerujem da bi većina vas na listu stavila druge igrače, prije svega Lallanu, Wanyamu, pa možda i Lovrena. No dobro, idem redom  objasniti zašto baš ovaj trojac. Luke Shaw  glasi za velikog talenta. Iako ima samo 18 godina, već se za njega zanimaju Chelsea i Manchester City. Nije kao većina bekova koji samo trčkaraju gore-dolje, oprezan je u obrani, a agilan u napadu, dobro se služi lijevom nogom. Mlad je, perspektivan, mislim da će biti veliko pojačanje za bilo koji klub u kojemu nastavi karijeru. Dalje, Jay Rodriguez. Na pozicijama napadača imamo Suareza, Sturridgea i Aspasa. Na kraju sezone vraća se i Borini, tako da će on ili Aspas vjerojatno napustiti klub. Suarez i Sturridgea su okosnica momčadi. Zajedno su postigli 41 pogodak. Sljedeće sezone ćemo  vjerojatno igrati u Ligi prvaka, a  tu su još dva domaća kupa i Premierliga. Rodrigueza bih volio u momčadi zato jer smatram da je sličan Sturridgeu. Brz je, okretan, ima solidan šut, a dovoljno je snažan za engleski stil nogometa. Uz to, ima 24 godine i mislim da su najbolji dani pred njim. I naposljetku, tu je Morgan Schneiderlin. Dvumio sam se između Wanyame i Schneiderlina, ali sam se ipak odlučio za Morgana. Cijelu sezonu štekamo na poziciji zadnjeg veznog. Tu imamo Lucasa i, od ove sezone, čini se, Gerrarda. Očigledno je da Gerrard više nije fizički moćan kao prije da trči gore-dolje 90 minuta za igru na ofanzivnijoj poziciji. Scheniderlin se čini dobar s loptom, ima veći opus dodavanja od Lucasovih. Kod Lucasa su to većinom kratka i sigurna dodavanja, bez pretjeranog. Ne želim da me se krivo shvati, itekako cijenim Lucasovu rolu. Ovaj trojac vjerojatno neće doći, ali vjerujem da Rodgers itekako dobro zna da su nam ove tri pozicije boljka cijelu sezonu. Možda napad i nije toliki problem, ali uvijek se može dogoditi ozljeda ili nešto drugo. A sljedeće sezone (akobogda) svakako igramo na 4 fronta, tako da širi kadar ne bi bio na odmet.        

Nalazimo se korak od ostvarenja sna - Lige prvaka. Ovo zvuči čudno jer je Liverpool klub koji je, da tako kažem, navikao igrati u Ligi prvaka. Probajmo zaboraviti Istanbul - koja je tvoja najdraža LFC uspomena iz Lige prvaka?

Brna: Uf, stvarno je teško izdvojiti najdražu uspomenu iz LP. Rekao bih da je cijela Rafa Benitez era prava bajka što se tiče LP. Pobijeđene su sve top ekipe Europe, igrao se strašan nogomet, a o atmosfera na Anfieldu da ne govorim. Ako baš moram jedan trenutak izdvojiti, bilo bi to Rafino cool sjedenje s prekriženim nogama dok gleda penale u polufinalu protiv Chelseaja -rutinski realiziran penal Kuyta i Ring of fire. :) Od negativnih stvari, izdvojio bih gol Lisandra u 90’ na Gerlandu nakon što je Babel zabio golčinu. Tad je nekako sve krenulo na put prema dolje.

Završivši zadnju rečenicu parafrazirajući stihove Pipsa, moram te pitati koje putnike vidiš na putu prema Championshipu? Ove sezone je takva situacija da se od 10. mjesta pa na dolje stvarno može svakoj ekipi “dogoditi” da ispadnu.

Skipper: Trenutna situacija kaže da ispadaju Fulham, Cardiff i Sunderland. Sunderland je najbliži ostanku, ali još dosta toga se može dogoditi. Dobar dio sezone su bili na začelju, a dolaskom su pokazali veću želju da ostanu, nego što je bio slučaj dok ih je vodio Paolo Di Canio. Ova sezona je drugačija nego prijašnje. Rekao bih – Engleska liga u svom najboljem svjetlu. Iako je BPL u prošlim sezonama glasila za najbolju svjetsku ligu, štogod to značilo, ni ove godine priča nije drugačija. U bobri za naslov su četiri kluba, u borbi za opstanak je skoro 10 klubova. U predsezonskoj anketi napisao sam da će putnici u Championship biti Hull, Stoke i Crystal Palace. Hull se nalazi na 11. poziciji, šest bodova iznad opasne zone. Stoke i Crystal Palace se nalaze na tri, odnosno dva boda iznad zone ispadanja. Od ova tri kluba, jedino se Hull čini ozbiljnim kandidatom za ostanak. Iskreno, nemam sliku koji klubovi će ispasti. Svi oni igraju toplo-hladno, sve se može promijeniti u nekoliko kola, a još je 11 utakmica do kraja. Ako baš moram reći koga vidim u Championshipu, to su Fulham, Cardiff i Crystal Palace.

Za kraj, što očekuješ od utakmice?
Na gostovanjima nismo toliko dobri kao kod kuće, lani smo poraženi ovdje, a ove sezone smo poraženi i na Anfieldu. Dva poraza zaredom i nisu neka uvertira za ovo nezgodno gostovanje.

Brna: Kratko i jasno - ne očekujem pobjedu. :D Southampton vidim kao vrlo dobru mladu momčad sa odličnim managerom koja igra jedan atraktivan nogomet s dobrim presingom i pozitivnom pristupu prema naprijed. Uostalom, bili smo prilično bezopasni u prvom dijelu sezone na Anfieldu. Bezopasni smo i inače protiv njih na St. Mary’s. Summa summarum - odmah potpisujem 0-1 golom “Heskeya”, barem kako je bilo 2003., pri posljednjoj pobjedi u domu Svetaca.

Nadam se da vam se svidio ovaj razgovor Brne i mene. Svakako se uključite u raspravu i glasujte na anketi. :)

Za kraj nekoliko statističnih podataka:
- odigrali smo 29 utakmica, imamo 13 poraza, 7 remija i 3 poraza; gol-razlika je 47:37
- u gostima smo igrali 14 puta uz 5 pobjeda, 3 remija i 6 poraza; gol-razlika je 18:22
- na Anfieldu je situacija bolja, dobili smo 8 ogleda, 4 puta remizirali, a 3 susreta smo izgubili; gol razlika je znatno bolja nego u gostima – 29:15
-  za Svece je najviše nastupa protiv nas upisao Le Tissier(25), a isti igrač je postigao najviše pogodaka(7)
-  slična situacija i kod nas, Rush ima najviše nastupa(27), a i najviše pogodaka(13)
- kao i lani, u dvoboj sa Svecima smo ušli dobivši prethodne 3 utakmice; lani su to bili Swansea(5-0), Wigan(0-4) i Tottenham(3-2); dodatni materijal za pesimističnu stranu foruma

Posljednih 5 utakmica:

28.12.2004. Liverpool 1 – 0 Southampton  W   
22.1.2005. Southampton 2 – 0 Liverpool    L
1.12.2012. Liverpool 1 – 0 Southampton    W
16.3.2013. Southampton 3 – 1 Liverpool    L
21.9.2013. Liverpool 0 – 1 Southampton    L

:roll

« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2014, 20:54 Skipper »
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Zed

• Hero Member
Odg: Southampton – Liverpool, EPL 28. kolo
« Odgovori #1 : Veljača 24, 2014, 12:53 »
Svaka čast na uvodu!
Brna, uživaj na tekmi i detaljno dokumentiraj (foto/audio/video) kako bi prenio dojmove i atmosferu sa St. Mary's!

Offline lfc4ever

• Hero Member
« Odgovori #2 : Veljača 24, 2014, 12:59 »
 :super

Brna, uživaj!
 ;)
Form is temporary, class is permanent.

Offline margita

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Stevie Heighway on the wing...
« Odgovori #3 : Veljača 24, 2014, 13:03 »
Bravo momci, odličan uvod!
No, to vas neće amnestirati u slučaju neuspjeha, ban vam ne gine :)

No, budući da se i sam ježim ovog gostovanja, igra i remi, samo u slučaju pobjede Sotona ćete biti kažnjeni :kuler

@ Brna
Reci Lovrenu da bude drug i kada ti je već sredio karte, nek sredi i neki autogol (ne Škrtelov) :D
"Ja sam Vuco, ja sam hodajući spomenik. Ja sam Liverpool, čoviče, ja nisam pjevač, ja sam Liverpool."

Offline Ozz

• Hero Member
  • Stade sve,samo život prođe...
« Odgovori #4 : Veljača 24, 2014, 13:19 »
Odlično,volim malo osvježenje kod uvoda..Brna sretno ti... teška utakmica , priželjkujem pobjedu iako me poraz ne bi začudio..

Offline mrdokic911

• Hero Member
« Odgovori #5 : Veljača 24, 2014, 13:24 »
Dobra ideja za uvod, može i češće ovak :super

Rasturit ćemo ih.
"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.

Offline margita

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Stevie Heighway on the wing...
« Odgovori #6 : Veljača 24, 2014, 13:42 »
Imali smo par ovakvih uvoda (od dvojice autora) pretprošle sezone:

http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4849.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4879.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4890.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4901.0

Nemam ništa protiv da se nastavi ako ima zainteresiranih (s tim da 1/2 dueta mora biti marko) :)
"Ja sam Vuco, ja sam hodajući spomenik. Ja sam Liverpool, čoviče, ja nisam pjevač, ja sam Liverpool."

Offline Carra#23

• Hero Member
« Odgovori #7 : Veljača 24, 2014, 13:45 »
Svaka čast, super uvod u utakmicu.
Strah me ovog gostovanja, posebno nakon predstave naše obrane protiv Swansea. Ipak nadam se da će nas iznenaditi i bez nekih problema uzeti 3 boda.

Brna sretan put i uživaj na utakmici!
"I want to build a team that's invincible, so that they have to send a team from bloody Mars to beat us."- Bill Shankly

Offline Ozz

• Hero Member
  • Stade sve,samo život prođe...
« Odgovori #8 : Veljača 24, 2014, 13:49 »
Imali smo par ovakvih uvoda (od dvojice autora) pretprošle sezone:

http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4849.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4879.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4890.0
http://www.lfccro.com/forum/index.php?topic=4901.0

Nemam ništa protiv da se nastavi ako ima zainteresiranih (s tim da 1/2 dueta mora biti marko) :)
Nudim duet za Cardiff,a ako Laslo ne bude prezaposlen volio bi s njime kao u stara vremena odraditi ..ako ne ,tko god :D

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #9 : Veljača 24, 2014, 14:39 »
Vrlo nezgodna utakmica.
Saintsi nam ne leže, uzeli su nam mjeru i bit ćemo pod pritiskom u ovom susretu.

Ne bih imao ništa protiv da Rodgers nastupi malo zatvorenije, da stavi na njih pritisak kreacije i probijanja naših redova dok bi nama ostao zadatak kažnjavanja iz kontri - što nam jako dobro ide. Očekujem bod, poraz me ne bi iznenadio ali nadam se još jednom razbijenom jinxu u nizu - kao Stoke ili Tottenham u gostima.

Minja
Flanagan - Škrtel - Sakho - Johnson
                 Gerrard
           Allen - Henderson
      Sterling                Suarez
                 Sturridge

Offline Dobra_Babel

• Hero Member
  • Let's go redss
« Odgovori #10 : Veljača 24, 2014, 14:45 »
Pretesko gostovanje ali ajde da ihh ka***o
Cuvaj se tebra ide lakat u rebra nova stara tema au suarez I evra

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #11 : Veljača 24, 2014, 14:59 »
Never miss a good chance to shut up.

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #12 : Veljača 24, 2014, 15:07 »
Hvala svima na dobrim željama, nadam se da vam se svidio uvod!  :super

Bit će i slika i videa i ostalog materijala za kakvu kolumnu, a autogol jednog Southamptonovog stopera je već dogovoren  ;)

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #13 : Veljača 24, 2014, 15:09 »
Lijepo se provedi Brna, donesi nam pobjedu!

Plitak potok, kako bi neki rekli. B-)
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #14 : Veljača 24, 2014, 15:36 »
Kakav je ovo crveno-plavi uvod, imam osjecaj da smo na hrvatskoj politickoj sceni samo s malo manje vrijedanja  :D

Odlican uvod decki, moram priznat da mi se ovakav tip uvoda vise svida i puno mi je zanimljiviji od onog klasicnog: malo o povijesti, malo o njima, malo o nama i malo o njima protiv nas. Naravno da se i takvi uvodi mogu napravit odlicno, i pohvala svakom ko uzme vremena da napravi i takvo nesto, no ovo mi je jos bolje i zanimljivije pa jos jednom sve pohvale  :super

Soton je ekipa koja je najbolje igrala kada bi iz se odlicno transformirali iz cvrste defenzive i ubadali iz kontri koje su im i najjace oruzje bile ove sezone. To im je odlicno funkcioniralo dok su bili kompletni, ali cim se obrana pocela ozljedivati nisu imali kvalitetne zamjene pa nisu imali vise ni onu stabilnost prema iza koja im je bila kljucna. Sad ce se vjerjatno Lovren vratiti, mislim da bi Wanyama isto mogao zaigrati i prakticki bi opet protiv sebe mogli imati "najjaci" moguci Soton.

Treba ce biti oprezan iz tih kontri koje idu najvise od Schneiderlina, koji bi opet povratkom Wanyame mogao dobiti ulogu "mozga" ekipe na kojoj je puno bolji nego kao cisti zadnji vezni uz kojeg onda Cork preuzima njegovu ulogu, a istrcavaju iz Lallana kao jedan igrac bez definirane pozicije koji dosta dobro trazi rupe u protivnickoj obrani i Rodrigez koji s lijeve strane radi zivotinjski posao u oba smjera. Lambert je igrac koji moze jako dobro zadrzati loptu i odloziti je ovoj dvojci koji su jako nezgodni s tim svojim ubadanjima iz kontre, i tu cemo morati bit jako oprezni. Uz njih "desno" igra jos jedan veznjak koji ipak nema toliki ofenzivni utjecaj kao ova trojka preko koje ide 90 % svih njihovih napada a pogotovo kontri, meni je tu dosta dobar mladi Ward-Prowse, ali pretpostavljam da ce ipak Davies dobiti prednost.