Autor Tema: Liverpool - Swansea, EPL 27. kolo  (Posjeta: 23605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Trbo

• Full Member
Odg: Liverpool - Swansea, EPL 27. kolo
« Odgovori #360 : Veljača 24, 2014, 15:07 »
Kak to nije faul, kako? Idiotski potez Skrtela, stvarno mi je nejasno sta mu je to trebalo?
je, faul je jer je sudac svirnuo  :). Po meni je to bilo prestrogo, ajde još faul ali žuti ?? Ja uvijek gledam tko je prvi igrao loptom i Martin je definitivno prvo očistio loptu, kasnije mu je noga ostala visoko i zakačila Jonjinu nogu koji usput rečeno nije ni taknuo loptu. Za otočki stil nogometa i kako se tamo igra i sudi jako mekan prekršaj. Kamo sreće da nam je ovaj sudac svirao na Stamford Bridgeu umjesto onog klauna Webba

Slazem se i ja u potpunosti sa boldanim da ovakva taktika i rizik koji unosimo u mnogome otezava odbrambene zadatke.

Medjutim ono sto meni para oci i usi je da vecinu golova primamo poslije prekida ili glupih gresaka (Kolo npr). E to nema veze sa ofanzivnom taktikom i rizikom koji svjesno ovakvom igrom unosimo vec nekim drugim stvarima, koncentracijom u postavljanju kod prekida, markiranjem, izbjegavanjem riskantnih dodavanja i sl
da takve stvari se daju ispraviti, što je malo čudno jer smo vodeća ekipa po zabijenim golovima nakon prekida. No to valjda ide više na dušu Stevenovim i Luisovim izvanrednim izvođenjem prekida
A to što primamo nakon prekida toliko često pripisujem čestim mjenjanjem zadnje četvorke, ponekad izgledamo zbunjeni tko koga markira. Npr juče kod Bonyevog gola, on ostaje sam na skoku a Glen i Agger pokrivaju Ashleya Williamsa  :lud, i nije prvi put. A opet toliko su puta igrali skupa prije, malo je čudan taj manjak komunikacije i koncentracije

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #361 : Veljača 24, 2014, 15:15 »
čudno je kako se najslabije branimo protiv robusnih napadača (Benteke, Lukaku, pa sad i Bony koji je neloš ali ipak klasu slabiju od prethodna dva) iako imamo fizički 'jake' stopere..
Pa zapravo i nije tako cudno kad uzmes u obzir da:

a) zbog konstantnih promjena u zadnjoj liniji nasa obrana stoji puno dublje nego sto bi trebala stajati u nekim "idealno poslozenim uvjetima". To je takav tip igraca da ako se protiv njih branis na 16 metara pa da imas ne znam kakve fizikalce u obrani uvijek ce ti stvarati problema, jer ce uzet bar 2-3 duela ili skoka i ako je to na 16 metara to je vec prakticki sansa za gol. Ako protiv takvih igraca dignes obranu visoko onda i oni dueli koje osvoje su na 30 metara di su oni "bezopasni".

b) da imas Aggera za kojeg se zna da mu takvi igraci stvaraju problema, sto i nije takav problem da nema stvari pod a, ali kad iskombiniras te dvije stvari dobijes veci problem. Agger gotovo nikad nece dobro proci u branjenju takvog tipa igraca unutar svojih 20 metara, ali njega nebi ni trebalo dovoditi u tu situaciju no kao sto sam vec rekao zbog silnih promjena i nekonzistencija u nasoj zadnjoj liniji mi stojimo puno dublje pa nastaje taj problem. Jucer si mogao vidjeti kako je Bony tocno isao na Aggera i kako su ostali igraci ga bas trazili kad bi se on stao blizu Aggera di onda i ako sam ne moze biti opasan, opasne su sve lopte koje odlozi suigracima jer ih odlaze na 20 metara od Mignoleta.

Arsenal je odlican primjer kako jedna individualno ne prekvalitetna obrana moze dobro izgledati ako je konstantna i onda dovoljno sigurna da stoji visoko, mi nazalost nemamo konstantnost nikoga u zadnjoj liniji pa se samim time i javljaju problemi poput ovoga.

je, faul je jer je sudac svirnuo  :). Po meni je to bilo prestrogo, ajde još faul ali žuti ?? Ja uvijek gledam tko je prvi igrao loptom i Martin je definitivno prvo očistio loptu, kasnije mu je noga ostala visoko i zakačila Jonjinu nogu koji usput rečeno nije ni taknuo loptu. Za otočki stil nogometa i kako se tamo igra i sudi jako mekan prekršaj. Kamo sreće da nam je ovaj sudac svirao na Stamford Bridgeu umjesto onog klauna Webba
Da Skrtel je pocistio loptu i za to nije suden faul, faul (a i zuti) je dosuden zbog namjernog udaranja (ili u ovom slucaju vise guranja) igraca nakon toga i po meni je to cisto. Nejasno mi je samo zasto Skrtel ide to raditi, jer nema nikakve potrebe za time kad je vec cisto odnio loptu, ali to je jedna od par stvari oko Skrtela koje mi nikad nece biti jasne :D

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #362 : Veljača 24, 2014, 15:24 »
Škrtelov potez (faul na Jonji) nije za žuti karton nego za psihijatriju. znači, uklizao si, vratio posjed svojoj momčadi i onda kao idiot dižeš nogu i saplićeš bivšeg suigrača??? tek sam sinoć vidio taj potez i iskreno, toliko mi je gadljiv da mi nebi bilo žao da je dobio crveni za ono
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #363 : Veljača 24, 2014, 16:17 »
Pa zapravo i nije tako cudno kad uzmes u obzir da:

a) zbog konstantnih promjena u zadnjoj liniji nasa obrana stoji puno dublje nego sto bi trebala stajati u nekim "idealno poslozenim uvjetima". To je takav tip igraca da ako se protiv njih branis na 16 metara pa da imas ne znam kakve fizikalce u obrani uvijek ce ti stvarati problema, jer ce uzet bar 2-3 duela ili skoka i ako je to na 16 metara to je vec prakticki sansa za gol. Ako protiv takvih igraca dignes obranu visoko onda i oni dueli koje osvoje su na 30 metara di su oni "bezopasni".

b) da imas Aggera za kojeg se zna da mu takvi igraci stvaraju problema, sto i nije takav problem da nema stvari pod a, ali kad iskombiniras te dvije stvari dobijes veci problem. Agger gotovo nikad nece dobro proci u branjenju takvog tipa igraca unutar svojih 20 metara, ali njega nebi ni trebalo dovoditi u tu situaciju no kao sto sam vec rekao zbog silnih promjena i nekonzistencija u nasoj zadnjoj liniji mi stojimo puno dublje pa nastaje taj problem. Jucer si mogao vidjeti kako je Bony tocno isao na Aggera i kako su ostali igraci ga bas trazili kad bi se on stao blizu Aggera di onda i ako sam ne moze biti opasan, opasne su sve lopte koje odlozi suigracima jer ih odlaze na 20 metara od Mignoleta.

Arsenal je odlican primjer kako jedna individualno ne prekvalitetna obrana moze dobro izgledati ako je konstantna i onda dovoljno sigurna da stoji visoko, mi nazalost nemamo konstantnost nikoga u zadnjoj liniji pa se samim time i javljaju problemi poput ovoga.
Da Skrtel je pocistio loptu i za to nije suden faul, faul (a i zuti) je dosuden zbog namjernog udaranja (ili u ovom slucaju vise guranja) igraca nakon toga i po meni je to cisto. Nejasno mi je samo zasto Skrtel ide to raditi, jer nema nikakve potrebe za time kad je vec cisto odnio loptu, ali to je jedna od par stvari oko Skrtela koje mi nikad nece biti jasne :D
Arsenal ne igra bas tako visoko,veoma su strpljivi ove sezone.Nesto kao United u sezonama kada su harali.Brane se duboko,sto nekad moze bit dvosjekli mac,ali za razliku od nas imaju dovoljno defanzivne moci u sredini da si dopuste takvo nesto.
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2014, 16:25 El Rey »

Offline Laslo

• Hero Member
  • Credo!
« Odgovori #364 : Veljača 24, 2014, 16:20 »

Jest, imaš pravo. Previdio sam da i City ima utakmicu manje, pa će i oni trebati negdje kiksati. Ali to je u njihovoj povijesti poznati. Jedina ekipa koja je zabila preko 100 golova i ispala iz lige.

:D
Gwlad, gwlad, pleidiol wyf i'm gwlad.

Legum servi sumus ut liberi esse possimus!

Uostalom, mislim da bi hrvatskim izbornikom trebao biti stranac!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #365 : Veljača 24, 2014, 16:22 »
Jest, imaš pravo. Previdio sam da i City ima utakmicu manje, pa će i oni trebati negdje kiksati. Ali to je u njihovoj povijesti poznati. Jedina ekipa koja je zabila preko 100 golova i ispala iz lige.

:D

:?
Never miss a good chance to shut up.

Offline Laslo

• Hero Member
  • Credo!
« Odgovori #366 : Veljača 24, 2014, 16:28 »
:?

Malo sam se preračunao.  :sram

http://www.mcivta.com/club/typical.html

In 1957-58, Manchester City scored 104 goals and conceded 100 in Division 1, the only occasion that a club has both scored and conceded 100 goals in a league season.

Link inače obiluje podacima koji bi činili navijanje za klub prilično frustrirajućim.

Zapravo sam ciljao na ovo:

They had scored 108 goals in 1926-27 and the previous year had been relegated having scored more goals (89) than any other relegated club in history. In the last game, which they lost 3-2 to Newcastle, they missed a penalty. They also scored 31 goals in 5 rounds of the FA Cup, losing 1-0 to Bolton in the Final. In 1937-38, they also managed to become the only club ever to be relegated with a positive goal difference (80-77).
Gwlad, gwlad, pleidiol wyf i'm gwlad.

Legum servi sumus ut liberi esse possimus!

Uostalom, mislim da bi hrvatskim izbornikom trebao biti stranac!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #367 : Veljača 24, 2014, 16:30 »
heh, nisam imao pojma o tome, hvala, jako zanimljivo, učiš dok živiš :D
Never miss a good chance to shut up.

Offline IvoF/Tosh

• Hero Member
« Odgovori #368 : Veljača 24, 2014, 17:30 »
If Liverpool continue to defend like this, tickets will need to come with a government health warning.

Online Raptor

• Hero Member
« Odgovori #369 : Veljača 24, 2014, 20:31 »
jel ima tko video match of the day 2, da pogledam u miru najbitnije?

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #370 : Veljača 24, 2014, 21:26 »

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #371 : Veljača 24, 2014, 21:54 »
http://hereisthecity.com/en-gb/2014/02/23/7-years-after-liverpool-rejection-ex-trialist-impresses-at-anfie/

Prije 7 godina Bony je bio na probi kod nas, ali nije prošao...

To je spomeno i komentator na SK-u,da nije proso kod Rafe
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
  • just monitoring around..
« Odgovori #372 : Veljača 28, 2014, 19:46 »

evo moj video dolaska igraca prije tekme  :D
ima i HD opcija

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #373 : Veljača 28, 2014, 20:23 »
Glupi Škrtel izgleda ko hitman :lol
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
  • just monitoring around..
« Odgovori #374 : Veljača 28, 2014, 23:33 »
mama mi je prvi put gledala tekmu Liverpoola (a mislim cak i prvi put uopce da je cjelu nogometnu utakmicu odgledala) i svidjelo joj se jako, rekla je da je super bilo, a za Slrtela je odma rekla da se vidi da je to neka ogranicena osoba  :lol