Autor Tema: Liverpool - Swansea, EPL 27. kolo  (Posjeta: 23604 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko211

• Hero Member
Liverpool - Swansea, EPL 27. kolo
« : Veljača 20, 2014, 23:28 »

Anfield, 23. veljače 2014. u 14:30

Nakon nesretnog i nespretnog poraza protiv Arsenala u kupu, ove nedjelje će Liverpool na Anfieldu ugostiti bivši klub sadašnjeg menadžera – labudove iz Walesa, ili ti ga Swansea. Za Liverpool je ovo još jedna od onih utakmica sezone, stoljeća, milenija, dok Swansea također ne bi smio ovo shvatiti olako. Labudovi su trenutno na 10. mjestu, ali ih od zone ispadanja dijeli samo 4 boda.

Swansea je bio ugodno iznenađenje na otoku zadnjih sezona. Upravo ih je Rodgers doveo u najviši rang Engleskog nogometa i napravio ih prvim Velškim klubom kojem je to pošlo za rukom. Utabao je temelje za dobar nogomet pa je tako Swansea igrao napadački i protiv jačih od sebe, a bili su i jedna od ekipa s najvećim posjedom u ligi. Nakon što je Rodgers postao menadžerom Liverpoola, na klupi ga je naslijedio Michael Laudrup koji je nastavio raditi dobar posao. U svojoj debitantskoj sezoni na klupi, plasirao se u Europsku ligu i prošao solidnu grupu u kojoj su bili i Valencia, Kuban te St. Galen. Najveće iznenađenje priredili su visokom pobjedom od 0-3 protiv Valencie na Mestalli. No posljednjih mjeseci, Labudovi su igrali ispod očekivanja što je dovelo do otkaza Laudrupu. Za njegovog nasljednika vodstvo kluba nije imalo spremno rješenje pa je tako privremeno na Laudrupovo mjesto došao Garry Monk – kao igrač-menadžer. Iako igrač gotovo da više i nije jer ne pamtim kad je taj igrao.

Dakle, situacija u kojoj Liverpool ganja Ligu prvaka, a Swansea se (recimo) spašava od ispadanja nagovješćuje dobru i otvorenu utakmicu s obje strane, iako je vjerojatnije da će Redsi ponoviti neku od partija protiv Tottenhama, Evertona ili Arsenala. Liverpool jednostavno izgleda moćno na Anfieldu, a Swansea ove godine ne igra dobro kod kuće. U 12 gostujućih utakmica, imaju 3 pobjede, 3 remija i čak 7 poraza. Redsi su u sjajnoj formi, i čak ih ni poraz protiv Topnika u kupu ne bi trebao previše demotivirati – u toj su utakmici Rodgersovi momci odigrali vrlo dobro i zaslužili barem priliku za revanš.

Obrana i dalje ostaje najkritičnija za Redse. I dalje fale Sakho, Johnson i Enrique. Dobra vijest je da je Agger vjerojatno do sad uhvatio ritam te bi to u tandemu sa Škrtelom moralo izgledati bolje nego proteklih tjedana. Greške kao što su Toureove protiv Arsenala i West Bromwicha, te Škrtelova protiv Arsenala se ne bi smjele događati ekipi ovakvih ambicija. A Mignolet bi također trebao povratiti formu s početka sezone kako bi ovaj završetak bio lakši.

Zanimljivosti:

Rodgers je na klupi Swansea imao 43 pobjede u 96 utakmica, dok u Liverpoolu za sada ima 44 pobjede u 84 utakmice.

U poslijednjih 6 međusobnih ogleda, Labudovi su protiv Liverpoola izgubili samo jednom.

Liverpool (66) je ove sezone zabio točno duplo više golova nego Swansea (33). Od Liverpoolovih 66, Suarez i Sturridge su zajedno zabili čak 39 – više od cijele ekipe Swanseae.

Samo 25% od Swanseajevih (kako pobogu da ovo pišem?) dodavanja je ostvareno u protivničkoj trećini igrališta – po ovome su najslabija ekipa lige.

Ben Davies je od svih igrača u EPL-u ove sezone kreirao najviše šansi za gol BEZ da je upisao asistenciju. Njih 27.

Daniel Sturridge je prvi Liverpoolov igrač koji je uspio postići pogdak u 7 uzastopnih premierligaških utakmica.

Wilfried Bony još nije zabio gol u Engleskoj.
Si senor, give the ball to Bobby and he will score.

There’s something that the Kop want you to know,

the best in the world his name is Bobby Firmino.

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
  • just monitoring around..
Odg: Liverpool - Swansea, EPL 27. kolo
« Odgovori #1 : Veljača 20, 2014, 23:33 »
 :)))

Offline drky

• Hero Member
« Odgovori #2 : Veljača 20, 2014, 23:34 »
Sve super, samo jedna mala zamjerka:

Zasto je labud s lijeve strane kad mi igramo kuci?  :? :lol JK!

Nadam se da cemo biti pravi, treba grist. Ocekujem dobru partiju Sturridgea  B-)

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #3 : Veljača 20, 2014, 23:38 »
Pobjeda, pobjeda i samo pobjeda!
Sve ostalo je neprihvatljivo, pogotovo jer igramo na Anfieldu.
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline marko211

• Hero Member
« Odgovori #4 : Veljača 20, 2014, 23:42 »

:lol

Nisam uopće obratio pažnju na to. Našao na guglu :p
Si senor, give the ball to Bobby and he will score.

There’s something that the Kop want you to know,

the best in the world his name is Bobby Firmino.

Offline drky

• Hero Member
« Odgovori #5 : Veljača 20, 2014, 23:42 »
 :lol :lol

Btw: Glen Johnson has trained all week at Melwood and Brendan Rodgers is expected to include him in the Reds' squad for Sunday's home game against Swansea. [Mirror]

Offline Ozz

• Hero Member
  • Stade sve,samo život prođe...
« Odgovori #6 : Veljača 20, 2014, 23:50 »
Sve super, samo jedna mala zamjerka:

:) :kuler tko zna je li time ukleo uvod?

Očekujem pobjedu pogotovo jer kao što sam rekao,Swansea je večeras imao vrlo težak dvoboj,a ima uzvrat za tjedan dana vjerujem da im je to "imperativ" ovdje i ovako možda u glavi dolaze samo izgubiti sa što manjom razlikom s obzirom na prošlogodišnja iskustva

Offline Trbo

• Full Member
« Odgovori #7 : Veljača 21, 2014, 00:32 »

3 boda, samo je to bitno ali naravno da većina nas očekuje i nešto više, prvenstveno dobru igru i možda gol Luisa, bar što se mene tiče. Swansea se večeras dobro potrošila, dobru tekmu su odigrali pogotovo kraj prvog dijela no pali su u nastavku iako su pokušali osvježiti sredinu. Izgleda da im se i Dyer ozljedio. uglavnom nebitno
Moramo gledati samo sebe i da pristup bude pravi, onda će doći i ostalo. Super za Glena, nadam se da će dobiti bar 20-tak minuta. Trebaju nam sve raspoložive snage za ovaj finiš sezone

Offline fed

• Hero Member
  • LFC ***** Reds
« Odgovori #8 : Veljača 21, 2014, 01:20 »
Pobjeda i ništa drugo. Očekujem pobjedu barem s 2 gola razlike. Suarez nije dugo tresao mreže, vrijeme je da počne ponovo davati golove.  :)))
Sastav bi mogao biti isti kao protiv Arsenala u kupu, s tim ako su Henderson i Johnson spremni, da igraju umjesto Allena i Flanagana/Cissokhoa.

Mignolet
Flanagan - Škrtel - Agger - Cissokho
              Gerrard - Allen
     Sterling - Coutinho - Suarez
                   Sturridge

SUBS: Jones, Johnson, Toure, Henderson, Alberto, Teixeria, Aspas
“Liverpool was made for me and I was made for Liverpool.”
                                             ----- Bill Shankly

Offline Mastodont

• Hero Member
  • "It’s WONDERFUL! It’s MARVELOUS!! It’s 3-3!!!"
« Odgovori #9 : Veljača 21, 2014, 10:04 »
Prosle godine je ako se sjecam dobro swansea nastradao negdje na proljeće od praska petarde.
Ocekujem da i ove sezone slicno nastradaju na Anfieldu.

Ovdje se jednostavno ni pod koju cijenu ne smije izgubiti bod(ove).

Offline Lasko

• Hero Member
  • YNWA
« Odgovori #10 : Veljača 21, 2014, 11:03 »
Mislim da nas čeka mnogo teža utakmica od one kakve se nadamo i predviđamo. Istina, Swansea ima loš učinak u gostima, a mi smo na Anfieldu fantastični ove sezone, no pod Monkom je to druga momčad, igraju srčano i preporođeno. Šteta što Laudrup nije ostao još koji mjesec, imali bismo lakši posao.

Pobjeda je imperativ i bit će u svakoj utakmici do kraja prvenstva ako želimo titulu. Jako bih želio da ostanemo "tu negdje" kroz sljedeća četiri kola jer bi onda postojala nada sve do kraja prvenstva kako možemo po kantu (nakon 30 odigranih utakmica). Zato, come on you red men.
"For those of you watching in black and white, Liverpool are the team with the ball."

Offline Zed

• Hero Member
« Odgovori #11 : Veljača 21, 2014, 11:29 »
Ja se nadam pobjedi od 2+ razlike ali bit će ih teško otključati. Jučer su odigrali dobru tekmu s Napolijem.
Neće biti najsvježiji za susret s nama i Sua će to iskoristit da se vrati trpanju, treba uhvatit rekord  :p

Offline Gerro

• Hero Member
« Odgovori #12 : Veljača 21, 2014, 17:17 »
Ako moze unaprijed vi linkovco da mi date link od vaatlea da mogu gledat. Hvala
Pojedinac može odlučiti utakmicu, ali pobjeđuje momčad!

Offline alkos

• Jr. Member
« Odgovori #13 : Veljača 21, 2014, 17:26 »
Moramo ovo dobiti.Očekujem odličnu utakmicu i pobjedu na kraju.

Offline mrdokic911

• Hero Member
« Odgovori #14 : Veljača 21, 2014, 19:49 »
Plitak potok, umorni su još od jučer.
"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.