Autor Tema: La Liga  (Posjeta: 94502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mascherano

• Hero Member
  • Kondicijski trener konobara
Odg: La Liga
« Odgovori #1230 : Travanj 22, 2024, 08:20 »
Nevjerojatan pobjednički mentalitet, po tko zna koji put dokazano.

I dalje ne shvatam po čemu je Lamine Yamal igrač utakmice, a Lucas Vasquez izborio penal, zabio gol i asistirao Bellinghamu za pobjedu, to općenito odličnu utakmicu odigrao :lud

Offline Winx

• Hero Member
  • A working class Hero is something to be Carragher!
« Odgovori #1231 : Travanj 22, 2024, 08:32 »
Nevjerojatan pobjednički mentalitet, po tko zna koji put dokazano.

I dalje ne shvatam po čemu je Lamine Yamal igrač utakmice, a Lucas Vasquez izborio penal, zabio gol i asistirao Bellinghamu za pobjedu, to općenito odličnu utakmicu odigrao :lud

Ja mislim da to nikome nije jasno.
Svaka časte Realu na pobjedničkom mentalitetu, ali sad sam konačno nakon dugo vremena pogledao Elclasico, i mogu reći da me osim što je rezultatski bila zanimljiva, igrom utakmica uopće nije dojmila. Pa to je na razini utakmica Wolwerhampton - Chelsea recimo. Mislim na dio koji se tiče kombinatorike, ideje, presinga.
Dobro, ovo je derbi, ali neki dan sam napisao, u ostalim utakmicama Real izgleda jednako, samo su im protivnici znatno lošiji.
I onda, stvarno ne znam po čemu je to najjača liga. Zbog jedne ekipe?

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #1232 : Travanj 22, 2024, 08:44 »
Ja mislim da to nikome nije jasno.
Svaka časte Realu na pobjedničkom mentalitetu, ali sad sam konačno nakon dugo vremena pogledao Elclasico, i mogu reći da me osim što je rezultatski bila zanimljiva, igrom utakmica uopće nije dojmila. Pa to je na razini utakmica Wolwerhampton - Chelsea recimo. Mislim na dio koji se tiče kombinatorike, ideje, presinga.
Dobro, ovo je derbi, ali neki dan sam napisao, u ostalim utakmicama Real izgleda jednako, samo su im protivnici znatno lošiji.
I onda, stvarno ne znam po čemu je to najjača liga. Zbog jedne ekipe?

Tako i ja nakon dugo vremena..

Tijek rezultata odličan, igra ništa posebno.. meni se čini da obje ekipe imaju ozbiljne minuse, ali realu se mora priznati taj pobjednički mentalitet.. bili su u  lp podređeniji suparnik pa prošli city..
YNWA!!

Offline mascherano

• Hero Member
« Odgovori #1233 : Travanj 22, 2024, 08:50 »
Nikad nijedan el clasico nije odisao nekom kvalitetom utakmice, zanimljivo je, napeto, al nećeš tu vidit neku bajnu igru. Možda onaj 0-5 Barce ili Realovo savršeno kontriranje kad je Ronaldo smirivao Camp Nou s "calma, calma" ali općenito te utakmice su taktičko nadmudrivanje iz minute u minutu.

Nije da fali ideje, kombinatorike i pressinga, daleko više ćeš lijepih poteza i akcija vidjeti u La ligi nego u Premiershipu, smao što se na Otoku utakmice igraju većim intenzitetom i tempom pa su ovakve sporije malo "dosadnjikave". Ali to je derbi.

Realu fali Alaba u obrani, baš nedostaje jedan ball playing defender u izgradnji napada, inače ovaj romb u sredini perfektno funkcionira, Bellingham rođen za ovu ulogu.
Barceloni nedostaje kvalitete u momčadi, Lewandowski propao ko žeton, Joao Cancelo od najboljeg svjetskog beka do razine Petra Bočkaja u 2 godine.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #1234 : Travanj 22, 2024, 11:01 »
Jedino bitno iz ovog derbija jučer je da je Realu poklonjen penal, a Barci nije priznat gol
Baš lakrdija

Da se razumijemo, ne volim ni jedne ni druge
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline mascherano

• Hero Member
« Odgovori #1235 : Travanj 22, 2024, 11:48 »
Količina kmečanja Xavija poslije utakmica u kojima bude poražen je baš užasavajuća. Kao da dolazi iz jednog dalmatinskog grada.

Offline Ch13

• Hero Member
« Odgovori #1236 : Travanj 22, 2024, 16:00 »
Količina kmečanja Xavija poslije utakmica u kojima bude poražen je baš užasavajuća. Kao da dolazi iz jednog dalmatinskog grada.

Da se ovo desilo Realu,glave bi padale po savezu.

Offline Shankly1913

• Hero Member
  • Suarez = 9
« Odgovori #1237 : Travanj 22, 2024, 16:41 »

Budi objektivan, ono jučer nije imalo veze sa mozgom, dobro da nije povukao igrače sa terena, ja bi ...
Football is a simple game based on the giving and taking of passes,
of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass.
It is terribly simple.

Offline mascherano

• Hero Member
« Odgovori #1238 : Travanj 22, 2024, 17:25 »
Koje da se desilo ?

Penal kojeg je Vasquez uzeo na iskustvo, neće ti nijedan VAR sudac poništiti odluku kad je kontakt postojao. Da je iznuđen penal - jest, ali da je bilo kontakta - jest.

Ili možda navodni gol jer je lopta prešla gol liniju iako se ni na jednoj od 3 kamere ne vidi da je prešla. Možda je najbolji ugao onaj iza Luninovih leđa, ali se i dalje ne vidi.

Ne pričam samo za ovu utakmicu, svaki poraz kmeči da je pokraden, oštećen.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #1239 : Travanj 22, 2024, 17:28 »
Ono se kao penal ne bi smjelo svirati, ne znam jel lopta prešla čitavim obimom, nikad nećemo saznati, ali da istina je da je Xavi veliki kmečavac

Offline gento

• Global Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1240 : Svibanj 03, 2024, 10:04 »
Never miss a good chance to shut up.

Offline Winx

• Hero Member

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #1242 : Svibanj 21, 2024, 19:05 »
https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/toni-kroos-objavio-kraj-igracke-karijere/129965
 :?
E svašta.

nisu svi prokleti kao Messi ili Ronaldo pa da igraju do 50e tj da se ne mogu pomirit s tim da su ostarili.

Love ima, odlazi na vrhuncu. Tako se nekad radilo. 34 35 je bila normalna granica za penziju.

Offline Winx

• Hero Member
« Odgovori #1243 : Svibanj 22, 2024, 07:35 »
nisu svi prokleti kao Messi ili Ronaldo pa da igraju do 50e tj da se ne mogu pomirit s tim da su ostarili.

Love ima, odlazi na vrhuncu. Tako se nekad radilo. 34 35 je bila normalna granica za penziju.

Fali ti Modrić na popisu.  :kuler

Nisam mislio da će završiti karijeru ovako, očekivao sam ga gledati još sezonu dvije u Bayernu kako se pričalo ako mu Real ne produži ugovor.
I ja se slažem s time da treba znati stati na vrijeme dok si top, a ne otići kad si već gotov i flop.

Offline mascherano

• Hero Member
« Odgovori #1244 : Svibanj 22, 2024, 08:29 »
Fali ti Modrić na popisu.  :kuler

Nisam mislio da će završiti karijeru ovako, očekivao sam ga gledati još sezonu dvije u Bayernu kako se pričalo ako mu Real ne produži ugovor.
I ja se slažem s time da treba znati stati na vrijeme dok si top, a ne otići kad si već gotov i flop.
Mislim da bi prije potpisao za Barcelonu nego za Bayern nakon što su ga skoro pa potjerali.

Oduvijek je govorio da će u Realu završiti karijeru i da ne vidi drugi klub u kojem bi igrao. Odlazi na vrhuncu, ne fizičke moći jer sigurno da na ovakvom nivou ima još bar 2-3 sezone elitnog veznjaka, već na vrhuncu motivacije pogotovo ako osvoji 6. Ligu prvaka.

Vjerojatno je svjestan da kad mu opane motivacija za igru , opast će i za trening a manjkom treninga postaje podložan ozljedama koje želi izbjeći. Pametna odluka za njega ali štetna za nogomet općenito. Jedan od rijetkih igrača za koje ne znam da ih netko ne voli ili ne podnosi. Klasa  :super