Autor Tema: Chelsea - Liverpool, Premier league - 1. kolo  (Posjeta: 6191 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marijo

• Hero Member
Odg: Chelsea - Liverpool, Premier league - 1. kolo
« Odgovori #195 : Kolovoz 14, 2023, 12:31 »
Ja i dalje tvrdim da sve loše je posljedica nedostatka šestice.

Ovako imaš propusnu obranu, a oni koji bi trebali kreirati prema naprijed su morali silom prilika biti više orijentirani prema nazad
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #196 : Kolovoz 14, 2023, 12:36 »

Ovako imaš propusnu obranu, a oni koji bi trebali kreirati prema naprijed su morali silom prilika biti više orijentirani prema nazad
Ok, ajmo onda ovako: koji su nam bili mehanizmi izlaska iz zadnje linije protiv tog cudesnog Chelseavog presinga koji nije bio nista posebno, nego jednostavno mi nismo imali nikakve mehanizme postavljene nakon cijele predsezone? Ili nam je i za to trebala sestica?
Kako smo planirali branit lijevi half space di se Sterling kretao? Jel ideja bila da se spusta osmica, da zatvara Robbo ili da Dijk ide visoko? Ili je ideja bila da imamo sesticu koja pokrije od aut linije do aut linije prostor od 20ak metara duzine?

Offline gento

• Global Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #197 : Kolovoz 14, 2023, 12:40 »

6-ica bi riješila neke defanzivne probleme. Isto tako bi pomaknula Mac Allistera na 8/10 tako da ne bi imali i Gakpa i Szoboszlaia na tim pozicijama kad niti jedan nisu kontroler. Na jednoj 8/10 uvijek moraju krenuti Jones ili Mac Allister, a na drugoj Gakpo ili Szobo.

Ali isto tako, 6-ica ne bi riješila sve probleme. Jučer smo tretirali loptu kao da je se želimo čim prije riješiti. Što je čudno s obzirom koliko smo jake tehničke igrače imali na terenu, ali je plan bio skroz drugačiji. Umjesto da kontroliramo posjed i postavimo se u 3223, mi smo odmah išli u kontre. Defanzivno smo isto dosta loše stajali i prelako su nam izigrali prvu liniju pressinga izbijanjem lopte na bok, a zatim bi Enzo imao field day.
Never miss a good chance to shut up.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #198 : Kolovoz 14, 2023, 12:49 »
6-ica bi riješila neke defanzivne probleme. Isto tako bi pomaknula Mac Allistera na 8/10 tako da ne bi imali i Gakpa i Szoboszlaia na tim pozicijama kad niti jedan nisu kontroler. Na jednoj 8/10 uvijek moraju krenuti Jones ili Mac Allister, a na drugoj Gakpo ili Szobo.

O ovome govorim
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline gento

• Global Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #199 : Kolovoz 14, 2023, 12:50 »

Ali isto tako, 6-ica ne bi riješila sve probleme. Jučer smo tretirali loptu kao da je se želimo čim prije riješiti. Što je čudno s obzirom koliko smo jake tehničke igrače imali na terenu, ali je plan bio skroz drugačiji. Umjesto da kontroliramo posjed i postavimo se u 3223, mi smo odmah išli u kontre. Defanzivno smo isto dosta loše stajali i prelako su nam izigrali prvu liniju pressinga izbijanjem lopte na bok, a zatim bi Enzo imao field day.

Forward Passes/Accuracy %:

LFC: 138/72.5%
CFC: 217/83.4%

Passes to Final 3rd/Accuracy %:

LFC: 39/59%
CFC: 70/81.4%

Average Passes per Possession:

LFC: 3.72 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
CFC: 6.51

Offline gogec

• Hero Member
« Odgovori #200 : Kolovoz 14, 2023, 14:23 »

Ovo je meni bio problem, znači osvojimo loptu, sustav i formacije meni su osobno nebitni, ali uz toliku količinu tehničkih igrača u stedini mi se olako rješavamo lopte
YNWA!!

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #201 : Kolovoz 14, 2023, 14:42 »
Ovo je meni bio problem, znači osvojimo loptu, sustav i formacije meni su osobno nebitni, ali uz toliku količinu tehničkih igrača u stedini mi se olako rješavamo lopte
To je zato jer nismo imali dobro postavljene mehanizme izlaska s loptom i stvaranja viska koji bi nam omogucio kontrolu u posjedu. Ne kazem da je potpuno nebitno jel Macca na #6 ili na #8/10, ali ako nemamo dobro postavljene mehanizme kako zelimo izac i kako zelimo drzat loptu u prve dvije trecine onda imamo vecih problema od toga. Jer mi smo jucer bili super sto se tice broja tehnicki kvalitetnih igraca al bez mehanizama nam ne bi pomoglo ni da je Macca bio na mjestu Gakpa jer ne bi uspjeli dovest loptu do njega kao sto nismo uspjevali dovest je do Gakpa.

Isto tako i defenzivno, znam za dvije situacije di je Macca odigrao slabije nego bi prirodna sestica, al ne bi nas prirodna sestica spasila od toga da oni imaju konstantno igraca vise u sredini jer mi nismo bili dobro postavljeni i nismo dobro odreagirali na njihovu formaciju.

Offline gento

• Global Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #202 : Kolovoz 14, 2023, 17:19 »
"Thought overall Chelsea looked like a team that had been together longer than us tbh.

It looked Klopp had been here 8 weeks and Poch there 8 years.

They had a very clear idea of how they want to play and their shape, and we had very little bar counters."

Online bobbyboi13

• Hero Member
« Odgovori #203 : Kolovoz 14, 2023, 17:35 »
"Thought overall Chelsea looked like a team that had been together longer than us tbh.

It looked Klopp had been here 8 weeks and Poch there 8 years.

They had a very clear idea of how they want to play and their shape, and we had very little bar counters."

Tugica ali nije daleko od istine. I to se provlači lao lajtmotiv od prošle sezone

Offline gento

• Global Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.

Offline boo razzer

• Hero Member
« Odgovori #205 : Kolovoz 15, 2023, 12:16 »
Mi smo možda i slabo odigrali drugo poluvrijeme, ali smo teško oštećeni kod onog očitog penala..
Još lik pokazuje da je ruka uz tijelo i da nema namjere, ali čovječe on je skrenuo rukom loptu koja je išla u gol i koja nikako nije bila uz tijelo.
Nema tu šta više se raspravljati. Čist penal ko suza.
Onaj ćelavac bi trebao biti oštro kažnjen.
Totaalno je preokrenuo tekmu, a još je sve dvojbene situacije sudio protiv nas.

Offline Vebbo

• Hero Member
« Odgovori #206 : Kolovoz 15, 2023, 12:29 »
Ste vidjeli kako se Man Utd ne sude penali protiv njih? :)

Offline MaddogDario

• Hero Member
  • “Liverpool are magic. Everton are tragic.”
« Odgovori #207 : Kolovoz 16, 2023, 12:54 »
Mi smo možda i slabo odigrali drugo poluvrijeme, ali smo teško oštećeni kod onog očitog penala..
Još lik pokazuje da je ruka uz tijelo i da nema namjere, ali čovječe on je skrenuo rukom loptu koja je išla u gol i koja nikako nije bila uz tijelo.
Nema tu šta više se raspravljati. Čist penal ko suza.
Onaj ćelavac bi trebao biti oštro kažnjen.
Totaalno je preokrenuo tekmu, a još je sve dvojbene situacije sudio protiv nas.

Meni isto nikako nije jasno zašto ono nije bio penal???
“For a player to be good enough to play for Liverpool, he must be prepared to run through a brick wall for me then come out fighting on the other side.” - Bill Shankly