Anketa

Kako ocijenjujete minulu sezonu?

1
0 (0%)
2
1 (2.2%)
3
0 (0%)
4
18 (39.1%)
5
27 (58.7%)

Ukupno Glasova: 46

Autor Tema: Osvrt na sezonu Liverpoola 2013./2014.  (Posjeta: 10049 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ozz

• Hero Member
  • Stade sve,samo život prođe...
Osvrt na sezonu Liverpoola 2013./2014.
« : Svibanj 11, 2014, 19:38 »

Citat:
I tako ,završila jedna sjajna sezona. Da je netko rekao da će Liverpool FC boriti do zadnjeg kola sa realno jačim klubovima,rekao bih da je lud. Na kraju ostaje žal,rekao bih da je izgubljeno prvo mjesto,a ne osvojeno drugo. Platili smo danak neiskustvu i napadačkoj igri, uz par pravih pojačanja mogli bi nastaviti sjajan niz,a ne da se za borbu za naslov borimo tek za par narednih godna. Čestitke boljoj ekipi na osvojenom naslovu..YNWA

Citiram svoj status na facebooku. Ostaje gorak okus,ali što je Rodgers napravio sa momcima to je sjajno. Od ekipe koja je postala raj za "trollere"i ekipe koja je olako davala bodove manjim ekipama, do tima koji je podsjetio na Shanklya. Nakon dugo godina, Liverpool je postao favorit na svome Anfieldu koji je postao neosvojiva tvrđava, na kojem smo gledali toliko sjajnih mečeva,toliko nerealnih rezultata i toliko prekrasnih pogodaka.

17.8.2013.
Sve je počelo protiv Stokea, kad sam sa gostima sjedio u kafiću i ebao mater Aggeru i pomislio ,znači još jedna sezona razočaranja, ali Mignolet 2 puta bravoruzno skida i tada već pokazuje da je to drugi Liverpool.
U početnim kolima nas je mazila sreća i sjajni Sturridge. Kada se Suarez vratio na teretn,to je bio drugi Liverpool,goropadni Liverpool od kojeg su se svima tresle gače. 

Za neke rezultate sam ponosan poput pobjede nad Spursima, Evertonom, Unitedom i Arsenalom, no ono što me mnogo više kopka je neodlučeni rezultat protiv Newcastlea 2-2 sa igračem više ( da je netko ponudio x prije početka prihvatio bi,ali..). Mislim da bi Mignolet morao poraditi sigurnosti pri visokim loptama,a ne kao ">Medo bere jabuke" stil.
Dan danas se sjećam Allenovog promašaja u Merseyside derbiju ili pak Toureovog darivanja WBA.

Mignolet da bih mu 3.9/5 iako nas je nerijetko spašavao i pokazao se kao jako dobra akvizicija ,ipak mislim da mora poboljšati suradnju sa posljednjiom linije obrane, te isto tako da bude sigurniji na visokim loptama.

Flanagan - 3.5/5 što je sezona tekla postajao je sve bolji i sigurniji defenzivno,ali ofenzivno je ono na čemu mora poraditi, vjerujem da može biti koristan rotacijski igrač,koji će ginuti na terenu.

Agger - 3.7/5 iako se njegovo ime koristilo vrlo često u kontekstu bivšeg ostao je. Mučio se malo sa slabijim povredama i visokim loptama, nažalost po oporavku Sakhoa je istisnut u drugi plan, a kemija između njega i Škrtela je mnogo jača nego između Sakhoa i Šrktela.

Škrtel - 4/5 iako je zabio nebrojeno puno autogolova, još više je abio golova i mislim da je ove godine bio naš najbolji obrambeni igrač, uz nerijetke kiksove, vrlo standardan igrač i rezolutan.

Johnson 3.2 / 5 - igrač kojem su mislim godine sustigle,a mlađi igrači pretrčali. Mnogo puta je dosta visio, a onda utakmicu dvije pokaže zašto je dugogodišnji engleski reprezentativni branič. Osobno mislim da bi mu trebalo produžiti ugovor,iako umanjeniji.

Henderson - 4/5neki kažu da se njegov nedostatak osjetio u zadnja 3 kola, bilo kako bilo igrač čiji doprinos nije toliko vidljiv koliko zapravo znači timu. U odnosu na prošlu godinu "narasla mu muda" , kad bi još bolje iskoristio bombu kakvu ima u nogama, bilo bi još bolje.

Gerrard 4.4/5 - nakon katastrofalnog početka sezone, kada sam ga i ja kritizirao i bilo je vidljivo da je zrel za "penziju" Rodgers ga je gurnuo povučenije i kao da ga je preporodio. Dugim loptama je hranio naše krilne igrače, nažalost Onaj gore je želio gledati neki drugi film i dogodilo se što se dogodilo protiv Chelskog,ali kapetan je ostao jak.

Sterling 4.5/5 - od nediscipliniranog klinca do jednog od najperspektivnijih mladih igrača,što reći, brzinom i tehnikom obranu izluđivao, smanjio je "škrtost" u krucijalnim situacijama i vidim ga kao jednog od vođa novog Liverpoola.

Coutinho 3.8 /5 - igrač koji previše srlja, čini mi se da odigra bez razmišljanja iz prve da bi to ispalo kudikamo bolje,nego kad carini loptu. Igrač koji ima rapaićevsku loptu i koji zasigurno mora poraditi na udarcu izvan 16 metara, također vrlo mlad i mislim da ćemo još mnogo vidjeti od njega.

Sturridge 4.2/5 - igrač koji je toliko bio osporavan pri prelasku iz Chelsea, danas pokazuje svoje sebičnu stranu, ponekad igra tako bezvoljno, a ponekad leti na terenu. Iako je kemija sa Suarezom odlična, mislim da bi morao biti još discipliniraniji.

Suarez 4.8/5 - igrač koji je na svojim leđima nosio Liverpool, igrač momenta. Ove sezone je mnogo popravio ponašanje na terenu , igrao je naprijed,nazad,vezu, što god je traženo od njega. Osporavan što nije zabijao "velikima" , ali na malim utakmica se dobiva prvenstvo ili gubi.

Rodgers 5/5 - taj čovjek je od ekipe za EL pretvorio pretendenta za naslov, nažalost kako nama tako je i njemu ova situacija bila nova, pa je možda izgorio u želji ili napravio grešku u koracima. Bilo kako bilo, gaji atraktivan nogomet, mislim da je pred njih svijetla budućnost u ovom klubu.

Lucas 3/5 - hvala mu za sve što je učinio Liverpoolu,ali polako mislim da se može koristiti samo kao rotacijski igrač,jer se ne uklapa u Rodgersov napadački stil, te ne igra na visokoj razini.

Toure 3/5 - kako je počeo sezonu,činilo se da će biti sjajno pojačanje, iskusan,smiren,ali što je sezona odmicala,kao da je postajao umorniji te radio "glupe" greške.. samo dok se sjetim WBA ili kako je srušio suca protiv Fulhama  :D ali tko bi toj legendi zamjerio

Allen 3.3/5 - igrač čiji me promašaj i sebičnost i danas boli, igrač koji je ponekad napravio razliku pri ulasku,a ponekad je jednostavno bio igrač manje na terenu, Rodgersov ljubimac, "najveća" prevara ili perspektiva..?

Volio bih da se Bornijia vrati sa posudbe,mislim da ga možemo koristiti kao dobrog rotacijskog igrača, dok vjerujem da je nažalost Aspasu vrijeme odbrojano.

Sezona 2014./2015.
Što se tiče iduće godine, sumnjam da će biti ovako sjajna iako se samo po sebi nameće da bi uz prave prinove morali biti ozbiljan konkurent za naslov. Ono što nam treba je krilni branič,veznjak i napadač. Isto tako sada će biti teže jer imamo i LP,a mislim da tamo nećemo biti samo promatrači..

Eto,a napisao sam osvrt na ovu godinu, pa bih volio vidjeti kako dišete po tome pitanju i što očekujete od iduće godine?
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2014, 20:24 Ozz »

Offline mrdokic911

• Hero Member
Odg: Osvrt na sezonu Liverpoola 2013./2014.
« Odgovori #1 : Svibanj 11, 2014, 19:50 »
Pa ajmo onda barem pokušati ocijeniti igrače:

Mignolet: 4/5
Johnson: 2/5
Škrtel: 3.5/5
Agger: 3.5/5
Sakho: 3.5/5
Toure: 3/5
Flanagan: 2.5/5
Cissokho: 2.5/5
Gerrard: 4/5
Lucas: 3/5
Henderson: 4.5/5
Allen: 3.5/5
Coutinho: 4/5
Sterling: 4.5/5
Sturridge: 4.5/5
Suarez: 5/5

Rodgersa se ne mora ni ocjenjivati, imao je svojih grešaka ali je uvijek stao iza ekipe, cijeni navijača, raste skupa s timom i cijelim stručnim stožerom... Nadajmo se da će i ovo ljeto odigrati pametno, osigurati ostanak kičme momčadi, nagraditi one koji zaslužuju, zahvaliti se onima koji ne, i dovesti odlične, mlade, talentirane igrače (mada se ne bi bunio protiv koje iskusnjare tipa A. Cole).  Jako sam optimističan  :)
"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.

Offline Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
« Odgovori #2 : Svibanj 11, 2014, 23:05 »
Evo jedan kviz s 20 pitanja pa da vidimo kako ste pratili Liverpool ove sezone  :D

Moj score:15/20

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #3 : Svibanj 11, 2014, 23:11 »
Evo jedan kviz s 20 pitanja pa da vidimo kako ste pratili Liverpool ove sezone  :D

Moj score:15/20

Također.   :D
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Ozz

• Hero Member
« Odgovori #4 : Svibanj 11, 2014, 23:13 »
Ok,sramim se 7/20  :sram

Offline Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
« Odgovori #5 : Svibanj 11, 2014, 23:14 »
(click to show/hide)

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #6 : Svibanj 11, 2014, 23:15 »

Offline Ozz

• Hero Member
« Odgovori #7 : Svibanj 11, 2014, 23:16 »
(click to show/hide)
I to ponuđeno između Aggera i Suareza, nikada ne bi rekao Johnson..bože,što starim...

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #8 : Svibanj 11, 2014, 23:18 »
9/20.

Užas, šta sam ja gledao ove sezone?! :lol
19 + 6 + 7 + 8 + 15 + 3 + 4 + 1

Offline Budma

• Hero Member
  • JFT96
« Odgovori #9 : Svibanj 11, 2014, 23:19 »
14/20, prebrzo sam nasjeo na neka pitanja bez razmišljanja, npr. ni na kraj pameti mi nije bilo da je Mignolet debitirao protiv Stokea.  :sram

Offline mascherano

• Hero Member
  • Kondicijski trener konobara
« Odgovori #10 : Svibanj 11, 2014, 23:19 »
Katastrofa, 8/20. Jbt, zar od Jonje lani nitko nije dobio crveni karton dok ga Hendo nije fasovao protiv Citya ?  :O

Offline mrdokic911

• Hero Member
« Odgovori #11 : Svibanj 11, 2014, 23:20 »
You scored 17/20
"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.

Offline IanZG

• Hero Member
  • 大象爆炸式的拉肚子
« Odgovori #12 : Svibanj 11, 2014, 23:34 »
16 iako bi bilo 15 da nisam prije otvaranja linka otvorio Dermonisov spoiler :)
"You know what the chain of command is? It's the chain I go get and beat you with 'til ya understand who's in ruttin' command here."

Ljudi, pretjerano SERETE!

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #13 : Svibanj 11, 2014, 23:48 »
Katastrofa, 8/20. Jbt, zar od Jonje lani nitko nije dobio crveni karton dok ga Hendo nije fasovao protiv Citya ?  :O

Ne, po fair playu smo najbolja momcad ak se ne varam :super
Never miss a good chance to shut up.

Offline sterling

• Hero Member
  • At the end of the storm there's a golden sky.
« Odgovori #14 : Svibanj 11, 2014, 23:59 »

Ja 13.
14/20, prebrzo sam nasjeo na neka pitanja bez razmišljanja, npr. ni na kraj pameti mi nije bilo da je Mignolet debitirao protiv Stokea.  :sram
Mignoleta sam se sjetio, al onog Aspasa više ni ne računam da je tu :D