Anketa

Da vam je netko uoči početka sezone ponudio trenutnu poziciju, vi bi:

oduševljeno prihvatili, Liga prvaka je na dohvat ruke
bili poprilično zadovoljni s obzirom na težak raspored
se zadovoljili ponuđenim ali bez pretjerane euforije
bili nezadovoljni jer smatrate da ova momčad može više
odbili bez razmišljanja, sve izvan prva 4 nije dovoljno dobro

Autor Tema: Rezime polusezone 2013/14  (Posjeta: 4590 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dermonis

• Hero Member
  • Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!!
Odg: Rezime polusezone 2013/14
« Odgovori #15 : Prosinac 30, 2013, 16:08 »
Ajmo po pojačanja u nadolažećem prijelaznom roku i liga prvaka je naša.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #16 : Prosinac 30, 2013, 17:27 »
Pohvale za temu i komentar :super
Na početku i ja tebi želim čestitati Božić i poželjeti sve najbolje u Novoj 2014!

Da sam u kolovozu imao ovu ponudu na stolu sigurno bi potpisao. Naravno da bi rezime bio drukčiji da smo u zadnje dvije utakmice imali ukupno bolji rezultat ali kada se sagleda cijela polusezona moramo biti zadovoljni.
Kako si napisao u 2014 nas čeka 'kao' lakši raspored, pogotovo kada uzmemo u obzir da smo mi domaćin većini top ekipa. Isto tako se slažem kako je to samo na papiru prednost, pogotovo kada će biti Liverpool ekipa koja mora napadati i tražiti pobjedu... mi to možemo i znamo? hm...
Osim toga kako sam već spomenuo na kraju zadnje utakmice nama treba napadač za velike utakmice! tj. treba nam igra! Svaka čast Sukiju na broju golova, sigurno mu nije lako kada je u napadu sam, pogotovo kada nema Sturriga, ali ipak mi fali malo te njegove magije protiv top ekipa.

Teško je biti realan oko kvalitete svih pojačanja koji su došli na ljeto, uvijek kada se piše o nekom novom igraču jedna od glavnih bojazni je koliko će mu trebati da se prilagodi na ekipu, sustav a ako je stranac i na ligu.
Kvaliteta koju ima pojedinac može biti od pomoći ali nije presudna. Nemojte me krivo shvatiti, nije da očekujem od Ilorija, Mosesa, Aspasa ili Alberta kvalitete Messija, C.Ronalda ili Ibre (slučajni odabir), sigurno nisam zadovoljan s onim što je do sada pokazano ali još neću tvrditi da kako su svi nabrojani kante.

Kada gledam po linijama onda sam s golmanom zadovoljan, opet imamo onu sigurnost koje nije bilo kod Reine. Moram priznati da iako sam priželjkivao promjenu na jedinici u početku sam bio prilično skeptičan oko BR odabira ali danas mu skidam kapu.

Obrana je najveća rak rana, kao prvo nemamo stabilnost i pouzdanost ali to nije od jučer. Nekada su i vrapci na grani znali da će zadnja četvorica biti Finnan-Carra-Hyypia-Riise a danas je to kupus. Kao prvo malo igramo s tri stopera i dva beka ili polu beka, onda s bekom i tri stopera, povremeno sa sva beka i sva stopera ali uvijek se rotiraju.
Forma je loša, kontinuiteta nema te hvala Bogu na golmanu. Na jednoj strani Glen je loš, Flanagan solidan, Kelly ozlijeđen ili izvan forme dok na drugoj Enrique postaje Kewell a Aly izgleda nije zadovoljio trenera. Znači imamo ali kao da i nemamo, na prodaji se teško možemo obogatiti a trebali bi uložiti.
Kod sredine najviše igra ali i griješi Skrtel kojega bi ja prodao dok ima neku vrijednost te tako pokrpao ostale pozicije, pogotovo kada imamo Sakhoa kojega bi ja gledao u paru s Aggerom (samo da povrati još malo forme), Toure kao zamjena a kao četvrtog imamo Ilorija. Najgore bi bilo zadržati Skrtela a Aggera poslati na posudbu u Napoli...to bi bio vrhunac gluposti.
Sredina je dosta dobro odradila posao iako bi ju trebalo podebljati(!), samo četiri igrača za tri pozicije je premalo. Pogotovo kada je jedan od njih Gerrard kojega bi trebali dozirati te mu tako produžiti trajanje na visokom nivou.
Na kraju napad koji u usporedbi s drugim linijama nije toliko kritičan ali kvalitetno pojačanje je dobrodošlo. Kada su svi zdravi imamo dosta dobru širinu ali svi nisu uvijek zdravi. Suki je prvo ime u napadu ali i cijele ekipe, kod Stua se nadam brzom povratku ali I zadržavanju forme, Cou se dobro razvija ali još nije preuzeo u potpunosti ulogu koju bi morao, Sterling s nakon loše završnice zadnjega prvenstva opet vrača, dapače trenutno je odličan ali isto tako mlad pa je pitanje koje su njegove oscilacije. Moses za sada 'dvojka' ima bljeskove ali isto tako griješi, ipak on je samo na posudbi pa se ne zamaram tj bio bi sretniji kada bi neki drugi dobili više prilika od njega (Alberto, Aspas)
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline Mato

• Full Member
« Odgovori #17 : Prosinac 30, 2013, 18:40 »
Vrlo je teško napisati nešto, a da se to već u prethodnim postovima nije moglo pročitati i to sve stoji. No, obzirom da nekako svi tvrde kako je ova sezona napredak u odnosu na prošlu, jedan čisto zanimljiv podatak: u drugom dijelu prošle sezone, odnosno drugih 19 kola, mi smo osvojili točno 36 bodova, jednako kao i u prvom dijelu ove.

Offline StevieG

• Hero Member
« Odgovori #18 : Prosinac 30, 2013, 23:20 »
Vrlo je teško napisati nešto, a da se to već u prethodnim postovima nije moglo pročitati i to sve stoji. No, obzirom da nekako svi tvrde kako je ova sezona napredak u odnosu na prošlu, jedan čisto zanimljiv podatak: u drugom dijelu prošle sezone, odnosno drugih 19 kola, mi smo osvojili točno 36 bodova, jednako kao i u prvom dijelu ove.

Što znači da smo u prvom dijelu ove sezone osvojili 11 bodova više nego u prvom dijelu prošle sezone.

Da, napisao sam jednako besmislen podatak kao i ti
Leif Sundell
Aleksandar Đorđević
Temuri Ketsbaia
Lillian Thuram
Siniša Mihajlović
Aleš Pajovič
Fritz Stuchlik
Luigi Lamonica
Terje Hauge
Semih Senturk
Dušan Kecman
Ricardo Quaresma...

Offline Trbo

• Full Member
« Odgovori #19 : Prosinac 31, 2013, 01:53 »
nije besmislen podatak, pokazuje napredak i konstantu koju smo dosegli i zadržali u 2013 godini

Kada je Rodgers preuzeo klub od Kenny-a, bili smo 8-mi s 52 osvojena boda i svega 47 postignuta gola. Da podsjetim sad smo u samo jednoj polusezoni zabili 44 gola.

Rodgers je u svojoj prvoj sezoni ostvario napredak od od jednog mjesta i 10-tak bodova više, točnije 61 bod ( 25 +36) uz čak 71 postignut gol ( izjednačenje našeg drugog najboljeg učinka po postignutim golovima otkad je premier lige). Ova polusezona pokazuje samo da smo nastavili gdje smo stali prošlog proljeća i zasad smo na ruti da poboljšamo prošlogodišnji učinak za još dodatnih 10-tak golova i isto toliko bodova. U ovako fizički zahtjevnoj lizi to je ogroman napredak, nema lakih protivnika ovdje i uvijek se može naletiti na minu ako se neda 100% . Sunderland je najbolji primjer, posljednji su s samo 3 pobjede - a te 3 pobjede su nad Newcastleom, Evertonom i Man City, potonja dva im nisu ni gola zabili

Iznenada smo postali druga najubojitija družina premier lige, nema više nerješenih rezultata, a 0-0 može završiti samo igrom slučaja, to je Rodgers dosad implementirao u ovu momčad. Kada sortiramo obranu i rješimo se nekih dječjih bolesti  - idemo na na naslov što god vi mislili o tome.

Ovaj prvi mjesec nam je važan kao i 12, ako ne i važniji. Igramo 5 tekmi - 4 kod kuće uključujući i onu kup s Oldhamom. A i to gostovanje je jedno od bližih - Stoke City. Dakle imamo šansu mjesec dana na miru trenirati u Melwoodu, ajmo to iskoristiti i okrenuti na našu stranu. Zadržati domaću formu, rano potpisati s 2-3 igrača i polako ih uvoditi u sustav zajedno s rekovalescentima Gerrardom i Flanom, te kasnije Sturridgeom i Enriqeom. I do proljeća da smo u tip-top izdanju i što se tiče forme i što se tiče širine kadra.

Offline StevieG

• Hero Member
« Odgovori #20 : Prosinac 31, 2013, 02:25 »
Poanta mog posta je bila da se takvih podataka o napretku ili stagnaciji može izvuć bezbroj i tako potvrđivati svoje tvrdnje. Kao što mogu biti u pravu ja koji kažem da smo ostvarili napredak od 11 bodova i da smo bolji nego prošle sezone, tako može i Mato biti u pravu koji je izvukao uzorak od prethodnih 19 utakmica u kojima smo ostvarili jednak broj bodova i kaže da stagniramo. Zato su meni takvi podaci smijurija. Još mi je veća glupost povlačenje paralela sa sezonama od prije pet-šest godina i procjena koliko bodova će trebat za mjesto u ligi prvaka. Sigurno postoji nekakva statistika koja potkrepljuje tvrdnju da se sa 12 bodova ne može ispast iz lige prvaka. Pitajte Napoli
Leif Sundell
Aleksandar Đorđević
Temuri Ketsbaia
Lillian Thuram
Siniša Mihajlović
Aleš Pajovič
Fritz Stuchlik
Luigi Lamonica
Terje Hauge
Semih Senturk
Dušan Kecman
Ricardo Quaresma...

Offline Zlopasha

• Hero Member
« Odgovori #21 : Prosinac 31, 2013, 07:57 »
Dobra polusezona i cijela 2013-ta za nas.
Nastavimo li ovim tempom bit ćemo gdje sam se nadao na kraju sezone a to je iznad 70 bodova i u samoj špici borbe za Ligu prvaka, iako se nadam boljem drugom dijelu sezone i sigurnoj Ligi prvaka. Da su nas zaobišle ozljede Gerrarda, Sturridgea i Enriquea bili bi na prvom mjestu i barem pet bodova ispred drugog - toliko smo pakleni. Radujem se povratku tih igrača, dolasku novih u prelaznom roku i ako samo uspijemo ovaj zeznuti period premostiti bez gubljenja bodova sve će biti ok.

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #22 : Prosinac 31, 2013, 10:01 »

Uf to bih odmah potpisao,jer statistički gledajući zadnjih 10 sezona,72 bodova koje bi imali ponovimo li učinak iz prošlog proljeća,samo jednom nije bilo dovoljno za ligu prvaka...i to 2007/2008 kada je baš Liverpool zauzeo 4.mjesto sa 76 bodova...
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
  • just monitoring around..
« Odgovori #23 : Prosinac 31, 2013, 10:45 »
u 19 tekmi pogodili smo okvir gola 16 puta
nesto nevjerovatno
uz malo srece, pokojeg novog igraca te povratke ozljedenih trebalo bi sjesti sve na svoje mjesto
ako se nebudu desavali slucajevi Moore i Webb mislim da bi uz ovaj dosta povoljan zdrijeb u nastavku morali nekako uhvatiti 4. mjesto

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #24 : Prosinac 31, 2013, 10:59 »
nesto nevjerovatno
uz malo srece, pokojeg novog igraca te povratke ozljedenih trebalo bi sjesti sve na svoje mjesto
ako se nebudu desavali slucajevi Moore i Webb mislim da bi uz ovaj dosta povoljan zdrijeb u nastavku morali nekako uhvatiti 4. mjesto

nemamo pravo se vadit na suce...sami smo sebi krivi radi poraza od Chelsea, bili smo kao amateri a ne profi momčad s vrha epl...

sezona je super s obzirom kak je bilo proslih sezona.... gazde su na potezu...

ali treba pravo ime ne više Ilori, Aspas, Borini itd...trebaju nam provjereni igrači ne mlade nade...kao Toure koji ima staža i u par tekmi je bio izvrstan....

sad ćemo vidjeti što će gazde reći a mislim da pripremaju 50ak milijuna...jer su svjesni sad ili nikad...

Offline mrdokic911

• Hero Member
« Odgovori #25 : Prosinac 31, 2013, 11:09 »
nesto nevjerovatno

To je duplo više od bilo koje druge momčadi... za plakati.
"Never interrupt your enemy when he is making a mistake." - Napoleon

"One has a moral responsibility to disobey unjust laws." - Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.

Offline wewonit5times

• Hero Member
  • Walk on with hope in your heart...
« Odgovori #26 : Siječanj 02, 2014, 08:07 »
Nisam siguran koje opcije sam stavio, pretpostavljam da svi vidite rezultate ankete. U slučaju da ne, evo ih:

Da vam je netko uoči početka sezone ponudio trenutnu poziciju, vi bi:

oduševljeno prihvatili, Liga prvaka je na dohvat ruke      9 (18.4%)
bili poprilično zadovoljni s obzirom na težak raspored      26 (53.1%)
se zadovoljili ponuđenim ali bez pretjerane euforije      12 (24.5%)
bili nezadovoljni jer smatrate da ova momčad može više      0 (0%)
odbili bez razmišljanja, sve izvan prva 4 nije dovoljno dobro      2 (4.1%)

Po mom mišljenju rezultati su očekivani, samo 4% glasača nije zadovoljno dosadašnjim dijelom sezone dok bi malo manje od 20% oduševljeno prihvatilo ove rezultate.

Hull smo riješili, idemo sad po 2-3 kvalitetna igrača da u anketi na kraju sezone nemamo ni tih 4% nezadovoljnih :super
“If Everton were playing down the bottom of my garden, I'd draw the curtains.” - Bill Shankly