Anketa

Kojom ocjenom biste ocjenili proteklu sezonu (školski, sa među-ocjenama)?

1
4 (6.9%)
-2
7 (12.1%)
2
24 (41.4%)
-3
16 (27.6%)
3
6 (10.3%)
-4
1 (1.7%)
4
0 (0%)
-5
0 (0%)
5
0 (0%)

Ukupno Glasova: 58

Glasanje završeno: Lipanj 19, 2012, 10:05

Autor Tema: Ocjena sezone 2011/2012  (Posjeta: 4838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline david_1991

• Hero Member
Odg: Ocjena sezone 2011/2012
« Odgovori #15 : Svibanj 20, 2012, 16:49 »
..dao sam sezoni -3. Kad se gleda sezona samo kroz ligašku poziciju, 8. mjesto je ogroman neuspjeh. Razlozi tog neuspjeha? Po meni ima ih nekoliko..

1. Iako mnogi tvrde da ovo nema veze sa srećom, ipak mislim da se neka loša karma nadvila nad Anfieldom ove sezone. Vratnice, grede, promašeni penali, kad se ovo sve stavi na okup, oko 40 puta su nas te stvari ove sezone sprječavale da postignemo gol, te sam siguran da smo po tome oborili neki rekord u Europi, barem što se zadnjih desetak godina tiče. Takve stvari djeluju na psihu kako pojedinaca, tako i cijele momčadi, te kao posljedica tih faktora onda dolazi jedna doza nesigurnosti kod udaraca zbog pada samopouzanja. Kao svježi protuprimjer možemo navesti Chelsea koji je ove sezone bio vođen božicom fortunom, te su se i protiv Barce i porotiv Bayerna događali neiskorišteni penali u ključnim trenucima, te su lopte završavale na okviru gola. Čak su i protiv Liverpoola u FA kupu i Napolia u osmini finala imali pomoći greda i vratnica. To govorim čisto da se vidi koliko tih 5-6 greda i promašenih penala može donijeti razliku, oni su sad završili s najuspješnijom njihovom sezonom u povijesti, a komotno im je mogla biti najgora u zadnjih 10 godina.

2. Loši tranferi. Kenny je u ljetnom prijelaznom razdoblju dosta izrotirao momčad, napravio rekonstrukciju, bilo je prometno. Potrošio je 54 milijuna funti, a prodao igrače u vrijednosti od 20 milijuna, što znači da je imao 34 milijuna za pojačati momčad. Nije to puno novaca, no s ogromnim brojem transfera, igra Liverpoola, te pogotovo rezultati, nisu bili ništa bolji od onih koje smo s Kennyem ostvarili u njegovoj prvoj polusezoni nakon povratka. Znači, očekivani napredak se nije napravio, a veliki dio kadra je promijenjen u svrhu tog napretka. Najveću grešku po meni Kenny je napravio u sredini terena, gdje je J.Colea, Meirelesa i Aquilania zamjenio za Downinga, Adama i Hendersona, te u toj razmjeni po meni lošiji dolazni trojac platio 30 milijuna funti više nego što se zaradilo na odlasku prve trojke. Dokaz da je potez bio loš govori i činjenica da su svi iz početnog trojca igrali LP, te izborili sa svojim klubovima igranje iste i naredne sezone, dok je naš novi trojac došao iz klubova donjeg dijela lige te nas nije doveo ni blizu plasana u Ligu prvaka. Pogreška je bila i nedovođenje zamjene za Lucasa, kad se znalo da Spearing nema ni dovoljno kvalitete ni iskustva držati poziciju zadnje veznog pola godine, a imali smo cijeli prijelazni rok da popunimo tu poziciju, pa makar nekom polusezonskom posudbom nekog iskusnog destruktivca.

3. Odustajanje od lige 3 mjeseca prije kraja. Nakon gola RvP, koji je Arsenalu tada donio pobjedu na Anfieldu u sudačkoj nadoknadi, igračima, struci, i navijačima postalo je jasno da ništa od LP naredne sezone. No, za razliku od navijača koji su i dalje podržavali momčad u ligi, igrači i struka su prestali dolazit na utakmice, igralo se tek toliko jer se mora, vukli su se po terenu i gubili utakmice. Iako je u mislima bio samo FA kup, takvo ponašanje je ipak nedopustivo za Liverpool, te je dovelo do rušenja svih mogućih negativnih rekorda i razvacivanja ugledom.

..eto, ovo su po meni 3 najvažnije stvari koje su rezultirale 8. mjestom te na koncu i otkazom Kennyu. No kao što znate, ja nikako nisam bio za njegovo napuštanje kluba. Mislim da je usprkos našim visokim očekivanjima mjesto u top 4 bila narealna želja. Momčad je rekonstuirana, nova, i kao takvi nismo mogli konkurirati Cityu, Unitedu, Arsenalu, Tottenhamu i Chelseu koji imaju uigrane i iskusne momčadi. Čak je i jednom Cityu uz višestuko veća uloganja Liga prvaka bila 3 sezone nedostižan san. Liverpool je s Kennyom imao igru s kojom je nadigrao većinu protivnika do te tekme protiv Arsenala, samo u 2-3 utakmice bili smo u podređenom položaju. I to je meni bitno, potencijal koji ekipa ima, Kennyu se trebala dati šansa da ispravi neke svoje pogreške te u ovom prijelaznom roku dovede 2-3 pojačanja koja bi povela ekipu korak naprijed, jer nakon velike rekonstrukcije ta faza ispravaka je nužna i mora se dati šansa menadžeru da je provede kako bi se vidjela njegova jasna i konačna vizija. Ova sezona je bila dosta "žrtvovana" za budućnost, kao što je Rafa to radio svoje zadnje sezone sa Lucasom i Insuom, ove sezone je Kenny forsirao Hendersona i Carrolla koji bi već sljedeće sezone mogli eksplodirati, jer mi ipak nismo u financijskom položaju da se nosimo sa kupovinama npr. Citya i Chelsea, pa moramo istrpiti i tako "sagraditi" neke igrače. U kupu jedna pobjeda i jedno finale, vrlo dobar učinak, pokazali smo da smo još uvijek majstori knockout natjecanja, izborili igranje u Europi i ta stepenica u odnosu na prošlu sezonu je uspješno napravljena..
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2012, 22:32 david_1991 »

Offline xabeard14alonso

• Hero Member
  • #RiseUp
« Odgovori #16 : Svibanj 20, 2012, 22:14 »
..dao sam sezoni -3. Kad se gleda sezona samo kroz ligašku poziciju, 8. mjesto je ogroman neuspjeh. Razlozi tog neuspjeha? Po meni ima ih nekoliko..

1. Iako mnogi tvrde da ovo nema veze sa srećom, ipak mislim da se neka loša karma nadvila nad Anfieldom ove sezone. Vratnice, grede, promašeni penali, kad se ovo sve stavi na okup, oko 40 puta su nas te stvari ove sezone sprječavale da postignemo gol, te sam siguran da smo po tome oborili neki rekord u Europi, barem što se zadnjih desetak godina tiče. Takve stvari djuluju na psihu kako pojedinaca, tako i cijele momčadi, te kao posljedica tih faktora onda dolazi jedna doza nesigurnosti kod udaraca zbog pada samopouzanja. Kao svježi protuprimjer možemo navesti Chelsea koji je ove sezone bio vođen božicom fortunom, te su se i protiv Barce i porotiv Bayerna događali neiskorišteni penali u ključnim trenucima, te su lopte završavale na okviru gola..čak su i protiv Liverpoola u FA kupu i Napolia u osmini finala imali pomoći greda i vratnica. To govorim čisto da se vidi koliko tih 5-6 greda i promašenih penala može donijeti razliku, oni su sad završili s najuspješnijom njihovom sezonom u povijesti, a komotno im je mogla biti najgora u zadnjih 10 godina.

2. Loši tranferi. Kenny je u ljetnom prijelaznom razdoblju dosta izrotirao momčad, napravio rekonstrukciju, bilo je prometno. Potrošio je 54 milijuna funti, a prodao igrače u vrijednosti od 20 milijuna, što znači da je imao 34 milijuna za pojačati momčad. Nije to puno novaca, no s igraomnim brojem transfera, igra Liverpoola, te pogotovo rezultati, nisu bili ništa bolji od onih koje smo s Kennyem ostvarili u njegovoj prvoj polusezoni nakon povratka. Znači, očekivatni napredak se nije napravio, a veliki dio kadra je promijenjen u svrhu tog napretka. Najveću grešku po meni Kenny je napravio u sredini terena, gdje je J.Colea, Meirelesa i Aquilania zamjenio za Downinga, Adama i Hendersona, te u toj razmjeni po meni lošiji dolazni trojac platio 30 milijuna funti više nego što se zaradilo na odlasku prve trojke. Dokaz da je potez bio loš govori i činjenica da su svi iz početnog trojca igrali LP, te izborili sa svojim klubovima igranje iste i naredne sezone, dok je naš novi trojac došao iz klubova donjeg dijela lige te nas nije doveo ni blizu plasana u Ligu prvaka. Pogreška je bila i nedovođenje zamjene za Lucasa, kad se znalo da Spearing nema ni dovoljno kvalitete ni iskustva držati poziciju zadnje veznog pola godine, a imali smo cijeli prijelazni rok da popunimo tu poziciju, pa makar nekom polusezonskom posudbom nekog iskusnog destruktivca.

3. Odustajanje od lige 3 mjeseca prije kraja. Nakon gola RvP, koji je Arsenalu tada donio pobjedu na Anfieldu u sudačkoj nadoknadi, igračima, struci, i navijačima postalo je jasno da ništa od LP naredne sezone. No, za razliku od navijača koji su i dalje podržavali momčad u ligi, igrači i struka su prestali dolazit na utakmice, igralo se tek toliko jer se mora, vukli su sepo terenu i gubili utakmice. Iako je u mislima bio samo FA kup, takvo ponašanje je ipak nedopustivo za Liverpool, te je dovelo do rušenja svih mogućih negativnih rekorda i razvacivanja ugledom.

..eto, ovo su po meni 3 najvažnije stvari koje su rezultirale 8. mjestom te na koncu i otkazom Kennyu. No kao što znate, ja nikako nisam bio za njegovo napuštanje kluba. Mislim da je usprkos našim visokim očekivanjima mjesto u top 4 bila narealna želja. Momčad je rekonstuirana, nova, i kao takvi nismo mogli konkurirati Cityu, Unitedu, Arsenalu, Tottenhamu i Chelseu koji imaju uigrane i iskusne momčadi. Čak je i jedom Cityu uz višestuko veća uloganja Liga prvaka bila 3 sezone nedostižan san. Liverpool je s Kennyom imao igru s kojom je nadigrao većinu protivnika do te tekme protiv Arsenala, samo u 2-3 utakmice bili smo u podređenom položaju. I to je meni bitno, potencijal koji ekipa ima, Kennyu se trebala dati šansa da ispravi neke svoje pogreške te u ovom prijelaznom roku dovede 2-3 pojačanja koja bi povela ekipu korak naprijed, jer nakon velike rekonstrukcije ta faza ispravaka je nužna i mora se dati šansa menadžeru da je provede kako bi se vidjela njegova jasna i konačna vizija. Ova sezona je bila dosta "žrtvovana" za budućnost, kao što je Rafa to radio svoje zadnje sezone sa Lucasom i Insuom, ove sezone je Kenny forsirao Hendersona i Carrolla koji bi već sljedeće sezone mogli eksplodirati, jer mi ipak nismo u financijskom položaju da se nosimo sa kupovinama npr. Citya i Chelsea, pa moramo istrpiti i tako "sagraditi" neke igrače. U kupu jedna pobjeda i jedno finale, vrlo dobar učinak, pokazali smo da smo još uvijek majstori knockout natjecanja, izborili igranje u Europi i ta stepenica u odnosu na prošlu sezonu je uspješno napravljena..

Ovo je jedan od najboljih postova koje sam pročitao na ovom forumu...

Brate, svaka ti čast :klanja
"No matter what we call heroin, it's gonna get sold. Shit is strong, we gonna sell it. Shit is weak, we gonna sell twice as much. You know why? Because a fiend is gonna chase that shit no matter what. It's crazy. We do worse, and we get paid more." -  Stringer Bell

Offline Zoky

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #17 : Svibanj 23, 2012, 14:32 »
Ocjena je kao suza čista jedinica. Bez imalo mogućnosti da se navuče na nekakvu jadnu dvojku.

Kao i u školi, 20% riješenog ispita ne donosi pozitivnu ocjenu.

Rekao bi da smo u prvenstvu razloga za veselje imali svega 3-4 puta, dok je u kupu to bilo nešto više, no uglavnom protiv jačih momčadi, dok smo se sa slabijima često mučili, ne treba niti zaboraviti da smo jedva jedvice osvojili taj Carling kup, koji ne vrijedi bogzna koliko. Niti financijski, a niti samim značajem trofeja, čak smo bili i predmet sprdnje zbog načina proslave kupa kojeg uglavnom jake momčadi igraju sa drugom postavom.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2148128/Chelseas-Champions-League-win-shows-cash-king--Neil-Ashton.html#ixzz1vfC8SdkB

Zašto čista jedinica? Zato što me ovaj prošlosezonski Liverpool naviknuo na to da ne pobjeđuje, zato što me cura poslije svake utakmice pita "koliko je opet Liverpool izgubio", a ja mogu samo reći sa kojim rezultatom se to i dogodilo. Očajan, odvratan i nesnošljiv osjećaj nemoćnog Liverpoola. Više se ne sjećam koja je, no sad na kraju sezone sam prestao gledati utakmicu nakon što smo počeli gubiti 1-0 (u prvom poluvremenu), koliko je do kraja i ostalo. To nikad do sada nisam napravio, a ovaj put sam se osjećao dobro što jesam.

King Kenny je legenda kluba bez sumnje, no bio sam za to da se da otkaz apsolutno svima koji su imali prste u slaganju tog Liverpoola, što se i dogodilo, te sam sada miran, idemo dalje.

Da sam vidio bilo kakav napredak momčadi kako je sezona odmicala, još bi se dale izvući neke pozitivne stvari, pa ajde - prva je to sezona ovoj ekipi, ali ne, mi smo padali sve više i više. Od šugavih priprema prije sezone, pa sve do kraja...

Jedino se Carroll, kad mu je došlo "iz guzice u glavu" da bi možda mogao na Euro počeo igrati nešto bolje, još kad bi češće zabio, možda bi mogao tako svaku prijestupnu sezonu prije europskog ili svjetskog prvenstva odigrati dobro.

Offline silvan

• Hero Member
« Odgovori #18 : Svibanj 23, 2012, 16:12 »
moja ocjena sezone je 2 zbog osvojenog kupa, inače 1

Zoky dobar post!

Offline Mastodont

• Hero Member
  • "It’s WONDERFUL! It’s MARVELOUS!! It’s 3-3!!!"
« Odgovori #19 : Svibanj 23, 2012, 19:56 »
Ocjena sezone u slici, a kako ono kažu slika govori tisuću riječi.