Autor Tema: Mobiteli, MP3 playeri i ostali gadgeti  (Posjeta: 135767 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
Odg: Mobiteli, MP3 playeri i ostali gadgeti
« Odgovori #1320 : Lipanj 12, 2022, 21:54 »
Sad napisem usporedbu samo da se docepam laptopa. Osobno imam Philips ambilight i fora mi je bilo prvih godinu dana, a kasnije ga uopce nisam palio vise. Najveci je problem sta ti je sada ponuda jako mala, popusti nikakvi..modela skoro nista nema (zbog manjka cipova broj modela je jako mali), a nove modele nisu jos posebno za nase trziste ni najavljivali jer ne znaju sta ce biti uopce.

Ako ti nije hitno najbolje da sacekas prije svjetskog jer ce ti svugdje biti popusti.

Dodaj i ovaj Phillips u usporedbu:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-60-65/tv-65-philips-65pus8506-android-ambilight.html

I slobodno pošalješ preporuku za nešto drugo.
« Zadnja izmjena: Lipanj 12, 2022, 22:02 gento »
Never miss a good chance to shut up.

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #1321 : Lipanj 12, 2022, 21:55 »
Ja se drzim Sony, Samsunga i Panasonica. LG isto ljudi preporucuju, al isti sebi nisam uzeo nego sam kupio drugome. Imam tolko dobra iskustva sa ove 3 marke TV-a da ostalo niti ne gledam

Panasonic je odavno vec los jer su se fokusirali na OLED, ali to je ionako LGev panel kao i u svim OLED televizorima. Za ostale modele su prodali licencu (vidi se razlika u kvaliteti).

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1322 : Lipanj 12, 2022, 23:04 »
Jebote, proći će mi sve akcije dok ti napišeš review. :D

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
« Odgovori #1323 : Lipanj 12, 2022, 23:16 »
Ja sam već dugo na LG I stvarno rade dobro
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #1324 : Lipanj 13, 2022, 02:02 »
Jebote, proći će mi sve akcije dok ti napišeš review. :D

Sorry, nikako doci do PC-a, nisam bio doma  :D

Koliko vidim PUS8506 I PUS8556 razlika je samo u boji (jedan model je antracit siva, drugi srebrni, a specifikacije iste tako da cu se fokusirat na usporedbu izmedu TCL-a i Philipsa.

Za početak  odmah velika razlika je što TCL koristi VA panel dok je kod Philipsa u pitanju IPS (koji ima 'glossy' premaz preko sebe), VA panel je bolji jer ima puno bolji kontrast i bolji je kada imaš u sobi više svjetlosti dok je IPS bolji što se tiče kuteva gledanja, ali lošiji kontrast. Isto tako Philips panel je 8bit+FCR dok je TCL panel pravih 10bit; to se najviše osjeti kod HDR sadržaja gdje bi TCL trebao imati kvalitetniji i bolji prikaz boja, a s obzirom da ćeš igrati igre i gledati Netflix ima dosta materijala gdje bi se to moglo iskoristiti (nije ogromna razlika ali dovoljno vidljiva). Philips ima taj glossy premaz preko panela i vidi se svaka mrlja (to je noćna mora za očistiti  :( )

Druga bitna stavka je pozicija LED-ica jer je kod Philipsa direct led (ledice pozicionirane odmah iza ekrana) dok je kod TCL-a pozicija ledicia edge led (na rubovima). Tu je najveca ''mana'' što kada su ti LED-ice na rubovima može se vidjeti kada je skroz crna slika po rubovima takozvani ''bleed issue'' gdje se vidi točno gdje LED-ica svijetli.

Evo na što se misli (osobno imam i sam Philips panel gdje je edge led i meni ne smeta toliko ali ima ljudi kojima baš smeta):

Dalje je velika razlika što TCL ima 120hz panel dok Philips ima 60hz. Isto tako TCL ima Samsungovu QLED tehnologiju panela što uz sve navedeno oko panela daje TCL-u još bolju svjetlinu i bolji prikaz boja.

Procesori su i kod jednog i kod drugog 4-jezgreni sa 2 gige rama tkao da će ti Android sustav raditi solidno bez problema.

Zatim je još ogromna razlika u kvaliteti zvuka; TCL ima 20w+15w sub od Onkya i ako nemaš neko svoje ozvučenje ovdje će ti biti ogormna razlika jer TCL ima fenomenalan zvuk (osobno sam se uvjerio u navedeno) za svu vrstu sadržaja.

Za kraj naravno Philips ima ambilight dok TCL nema. Ambilight je meni osobno bio fora godinu dana, a sada ga više ne palim. Kako bi izvukao najviše od ambilighta točno bi TV trebao biti udaljen od zida i zid bi najidealnije trebao biti bijeli da se dobije dojam dubine.

Mislim da nećeš pogriješiti koji god TV odabrao jer su oba uređaja odlična; TCL  je novi samo u Hrvatskoj, oni su na tržištu već dugo vremena.  :super
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2022, 02:29 LFCRi »

Offline gento

• Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #1325 : Lipanj 13, 2022, 02:16 »
Sorry, nikako doci do PC-a, nisam bio doma  :D

Koliko vidim PUS8506

Koja je razlika između ova dva Phillipsa?

Offline LFCRi

• Hero Member
« Odgovori #1326 : Lipanj 13, 2022, 02:32 »
Koja je razlika između ova dva Phillipsa?

Koliko vidim PUS8506 I PUS8556 razlika je samo u boji (jedan model je antracit siva, drugi srebrni, a specifikacije iste tako da cu se fokusirat na usporedbu izmedu TCL-a i Philipsa.

Za početak  odmah velika razlika je što TCL koristi VA panel dok je kod Philipsa u pitanju IPS (koji ima 'glossy' premaz preko sebe), VA panel je bolji jer ima puno bolji kontrast i bolji je kada imaš u sobi više svjetlosti dok je IPS bolji što se tiče kuteva gledanja, ali lošiji kontrast. Isto tako Philips panel je 8bit+FCR dok je TCL panel pravih 10bit; to se najviše osjeti kod HDR sadržaja gdje bi TCL trebao imati kvalitetniji i bolji prikaz boja, a s obzirom da ćeš igrati igre i gledati Netflix ima dosta materijala gdje bi se to moglo iskoristiti (nije ogromna razlika ali dovoljno vidljiva). Philips ima taj glossy premaz preko panela i vidi se svaka mrlja (to je noćna mora za očistiti  :( )

Druga bitna stavka je pozicija LED-ica jer je kod Philipsa direct led (ledice pozicionirane odmah iza ekrana) dok je kod TCL-a pozicija ledicia edge led (na rubovima). Tu je najveca ''mana'' što kada su ti LED-ice na rubovima može se vidjeti kada je skroz crna slika po rubovima takozvani ''bleed issue'' gdje se vidi točno gdje LED-ica svijetli.

Evo na što se misli (osobno imam i sam Philips panel gdje je edge led i meni ne smeta toliko ali ima ljudi kojima baš smeta):

Dalje je velika razlika što TCL ima 120hz panel dok Philips ima 60hz. Isto tako TCL ima Samsungovu QLED tehnologiju panela što uz sve navedeno oko panela daje TCL-u još bolju svjetlinu i bolji prikaz boja.

Procesori su i kod jednog i kod drugog 4-jezgreni sa 2 gige rama tako da će ti Android sustav raditi solidno bez problema.

Zatim je još ogromna razlika u kvaliteti zvuka; TCL ima 20w+15w sub od Onkya i ako nemaš neko svoje ozvučenje ovdje će ti biti ogormna razlika jer TCL ima fenomenalan zvuk (osobno sam se uvjerio u navedeno) za svu vrstu sadržaja.

Za kraj naravno Philips ima ambilight dok TCL nema. Ambilight je meni osobno bio fora godinu dana, a sada ga više ne palim. Kako bi izvukao najviše od ambilighta točno bi TV trebao biti udaljen od zida i zid bi najidealnije trebao biti bijeli da se dobije dojam dubine.

Mislim da nećeš pogriješiti koji god TV odabrao jer su oba uređaja odlična; TCL  je novi samo u Hrvatskoj, oni su na tržištu već dugo vremena.  :super

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #1327 : Lipanj 25, 2022, 17:51 »
vi koji se kužite u mobitele, dobio sam Redmi Note 10 Pro na poklon. šta mi možete reć o telefonu?
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline boo razzer

• Sr. Member
« Odgovori #1328 : Lipanj 25, 2022, 18:34 »
vi koji se kužite u mobitele, dobio sam Redmi Note 10 Pro na poklon. šta mi možete reć o telefonu?
Ja imam Redmi Note 9 Pro i prezadovoljan sam mobitelom koji je proglašen bio za best buy - najisplativiji mobitel do 2500 Kuna.

Evo ti pros & cons za Note 10 :

Pros:
Beautiful design; IP53-rated.
Excellent 120Hz AMOLED, smooth and responsive. (najveći plus)
Outstanding battery life, fast to charge.
Very good stereo speakers.
Dependable performance, no overheating.
All cameras excel in daylight, photo and video.
MIUI 12 is smooth on top of Android 11.
IR blaster, 3.5mm jack, FM radio, NFC, microSD.

Cons:
A higher grade chipset would have been more exciting. (nema potrebe, za ovaj cjenovni rang)
No reverse charging. (apsolutno nespotrebna funkcija za ovaj cjenovni razred)
The low-light camera quality is mediocre.
No Night Mode for ultrawide camera.

Offline Skipper

• Hero Member
« Odgovori #1329 : Lipanj 26, 2022, 09:16 »
hvala :super

izgleda da sam se usrećio zadugo. :)))
kod mene, kod mene ti nema mnogo priče. kod mene ti je priča specifična koja više se bazira na foluški nekoj.

Offline Massone

• Hero Member
« Odgovori #1330 : Lipanj 26, 2022, 10:09 »
Kad mi u pros mobitela stave to što je otporan na vodu i prašinu i ima brzo punjenje i 3.5 Jack za glazbu sve mi je jasno.

Ali okej, ako gledamo omjer cijene i kvalitete dobar je.
19 + 6 + 7 + 9 + 3 + 4 + 1