Anketa

Uskoro na tržištu, vezano i na Afrički kup:

-kupujemo firs team pojačanje, recimo od nekih 35m ili više
4 (12.1%)
-kupujemo low budget pijačanje i nadajmo se novom 'Robinsonu'
6 (18.2%)
-nema kupovine i Klopp ponavlja kako imamo dovoljno igrača u kadru
23 (69.7%)

Ukupno Glasova: 33

Glasanje završeno: Prosinac 04, 2021, 17:59

Autor Tema: Zimski transferi 2021/2022  (Posjeta: 24271 )

markoj i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline djapojunior

• Hero Member
  • Postoji li pjesnik veći koji će to ljepše reći?
Odg: Zimski transferi 2021/2022
« Odgovori #480 : Siječanj 14, 2022, 21:50 »
Pa nije da jedino City osvaja trofeje, ili je? :neznam

Pa nije, ali City, Chelsea i slični su nam konkurencija, ne Borussia ili Atalanta.
Gle, ti reci što god hoćeš, racionaliziraj to kako hoćeš, brojkama ili karikiranjem, ali mi trofeja nećemo više vidjeti ovim načinom.

Ova dva trofeja su na kraju bili iznimka, a ne ustaljivanje. Iznimka će i ostati i na to se očito treba naviknuti. Ne slažem se da mora biti tako i s malo prilagodbe bi moglo biti drugačije. Tebi je to ok, meni nije i ne mogu prihvatiti da s tolikim potencijalom ostanemo na iznimci od dva trofeja.
FSG je već prilagođavao svoj način vođenja kluba, mogli su ga i prilagoditi malo i kad smo ovoliko blizu ustaljivanja pri vrhu i osvajanja trofeja svakih par godina pa makar to više bili Mickey Maus kupovi, a naslov došao svakih 5 godina. Ovim načinom se to neće dogoditi nego će ostati iznimka i uvijek će biti raznih Cityja.

Na kraju sezone čekam tvoj komentar, na kraju ljetnog roka čekam tvoj komentar i kad Klopp ode čekam tvoj komentar. Pa će vrijeme, sastav momčadi i trofeji svoje pokazati. Bio City bogatiji ili ne.

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #481 : Siječanj 14, 2022, 21:55 »
Pa nije, ali City, Chelsea i slični su nam konkurencija, ne Borussia ili Atalanta.
Gle, ti reci što god hoćeš, racionaliziraj to kako hoćeš, brojkama ili karikiranjem, ali mi trofeja nećemo više vidjeti ovim načinom.

Na kraju sezone čekam tvoj komentar, na kraju ljetnog roka čekam tvoj komentar i kad Klopp ode čekam tvoj komentar. Pa će vrijeme, sastav momčadi i trofeji svoje pokazati. Bio City bogatiji ili ne.
Pa Chelsea nam je konkurencija i s njima usporedivo trosimo, kao sto sam i rekao 24 mil eura manje na transfere u 8 godina, meni je to poprilicno usporedivo.

Nema problema, dobit ces moj komentar uvijek, nije problem i bit ce u istom tonu dok god trosimo u skladu sa nasim mogucnostima sam ja s time oke. Da dodemo do toga da smo po prihodima 12. u ligi (sto nije nemoguce, nogomet se svakodnevno mijenja padali su jednako veliki klubovi) ja bi i dalje pratio i navija za Liverpool i nadao se tom mjestu u konferenz ligi ako sve odradimo kako spada i ispravno potrosimo lovu koju imamo.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #482 : Siječanj 14, 2022, 22:25 »
Pa zaključak svega je da oni koji troše konkuriraju za naslove
City, tu je Chelsea, United će se dignuti, a za očekivat je i skok Newcastlea kroz par sezona

Znači, mi moramo odlučiti idemo li tim smjerom ili ćemo se s Arsenalom, Spursima i npr. Evertonom boriti za nekakvo čudesno 4.mjesto, a bit u okvirima 5.-10.mjesta
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline djapojunior

• Hero Member
« Odgovori #483 : Siječanj 14, 2022, 22:26 »
Pa Chelsea nam je konkurencija i s njima usporedivo trosimo, kao sto sam i rekao 24 mil eura manje na transfere u 8 godina, meni je to poprilicno usporedivo.

Nema problema, dobit ces moj komentar uvijek, nije problem i bit ce u istom tonu dok god trosimo u skladu sa nasim mogucnostima sam ja s time oke. Da dodemo do toga da smo po prihodima 12. u ligi (sto nije nemoguce, nogomet se svakodnevno mijenja padali su jednako veliki klubovi) ja bi i dalje pratio i navija za Liverpool i nadao se tom mjestu u konferenz ligi ako sve odradimo kako spada i ispravno potrosimo lovu koju imamo.

Da, navijao bi i ja, samo bi navijao za to da se približimo vrhu, a ne konferencijskoj ligi.

Plus, za Chelsea se opet mogu vratiti komentaru o trofejima. Ako trošimo skoro isto kao i oni i to je super i ne trebamo mi malo drugačije, ako kontinuirana ulaganja od prije nisu bitna, zašto nemamo isto trofeja u tom periodu? I oni imaju City.
Ili možda samo dva trofeja onda nisu naša realnost nego je ova generacija mogla/morala malo više.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #484 : Siječanj 14, 2022, 22:26 »
Evo ga opet United kandidat za titulu. Jah

Offline scouser68

• Hero Member
« Odgovori #485 : Siječanj 14, 2022, 22:27 »
Samo me zanima od kud ti mislis da ove tvoje brojke ako ne iz financijskih izvjestaja koje klub objavi? Kako tocno mislis da to funkcionira?  :lol

Ja sam pricao o necem drugom, mozemo pricat i o ovome sto ti navodis makar je to jedna potpuno druga prica samo djelomicno povezana a zahtjevala bi puno vece i sire rasprave a opet bi volio da onda bar znas od kud ti brojevi i dal ih ima u “mojim izvjestajima” i “izvjestajima koje klub obajavi”.

Meni osobno to nije bas potpuno druga prica. Povezano je poprilicno. Stabilnost kluba, ulaganja vlasnika, transferi, wage bill, dugovi, likvidnost. Sve to ima svoju poveznicu iako si se to konkretno fokusirao na jedno.

A vezano za tvoje pitanje, kako znam da klub ne uracunava dug kad javno objavljuje izvjesca? Ne uracunava taj dug jer taj dug za klub kao da ne postoji. 

"Following previous conversions of the debt, the remainder of the interest-free loans from the parent company, whose ultimate controlling party is Roman Abramovich, have been converted into equity, making the group effectively debt-free." 
Ovo je iz 2009-te dakle 6 godina nakon preuzimanja gdje je ulupao u to vrijeme tada ogromnih 300-400 miliona funti preko te svoje Fortsdam tvrtke i objasnio to kao udio, a ne dug.
Arriving at Chelsea in July 2003, without the handcuffs of UEFA's financial fair play (FFP) regulations shackled to his bank account, Abramovich used his vast personal fortune to great effect. The Russian mogul had eight seasons to pump billions of pounds into the Blues' squad, infrastructure and global marketing strategies, with little to no consequence.

The 2011/12 campaign saw FFP implemented, and the droves of money flowing into upstart clubs across Europe dried up almost overnight. Chelsea was fortuitous, its transformation had just enough time to withstand the regulations. Znaci 9 godina upumpavao nemilice, a onda se morao primiriti siroce. Gledam siri kontekst koji je presudno bitan za to sto je Chelsea danas.

Should the russian businessman move money from his right pocket to his left pocket, there is no discernible consequence—provided, of course, he remains the club's owner. Chelsea's "debt," if anything, makes the Russian billionaire more likely to stay in west London and expand his footballing  enterprise.

In its most basic format: Roman Abramovich owes Roman Abramovich £1.5 billion. This translates to Chelsea being technically debt free. Oni dug prema Abramovicu ne uracunavaju jer on za njih tehnicki ne postoji. Abramovic je duzan sam sebi ustvari.

On the surface, Chelsea’s cash position is relatively low, and on the outside looking in, that is perhaps a bit concerning. Club's inability to generate cash on hand thanks to closed stadiums and pandemic football reduces ability to deal with emergencies. But, here comes the main thing, Chelsea are in a unique position, thanks to the "Bank of Roman." For example, Chelsea did not reduce any wages during the pandemic, did not put any full-time or part-time staff on furlough, and made stadium and hotel facilities available for NHS use.

Chelsea have a unique ownership structure, wherein the club’s debt (about £1.5 billion owed to Abramovich) has been converted to debt held in a holding company, Fordstam Limited.

Daddy Roman has been very good to Chelsea, and in a pinch, no one doubt that he would find any issues with further funding (barring the effects of geopolitical machinations and the like). Abramovich remains without a UK working visa, and that’s unlikely to change anytime soon, but, by all accounts, he also remains very committed to the club (and to winning).

As long as that remains the case, club's financial power is likely to stay excellent, while also continue working towards self-sustainability.

Znaci, kad se spomene Chelsea, jasno je da su imali izrazito povlasten polozaj pa ih zbog svega toga gledam drugacijim ocima (ne ljubomorno nego drugacije) kad su izvjestaji bilo kakve prirode u pitanju, a posebno potrosnja..  B-)

« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2022, 22:38 scouser68 »

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #486 : Siječanj 14, 2022, 22:43 »
Da, navijao bi i ja, samo bi navijao za to da se približimo vrhu, a ne konferencijskoj ligi.

Plus, za Chelsea se opet mogu vratiti komentaru o trofejima. Ako trošimo skoro isto kao i oni i to je super i ne trebamo mi malo drugačije, ako kontinuirana ulaganja od prije nisu bitna, zašto nemamo isto trofeja u tom periodu? I oni imaju City.
Ili možda samo dva trofeja onda nisu naša realnost nego je ova generacija mogla/morala malo više.
Pa i ja bi navijao za to da se priblizimo vrhu ali bi mi bilo jasno da ukoliko se nesto ne promjeni na nogometnoj karti europe i ne preuzme nas netko spreman za trosenje iznad onog sto si kao klub mozemo priustit necemo bit u tom vrhu. A vec sam milijun puta rekao da nebi imao problema da su nam seici/rusi/kinezi vlasnici. Jasno mi je kakav rizik bi uzeli time ali mi je jasno da zelis li biti favorit moras bit najbogatiji.

Zasto nemamo isto trofeja? Malo nam je falilo srece (2 naslova izgubili na milimetre), malo je Klopp neozbiljno shvacao kupove (na sta sam ja pizdio a svi pricali o tome kako nema veze sto izademo s kadetima u kupu, da je to ionako nebitno natjecanje) i ono sto je najbitnije (i sto nigdje nisam osporio) je to da nismo bili na istoj pocetnoj poziciji, mi smo se izdigli dovde tako sto smo troseci isto kao i oni to radili pametnije pa smo ih dostigli. I sad smo tu, na slicnim pozicijama sto se tice ekipa, na slicnim pozicijama sto se tice potrosnje pa cemo vidjet kako cemo se dalje razvijat i mi i oni. Ali i kod njih se vidi pad u broju trofeja i koliko su blizu redovnim naslovima.

A vezano za tvoje pitanje, kako znam da klub ne uracunava dug kad javno objavljuje izvjesca? Ne uracunava taj dug jer taj dug za klub kao da ne postoji.
 Oni dug prema Abramovicu ne uracunavaju jer on za njih tehnicki ne postoji. Abramovic je duzan sam sebi ustvari.
Naravno da ga uracunavaju i iskazuju. Pa nije da bas izbacis izvjestaje kakve oces i prikazujes stvari po principu “za mene to postoji ili ne postoji”.

Evo ga opet United kandidat za titulu. Jah
Bit ce, to je jasno. Ne nuzno iduce godine no definitivno ce bit kandidat za naslov opet.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #487 : Siječanj 14, 2022, 22:45 »
Dok su tu Ronaldo, Bruno, dok god nemaju bekove ni veznjake nece.

Offline djapojunior

• Hero Member
« Odgovori #488 : Siječanj 14, 2022, 23:04 »
Ali i kod njih se vidi pad u broju trofeja i koliko su blizu redovnim naslovima.

Najmanje svake dvije godine osvoje neki trofej. Mi ovim putem nećemo doći do te razine. Ali dobro, ako je to naša realnost, top 4 it is.

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #489 : Siječanj 14, 2022, 23:09 »
Najmanje svake dvije godine osvoje neki trofej. Mi ovim putem nećemo doći do te razine. Ali dobro, ako je to naša realnost, top 4 it is.
Pa mi smo i ove godine u realnoj mogucnosti za 2 trofeja ajmo prvo vidjet kako cemo zavrsit.

I da, to je ova nasa jedna rasprava svakih 6 mjeseci, veselim se srpnju :pusa :D

Dok su tu Ronaldo, Bruno, dok god nemaju bekove ni veznjake nece.
Slazem se ja s time, al to su sve kratkorocne stvari, srednjorocno vjerujem da ce se borit za naslove.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #490 : Siječanj 14, 2022, 23:13 »
Pa vidis da rade jako lose te transfere godinama. Trose pare, trude se ali to izgleda dosta lose, neciljano i u haosu. Naravno da ce se opet nekad boriti za titulu i osvojiti je ali ne vidim to u neko skorije vrijeme.

Offline scouser68

• Hero Member
« Odgovori #491 : Siječanj 14, 2022, 23:40 »
Naravno da ga uracunavaju i iskazuju. Pa nije da bas izbacis izvjestaje kakve oces i prikazujes stvari po principu “za mene to postoji ili ne postoji”.

Chelsea je specifican jer su svojom politikom financiranja kluba itekako utjecali na ono sto danas nogomet predstavlja prije svega u tom financijskom smislu. Imaju ogroman dug koji ustvari nemaju jer vlasnik duguje sam sebi i tehnicki kao da ne postoji, a zahvaljujuci kojem su uvelike postali to sto su danas. Bas bih volio vidjeti kako se tocno taj dug prikazuje u financijskim izvjestajima jer sam citao da ga ne uracunavaju u realan dug kluba (jedan dio je kakti prebacen formalno u udjele u vlasnistvu, a s obzirom da su do 2011-12 radili po pitanju toga skoro sta su i kako htjeli ne znam kako to tocno prikazuju prema van.
A na pitanje koje si postavio jel bi Romana smatrao skrtim vlasnikom jer je u zadnjih 8 godina potrosio (zahvaljujuci svakako i odlicnim izlaznim transferima) 24 miliona eura vise od nas sam ustvari reagirao. Jer tim pitanjem stavljas nas u isti polozaj na neki nacin, a polozaj je daleko jedan od drugog.
To si pitanje postavio kao da 12 godina upumpavanja sumanutih iznosa prije tih 8 godina ne postoji (a tih 12 su ustvari kljucni da bi pricali o ovih drugih 8) i kao da 1,5 milijardi ulupano u klub kroz nekakvu sestrinsku firmu i putem nekakvih zajmova mimo svih ostalih uobicajenih nacina financiranja kluba, a koja je takoder u vlasnistvu covjeka koji posjeduje i sam klub uopce ne postoji.. Ne znam dali sam te krivo shvatio, ali meni to sto su oni potrosili po net spendu 24 miliona eura vise od nas u zadnjih 8 godina stvarno ne znaci nista ako znam kako su poslovali 12 godina prije tih 8 godina odnosno od kada ih je preuzeo "Bank of Roman."
Ono, u zadnjih 5 godina sam zaradio 10 miliona eura na svom poslu, a 5 godina prije toga sam od tate tajkuna redovito dobivao 10 miliona eura godisnje da pokrenem taj posao. Tako to nekako meni zvuci..

Offline gento

• Moderator
  • Hero Member
  • I'm your huckleberry.
« Odgovori #492 : Siječanj 15, 2022, 02:34 »
Since 2019, 41 clubs in Europe have spent more on transfers than Liverpool, which also includes 15 Premier League clubs.

Da se malo igram football managera. Po meni na ljeto trebamo dovesti veznjaka, krilo i napadača. Keita, Salah i Mane bi mi dobili nove ugovore, a prodao (ne bih produžio) Adriana, Kariusa, Neca, Daviesa, Phillipsa, Milnera, OX-a, Origija, Firmina i Minamina. Tu su još i Clarkson, Rhys Williams, Van der Berg i slični gdje bi se dalo skupiti još koji milijun.

Od prodaje očekujem nekih 90-100 milijuna. Neco+Phillips+Davies=25 milijuna, Ox nekih 15, Origi i Minamino zajedno 20-25 i Firmino valjda 30. Recimo da ćemo malo riskirati i da ćemo uložiti nekih 50-60 milijuna te da nam je budget 150 milijuna (i jako puno prostora za plaće jer, realno, riješili bi se teških ugovora).

Bellingham/Tchouaméni bi mi bili prvi pickovi za veznu liniju. Francuz bi bio jeftiniji (50-60 milijuna) kad bi imao još 2 godine ugovora, dok bi Bellingham bio u rangu Sancha (70-80 milijuna).

U napadu bih želio nekog jakog, a opet da se zna spustiti i napraviti prostor krilnim igračima. Vlahović i Haaland prvi padaju na pamet, ali s obzirom da ne znam koliko je 1. kvalitetan (općenito, a i za naš sustav), a da za drugog nemamo pare, trebat ćemo nešto drugačije izmisliti. Možda bi Dybala bio dobra opcija s obzirom da je slobodan igrač. Felix mi se također uvijek sviđao kao igrač, a Simeone ga je stavio na prodaju (When asked whether the forward would look to secure a move away from the club in January, Simeone told a news conference: "I always understand everything, I'm open to everything.).

Zajebali smo što na ljeto nismo išli po Barellu i Lautara, savršeni za naš sustav, a sad imaju nove ugovore.

Krilo mi je najveća nepoznanica koga dovesti. Želio sam Chiesu, a vjerujem da i naši, ali je sad dobio ACL ozljedu i nema ga 9 mjeseci. Sterling ima još godinu dana ugovora ( :D ). Željeli smo i Ansu Fatija i Musialu, ali su postpisali novi ugovor. Raphinha i Nkunku se u zadnje vrijeme spominju. Moj pick bi bio Gnabry. Još godinu dana ugovora, a može igrati na sve 3 pozicije. Navodno želi 220k funti tjedne plaće tako da bi bio 3. najplaćeniji igrač momčadi.

GK: Alisson, Kelleher
WB: Trent, Robertson, Bradley, Tsimikas
CB: Van Dijk, Matip, Konate, Gomez
DM/CM: Fabinho, Henderson, Bellingham, Jones, Thiago, Keita, Elliott
W/FW: Salah, Mane, Vlahović, Gnabry, Jota, Gordon

Bellingham 75, Vlahović 40 (zadnja godina ugovora), Gnabry 40 (zadnja godina ugovora).
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2022, 03:29 gento »
Never miss a good chance to shut up.

Offline Marijo

• Hero Member
« Odgovori #493 : Siječanj 15, 2022, 09:32 »
Since 2019, 41 clubs in Europe have spent more on transfers than Liverpool, which also includes 15 Premier League clubs.

Od prodaje očekujem nekih 90-100 milijuna. Neco+Phillips+Davies=25 milijuna, Ox nekih 15, Origi i Minamino zajedno 20-25 i Firmino valjda 30. Recimo da ćemo malo riskirati i da ćemo uložiti nekih 50-60 milijuna te da nam je budget 150 milijuna (i jako puno prostora za plaće jer, realno, riješili bi se teških ugovora).

Neco+Phillips+Davies ne vrijede skupa 15 milijuna
Zar Origiju ne ističe ugovor?
Minamino će otić za plafon 10-15
Sumnjam da će itko dat 30 za Firmina
Pusti snovi, vjeruj mi

Samo nije problem što ti tako misliš, nego što i klupska uprava tako misli. Na kraju nećemo prodati nikoga od njih nego će samo ostati na teret kluba i budžeta
"Even if there comes a time when you do not hear my voice, do not give up!Do not despair.
Do not stop fighting for your freedom until you have victory!"

Muammar Gaddafi, 06.10.2011

Offline djapojunior

• Hero Member
« Odgovori #494 : Siječanj 15, 2022, 10:16 »
I da, to je ova nasa jedna rasprava svakih 6 mjeseci, veselim se srpnju :pusa :D

:D