Autor Tema: Bitcoin/Ethereum/Litecoin/Ripple/...  (Posjeta: 13351 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
  • just monitoring around..
Odg: Bitcoin/Ethereum/Litecoin/Ripple/...
« Odgovori #15 : Siječanj 05, 2018, 23:27 »
Jedina stvar koja me brine je vađenje para jednog dana. Ok mi je platiti porez, ali ne želim da se dogodi scenarij u kojem me oderu ili još gore - da ni ne mogu izvaditi na neki normalan način.
Zakon je (za sad) prilicno jasan- 12%. Ukoliko mozes dokazati da coin posjedujes duze od 3 godine (sto nije nikakav  problem) oslobodjen si davanja
Postoje naravno i alternative   :D

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #16 : Siječanj 06, 2018, 01:10 »
Posto sam potpuni laik sto se toga tica a imam volje nesto riskirati i uloziti,moze li mi netko objasniti odnosno savjetovati gdje i koliko se mora uloziti?
Mislim koja kriptovaluta je trenutno na nekoj manjoj cijeni sa potencijalnim rastom...na koji nacin uloziti...ono,bas da neko pojasni totalnom laiku...bio bi vrlo zahvalan.
You're gonna eat lightning and you're gonna crap thunder !

Offline Zoky

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #17 : Siječanj 06, 2018, 10:38 »
Posto sam potpuni laik sto se toga tica a imam volje nesto riskirati i uloziti,moze li mi netko objasniti odnosno savjetovati gdje i koliko se mora uloziti?
Mislim koja kriptovaluta je trenutno na nekoj manjoj cijeni sa potencijalnim rastom...na koji nacin uloziti...ono,bas da neko pojasni totalnom laiku...bio bi vrlo zahvalan.

Na to - što kupiti da se obogatiš nema odgovora. Jer da ima bi uložio na to sve novce, digao sve kredite, prodao auto, stan, ma prodao bi i susjedov auto ako treba... i za godinu dana bi bio milijarder. Vratio bi susjedu auto tada...

Za početak:
https://medium.com/@mrkacperczyk/answering-all-cryptocurrency-newbie-questions-d1683652dec8

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #18 : Siječanj 06, 2018, 11:20 »
Na to - što kupiti da se obogatiš nema odgovora. Jer da ima bi uložio na to sve novce, digao sve kredite, prodao auto, stan, ma prodao bi i susjedov auto ako treba... i za godinu dana bi bio milijarder. Vratio bi susjedu auto tada...

Za početak:
https://medium.com/@mrkacperczyk/answering-all-cryptocurrency-newbie-questions-d1683652dec8
Ma naravno,toliko shvacam. Htio sam samo da me netko od vas koji imaju iskustva savjetuje gdje bi mozda bilo najbolje nesto uloziti. Naravno no hard feelings ako ne uspije,jebaj ga,znam da svakako riskiram. Ovako sam sve to istrazivati nazalost ne stignem,imam volje ali ne stignem

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
« Odgovori #19 : Siječanj 06, 2018, 11:28 »
Kako stvari stoje 3 su kriptovalute koje su dugorocno poprilicno 'sigurna' investicija - BTC, ETH i Monero. One sve imaju buducnost ali na njima se vise ne budes obogatio, iako i dalje mozes zaradit. Za sve ove druge tesko je rec i nezahvalno prognozirat, ja ih imam 70ak razlicitih i uglavnom na svima uhvatim profit samo je pitanje koliko moram cekat.. Trziste je i dalje tek u razvojnoj fazi tako da ako budes strpljiv imas dobre sanse uhvatit neki od dolazecih coinova.
Od burzi preporucam Bitstamp iako ces sad vjerojatno cekati preko mjesec dana za verifikaciju.

Offline ScouseCafu

• Hero Member
« Odgovori #20 : Siječanj 07, 2018, 01:21 »
Jedina stvar koja me brine je vađenje para jednog dana. Ok mi je platiti porez, ali ne želim da se dogodi scenarij u kojem me oderu ili još gore - da ni ne mogu izvaditi na neki normalan način.

Možda možeš prebaciti na Skrill ili Neteller? Ne znam, ali to bi npr bila dobra alternativa da te porez ne sjebe.

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #21 : Siječanj 07, 2018, 11:14 »
Možda možeš prebaciti na Skrill ili Neteller? Ne znam, ali to bi npr bila dobra alternativa da te porez ne sjebe.
Postoje razne kombinacije, npr sa zlatom, no generalno mi je ok platiti porez dok je neka "normalna" stopa. Bojim se trenutka kada država skuži da ovdje potencijalno ima hrpa para pa će si uzeti npr 40%. Navodno svi čekaju Šveđane da srede regulativu oko kriptovaluta, pa će ostali samo prepisati.

Nevezano za ovo gore, malo duži, ali dobar blog o Bitcoinu i budućnosti crypta:
https://hackernoon.com/what-will-bitcoin-look-like-in-twenty-years-7e75481a798c

Offline marko211

• Hero Member
« Odgovori #22 : Siječanj 08, 2018, 07:57 »
Od burzi preporucam Bitstamp iako ces sad vjerojatno cekati preko mjesec dana za verifikaciju.

Ovo, jebo im sve.

Imam BTC preko Coinbase i zadovoljan sam servisom, ali nažalost nemaju ništa podržano osim te 3 osnovne valute. Probao sam sa eTorom, ali oni su imali minimalni prvi depozit 500$ što mi je ipak bilo malo previše za investirati u Ripple ili nešto drugo nestabilno. Sad je već prvi depozit 1000$, kao zbog velike navale.

Onda sam napravio Bitstamp i čekam već tjednima, dok oni to odobre market će se promijeniti 8 puta.
Si senor, give the ball to Bobby and he will score.

There’s something that the Kop want you to know,

the best in the world his name is Bobby Firmino.

Offline LessMore

• Hero Member
« Odgovori #23 : Siječanj 08, 2018, 09:09 »
I ja sam napravio Bitstamp...znaci ocekuje me par mjeseci cekanja...zamoliti cu kasnije za daljnje informacije kad bute sve to gotovo

Offline Lepa_Henrikh

• Hero Member
« Odgovori #24 : Siječanj 08, 2018, 09:29 »
Jbg imaju po 100k zahtjeva na dnevnoj bazi.. treba to odradit. Po meni je daleko najbolja opcija od ovih vecih/jacih burzi. Coinbaseu zelim da propadne zbog nacina poslovanja koji provode, a nastave li to i dalje radit ne bi se cudio da ih ekipa pocne odjebavat.

Probao sam sa eTorom, ali oni su imali minimalni prvi depozit 500$ što mi je ipak bilo malo previše za investirati u Ripple ili nešto drugo nestabilno. Sad je već prvi depozit 1000$, kao zbog velike navale.
Od ovih manjih burzi preporucam ether deltu (skroz decentralizirana, nema registracije, samo zatrazis ether adresu). Jos su ok cryptopia, hitbtc, kucoin, binance (mislim da su i oni zatvorili registracije)...
Inace ova godina ce sigurno bit daleko najbolja za kripto. Prije par dana BTC je dobio svoje pametne ugovore, a kroz koji mjesec ce i lightning network biti spreman, a s njim ce napokon biti rijesene spore transakcije i visoke naknade. Kada na to dodamo ETF-ove koji cekaju odobrenje na ulazak.. target za ovu godinu je prilicno visok.

Offline Zoky

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #25 : Siječanj 08, 2018, 09:52 »
Ma naravno,toliko shvacam. Htio sam samo da me netko od vas koji imaju iskustva savjetuje gdje bi mozda bilo najbolje nesto uloziti. Naravno no hard feelings ako ne uspije,jebaj ga,znam da svakako riskiram. Ovako sam sve to istrazivati nazalost ne stignem,imam volje ali ne stignem

A vidi, nemam ti što reći, ja imam htmlcoin (baš html, a ne html5), te CampusCoin, ali i jedan i drugi su otišli 3x od kada je ova tema otvorena, pa je sad mrvicu možda kasno za ući u njih.

Offline devil2

• Hero Member
« Odgovori #26 : Siječanj 08, 2018, 10:37 »
Ja sam se registrirao na binance. Sad prvo malo informiranja, pa krece slijevanje para u nase dzepove.  :lol

Offline Brna

• Hero Member
« Odgovori #27 : Siječanj 08, 2018, 10:43 »
Moji novi altcoin kandidati:

ELIX
LRC
.
.
REQ
XRB
NULS
PRL
BNTY

Još nisam odlučio koje ću uzeti, no ako netko zna nešto protiv navedenih, neka priča. :D

Offline Hyypiä

• Hero Member
« Odgovori #28 : Siječanj 08, 2018, 11:21 »
Jebali vas bitcoinovi  :D
Prvo kolo Štrlek over 3,5 i prst u uvo B-)
Može i 4,5
"Remember, one night stands only last one night, but syphilis lasts a lifetime."

Offline marinynwa

• Hero Member
  • YNWA
« Odgovori #29 : Siječanj 08, 2018, 12:33 »
Jebali vas bitcoinovi  :D
Prvo kolo Štrlek over 3,5 i prst u uvo B-)
Može i 4,5
:lol
Steve Heighway on the wing
We had dreams and songs to sing