Autor Tema: 2. okupljanje navijača (regija)  (Posjeta: 4388 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline margita

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Stevie Heighway on the wing...
Odg: 2. okupljanje navijača (regija)
« Odgovori #15 : Rujan 03, 2013, 13:29 »
Iz Hrvatske, nažalost, nitko nije išao, al zato je tu osvrt našeg prijatelja Dache na okupljanje u Zrenjaninu:

Nikada nesto nisam bio od nekih velikih rijeci pa tako vjerovatno necu ni sada biti.. pokusacu da srocim ponesto ovim povodom, pa eto ne zamjerite ako koga ili nesto zaboravim.. nije do ljudi ili dogadjaja, samo sam jos uvijek i previse uzbudjen zbog svega, a djavo mi spava na ramenu i kaze napisi nesto.. ne mogu da prespavam, te da mi se slegnu utisci, kako bih ovo mozda i ljepse napisao, te cu pokusati, dakle, dok je jos svjeze.. kazu da se emocije najljepse prenesu kad su svjeze, ma kakve one bile, pa ja eto pokusavam da se drzim toga.. ono, bas i da nije da nisam umoran od nekih predjenih 700 i kusur kilometara (tamo i ovamo), nije da me pomalo nisu umorili i Dani Piva koji su bili fantasticni, al stvarno jedino od cega nisam umoran su emocije koje cu da pokusam da podijelim sa vama, i nikada definitivno nisam umoran od razloga zbog kojeg ovo pisem..
Razlog se, naravno, zna
.. nakon 2 prelijepa dana provedenih u Zrenjaninu, dodjoh nazad kuci, otvorih pivo od 2 litra, pa eto, rek'o da napisem koji redak o svemu sto se tamo desavalo.. Kao da mi nije bila dovoljna jedna omanja cisterna piva koje sam ''potrosio'' za vrijeme koje sam proveo tamo
Za sve godine koje imam (a nije ih malo , proputovao sam dosta, te sto bi rekli Partibrejkersi: ''Bio sam svugde i radio sam svasta..'', ali eto, do sada me put nikada nije naveo u taj grad.. Prelijep grad, sto na lijepom mjestu sto sa dobrim ljudima. Banat je inace pitom, te su, kazu, takvi i ljudi, u sta sam se i sam uvjerio cak nekada i puno ranije upoznavsi neke od njegovih zitelja, na jednom drugom mjestu. Ljudi koje sam tada upoznao su ''obecavali'' da se nase druzenje nece prekinuti i da cemo pored moga Sarajeva i moje BiH nastaviti da se druzimo i negdje drugo, a eto, tada ne znajuci zasigurno da ce da mi uzvrate gostoprimstvo bas u tom ''njihovom'' Zrenjaninu.
Dosli smo nas 9, u subotu, 31.08.2013. Nas 8 Redsa i nasa najjaca Redsica Amra. Dosli smo dan ranije prije zakazanog druzenja, jer smo znali da ce nam samo jedan dan biti uzasno malo. O detaljima puta necu previse, samo da podvucem da se citavo vrijeme osjecala jedna sasvim lijepa atmosfera i vidjelo se da su svi zeljeli sto prije da stignu. Da nije bilo (previse) stajanja i pauza za odmor prouzrokovanih velikim kolicinama piva put iz Sarajeva od nekih 6 sati bi se ucinio i brzim. Vjerujem da bi smo svi voljeli da smo mogli da se teleportiramo do tamo, ako nista, iz razloga da sto prije dodjemo.
Imali smo obezbjedjen smjestaj te smo nakon dolaska sto prije isti napustili i uputili se setnjom u grad. Ljubazni ljudi na ulici, iskreno, pomalo zacudjeni nekolicinom likova u crvenim majicama, su nas uputili u pravcu desavanja. (kako vec rekoh, u Zrenjaninu se odrzavaju tradicionalni dani piva). Usput smo nailazili na masu, takodje, odjevenih ''Ljudi u Crvenom'' koje smo skupljali isto kao da se znamo hiljadu godina te se nasa skromna grupica prije samog odredista pretvorila u malo vecu grupu. Na samom pocetku aleje sa standovima piva-Crveni suncobrani ! Zajecarska pivara. Gdje ces vece simbolike od toga. Bez imalo razmisljanja sjedamo i dernek pocinje. Ljubazni konobar Dragan (nismo mu bas odmah saznali ime) nas je zagotivio od starta i naredne 2 noci stvarno bio nas veliki prijatelj. Neki nasi momci su se malo vise odusevili njegovom koleginicom Jelenom a njoj, naravno, nije preostalo nista drugo nego da zagotivi i njih. A ko ne bi volio ovakve Bosance, na kraju krajeva. Usput, iznenadjujuce je da smo upoznali jos jedno 10-ak djevojaka sa imenom Jelena te smo nakon te cinjenice svaku djevojku zvali tim imenom
Noc je polako odmicala a crvenih majica i dresova za stolom je bivalo sve vise i vise. Nisam brojao ali bilo nas je mnogo. Ekipa iz grada domacina, ekipa iz ostalih dijelova Srbije (Milos iz Krusevca je dosao sam, odmah se prikljucio Braci Bosancima i nismo se bukvalno rastali sve dok nismo krenuli nazad), vec dobro poznata ekipa iz Beograda sa Lukom na celu i Mihajlom (bili su i u Sarajevu kod nas), Branko iz Podgorice kao (opet) jedini predstavnik Crne Gore. O njemu ne treba trositi rijeci jer ga svi znate. Dovoljno je reci samo Branko.
Pivo, je teklo potocima a ni klope nije falilo i atmosfera je bila sjajna. Mislim da su cak i hiljade ljudi koje su defilovale pored nas zastajkivali makar na tren i pitali se sta mi to pjevamo toliko glsno da smo cak u pojedinim trenucima zasjenili i neke bendove koji su imali svirku nedaleko.
Fields of Anfield road, We are not racist-we only hate Manc, When the Reds go marching in, i naravno Himna svih himni, You''l never walk alone orilo se do zore. Buduci da je valjalo makar malo odspavati pred sutrasnju tekmu i nastavak druzenja, razisli smo se sa svitanjem. Nekima od nas je izgleda falilo jos malo doze pa smo nastavili da dernecimo i na lokaciji gdje smo bili smjesteni. (Iskreno, ne sjecam se ni kako sam zaspao
Novi dan – nova nafaka, sto bi mi u Bosni rekli, je poceo tako sto smo posjetili obliznju samoposlugu i kupili svu vodu i sokove koje su imali na zalihama. (moram da se zahvalim upravi vodovoda u Zrenjaninu na zutoj vodi iz cesme jer da nije toga bilo ne bismo ni isli u samoposlugu). ''Neko'' je kupio i poneki radler da se presijece . Buduci da je vec dan bio u poodmakloj fazi, valjalo je opet setnjom stici na lokaciju eventa koja je bila dogovorena te smo zurno posjetili obliznje mijenjacnice, usput s nogu popili po neku kaficu i krenuli putem San Marko cluba. Kao i protekle noci, usput smo sretali masu navijaca u crvenom koji su pristizali polako. Imao sam osjecaj da se grad preko noci obojio u crveno a pritom su nas i dalje cudno gledali jer su znali da Crvena Zvezda ne gostuje na utakmici taj dan Club se punio polako. Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija.. Cak je bilo i nekih Engleza koliko sam uspio da pohvatam sve informacije, kojih je zaista bilo puno a otezanoj glavi od sinocnjeg piva to bas i nije bilo lako Pokusao sam da se smjestim za jedan stol kako bih si obezbijedio lakse pracenje utakmice ali nije bilo sanse za to jer se moralo obici po klubu vise puta i ispricati se sa svima koje znam, pa i sa onima koje sam tek tada upoznao. O samoj utakmici necu uopste da pricam previse jer ona nije tema o kojoj pisem i nemojte da mi zamjerite na tome. Uspjeli smo pobijediti i to je sasvim dovoljno. Atmosfera koja je vladala pri gledanju tekme bi postidjela cak i Engleske navijace Liverpoola a sama proslava gola kojim smo na kraju i pobijedili je bila ravna jednom omanjem delirijum tremensu, odprilike Mislim da mi je puls citavo vrijeme bio u ''crvenom'' te sam opet ''bogarao'' sam sebe sto sam zaboravio ponijeti neki Persen ili neko drugo sredstvo za smirenje. Zajednickih fotki, naravno nije falilo, te ni sam ne znam kad i kako cu sve da ih pohvatam i stavim na jedno mjesto, za uspomenu. Organizatori su napravili i (sad, poslije Sarajeva vec standardnu proceduru) lutriju, od cijeg prihoda su Crvenom krstu Zrenjanina urucili i novac, u humanitarne svrhe, naravno. Bilo je dresova, salova, torbi.. LFC BiH je u tu svrhu poklonio jedan nov dres te smo, eto, i mi na skroman nacin ucestvovali u tome. Braca Makedonci su nam svima urucili i zahvalnicu za saradnju, te se ovom prilikom jos jednom i mi zahvaljujemo Igoru i drustvu. Utakmica je zavrsila i valjalo je to i proslaviti nekako.. Zahvalili smo se klubu koji nas je ugostio te se uputili prema.. vjerovatno pogadjate.. standu Zajecarskog piva (Ako smo noc ranije, za zagrijavanje, popili sve sto su imali, onda mozete da zamislite sta smo napravili poslije utakmice). Da se ne bih ponavljao pisuci o atmosferi samo cu da kazem da mozda nismo bili u istom broju kao noc ranije (jer je vecina morala da se vrati kuci) ali nas je bilo sasvim dovoljno da i dalje budemo najglasniji i najraspolozeniji. (Licno, i nisam bas imao glas za pjevanje, tacnije nisam imao glas nikako, jer sam isti zaboravio negdje usput Ekipa je bila slicna onoj od noc prije, s tim da smo bili desetkovani za pola Bosanaca koji su nazalost morali da putuju nazad, ali pojacani za legendarne Vojvodjane iz Rumenke. Strasna ekipa i i njih pozdravljam ovom prilikom. Naravno, noc je opet odmicala i klizila nam iz ruku. Na ljubazni poziv jednog od domacina smo otisli sa njim u stan i tamo lagano nastavili. Ovom prilikom zelim da mu se zahvalim i da mu porucim: Vuce, veliko Hvala za sve i pozdravi Jelu i reci joj da pravi najbolju kafu na svijetu i da sam ja rekao da moze da se uda komotno
Svanuo je i ponedeljak.. Nazalost, moralo se nazad kuci.. Oprostili smo se od naseg Brata Milosa, koji se nije razdvajao od nas cijelo vrijeme, cak je i obecao da ce da dodje na nase naredno BiH drzavno okupljanje navijaca, te ga drzimo za rijec. Sa nama je bio i Brat Shanks (poznace se on sam u ovoj prici) koga smo noc ranije smuvali da se ne vrati kuci nego da ostane sa nama, cak smo mu i spavanje obezbijedili.
Crvena Skoda je lagano vezla svoj zvuk, mi smo jedno vrijeme cutali, nemavsi valjda dovoljno snage da pricamo, ali ne zbog same snage nego jos uvijek i previse pod utiscima svih mogucih najboljih vrsta emocija koje postoje.. Moji djecaci su malo spavali, malo smo se smijali i prepricavali utiske.. Voli ih Amidza ! Sve u svemu, Sarajevo se nenadano brzo ukazalo pred nama te sam siguran da smo svi u momentu u svojim glavama pozeljeli da se okrenemo i vratimo nazad. Bilo je predivno, sta da vam kazem a da vec nisam. Svojoj Crvenoj Braci iz svih dijelova bivse Yuge se zahvaljujem na lijepim uspomenama, i porucujem da vec planiramo naredno druzenje, koje eto, treba da bude u Skoplju, kako sam cuo.
Zrenjanine, tebi, Hvala na svemu!

I par slika:

http://www.ilovezrenjanin.com/sport/okupljanje-navijaca-liverpula-u-san-marku-u-10-fotografija/
"Ja sam Vuco, ja sam hodajući spomenik. Ja sam Liverpool, čoviče, ja nisam pjevač, ja sam Liverpool."

Offline Robert

• BlockAvatar
  • Hero Member
  • *
  • You`ll Never Walk Alone
« Odgovori #16 : Rujan 03, 2013, 13:37 »
Super, pohvale za organizaciju, bilo je veselo vidim  :super
Bill Shankly: If I had a job to do, even if it was scrubbing the floor, I wanted my floor to be cleaner than yours!

Offline margita

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #17 : Rujan 03, 2013, 14:16 »
BiH, Srbija, sad izgleda Makedonija...doći će red i na nas ;)
"Ja sam Vuco, ja sam hodajući spomenik. Ja sam Liverpool, čoviče, ja nisam pjevač, ja sam Liverpool."

Offline dacho

• Newbie
« Odgovori #18 : Rujan 03, 2013, 22:39 »
Hvala Mariu na ovom mome :) Bilo je stvarno super i jako mi je zao sto bas niko iz Cro nije dosao.. kontao sam da ce mozda neko biti kome je blizu gore, Slavonija itd. jbg.. Ima vremena, tek smo poceli.. dogovarali smo nesto oko Skopja, ljudi su se ponudili i tako.. to bi mozda moglo da bude na proljece u drugom dijelu ove sezone.. ako ne tada onda na pocetku slijedece.. ja cu da lobiram da bude ipak u ovoj jer bi se onda mogao uspostaviti neki sistem od 2 regionalna po sezoni, tako da bi se cesce vidjali.. mada je to mozda malo i puno.. ako tako bude onda bi se u sezoni 2014 mogla desiti 2, i to kod vas i u Crnoj Gori.. vidjecemo.. Makedonci koji su bili su se malo zabrinuli, kao, jao, valja nama sad ovo napraviti kod nas a i osvjetlati obraz kao sto je bilo u Sarajevu i u Zrenjaninu :)
Nisam neki forumas ali cemo ostati u kontaktu, naravno. Sta god da vam treba u BiH, slobodno me mozete kontaktirati preko Maria (Margita) tako da nije problem. mario, mi se vidimo ubrzo, nadam se da bi mogli gledati tekmu protiv Southamptona, 21.9. Tekma je u subotu u 16h i mislim da sam taj vikend dole na moru. Ljudi vidimo se i cujemo i veliki Pozz iz sarajeva. YNWA !

Offline margita

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #19 : Rujan 04, 2013, 08:14 »
Nisam neki forumas ali cemo ostati u kontaktu, naravno. Sta god da vam treba u BiH, slobodno me mozete kontaktirati preko Maria (Margita) tako da nije problem. mario, mi se vidimo ubrzo, nadam se da bi mogli gledati tekmu protiv Southamptona, 21.9. Tekma je u subotu u 16h i mislim da sam taj vikend dole na moru. Ljudi vidimo se i cujemo i veliki Pozz iz sarajeva. YNWA !

Naravno. Ovog puta laptop, piva i brčkanje u moru ;)

Offline reds

• Hero Member
« Odgovori #20 : Rujan 11, 2013, 20:01 »
Kratka reportaza koju je PRVA TV napravila specijalno za priliku 2. regionalnog okupljanja, u Zrenjaninu.

" Nikad ne podcijeni srce šampiona ".