Autor Tema: NBA  (Posjeta: 50894 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Dobra 'metla' ovoga foruma
    • http://www.youtube.com
Odg: NBA
« Odgovori #1290 : Lipanj 11, 2018, 17:27 »
Meni je pomalo smiješno sve ovo oko Duranta i GSW, ubiti više mi se čini kao neka velika ljubomora!
Baš se pitam zašto bi prelazak Duranta u GSW bio negativniji od prelaska LBJ u Heat iz 2011. ili recimo prelazak Irvinga u Celtic iz 2017. ili mogući prelazak takvog top igrača u današnje 76erse?
Evo kako ja to vidim i kako razmišljam.
Znači osuđuje se Durant kao 2. pick 2007. koji je došao nadograditi ekipu 7. picka 2009 (Curry), 11. picka 2011. (Thomson) i ako želite 35. picka 2012. (Green). Znači u ekipu koja je formirana bez velikog tankiranja ali dobrim draftom igrača koje je moglo birati puno ekipa prije njih.
S druge strane 2011. je došlo do taga da su se LBJ kao 1. i Bosh kao 5. pick 2003. udružili s Wadeom kao 4. pickom 2003., kako bi došli do prstena, sve igrači koji su bili top izbor jakog drafta i vodeći igrači u svojim ekipama... zar nisu veći Jude od Duranta?
Isto tako Boston koji ima bolju ekipu po svojim pick izborima (Tatum 1.pick, Brown 3.pick, Smart 3.pick,...) u kojoj je već Horford kao 3.pick 2007. ljetos dovede Irvinga kao 1.pick 2011., hm... zar nije onda i on veći Juda od Duranta?
Kada bi ljetos jedan takav top igrač (pick) došao u 76erse (Simmons 1. pick 2016, Fultz 1. pick 2017, Embiid 3. pick 2014.,...) tko bi bio veći Juda on ili Durant?

Na kraju se pitam zašto bi Durant ostao u OKC do kraja svoje karijere? ekipi koja baš i nije ulijevala nadu da ima visoke ambicije (odlazak Hardena, Ibake,... kako bi se držali u okvirima capa), kada ti je suigrač 'nesebični' Westbrook?
Kada smo već kod usporedba tko misli da bi Bryant ostao do kraja odan Hornetsima, ekipi koja ga je birala na draftu, da kojim slučajem nije trejdan u LAL za Divca?
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #1291 : Lipanj 11, 2018, 17:39 »
Grbi mnogo gresaka.

Da je Durant trejdovan u GSW ne bih imao problema s tim. Imam problema s tim da je jedan od najboljih igraca danasnjice (top 5) presao u ionako najbolju ekipu u NBA, koja je iza sebe upravo ostvarila skor od 73-9. To je po meni poprilicno komican i kukavicki potez. Isto bih reagovao da je u pitanju bio i Kawhi Leonard.

Uvjeren sam da je bit NBA pobjediti najbolje, a ne pridruziti se najboljima.

Vec sam ranije pisao, ako zamjeram prelazak Duranta u GSW, isto tako zamjeram i dogovor Bosha, Wadea i Jamesa, iako je ta ekipa Miamia u svom rosteru ostala na 3 proslosezonska igraca.

S druge strane Irivng je presao u Boston u trejdu, ne kao slobodan igrac. Znaci Boston se morao odreci neceg da bi ga doveo u svoj sastav.

Meni su GSW draga ekipa, najdraza sa zapada od kad pratim NBA, i to iskljucivo zbog starog loga, a i Barona Davisa. Ovi sadasnji mi se ne svidjaju vec 2 godine upravo zbog Duranta.

Tatum je bio 3. pick, ne prvi, Smart je bio 6.

Hornetsi nisu izabrali Kobea, izabrali su ga Lakersi. Hornetsi su trejdovali svoj 13 pick za Divca, prije pocetka drafta.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #1292 : Lipanj 11, 2018, 18:43 »
ovo za Brayanta sam stvarno mislio da su ga izabrali pa onda poslali u LAL, ali da je i bilo tako vjerojatno nebi ostao dugo u Hornetsima, pa onda kao penzic tražio priliku za prsten.

to što je Durant otišao free je samo stvar sposobnosti uprave OKC.
Inače imao je ugovor, odradio je pošteno ugovor i otišao, meni je to poštenije nego primjer Irvinga.
Osim trenera odgovornost za partije koje su bile ispod očekivanja, moraju snositi i igrači. Ne sporedni, nego oni najvažniji. Ako se netko naziva nositeljem igre, onda je to zato jer momčadi odlazi tamo gdje je taj igrač, ili ti igrači, odvedu... najbolji igrači određuju gornji limit momčadi!!!

Offline Kop Ruler

• Hero Member
  • Burn the witch!
« Odgovori #1293 : Lipanj 11, 2018, 19:15 »
Pa ne bira Irving gdje će, nego Cavsi. Irving je "samo" priprijetio sjedenjem kroz sezonu i forsirao NEKAKAV trade, a znamo da su u pitanju bili i Phoenix i Bucksi, ne samo Kelti.

Da su bili pametniji, uzeli bi Milwaukeeov deal s Middletonom, ali jbg, lako biti general nakon bitke.
Ako tko prodaje/donira LEGO kocke, neka mi se javi na PM/mail!

http://www.ffos.unios.hr/kick

Offline mihovil

• Hero Member
« Odgovori #1294 : Lipanj 11, 2018, 20:02 »
“My responsibility is to my skills. My responsibility is to myself,” Durant told Yahoo Sports. “I’m not worried about the NBA. That’s their job. They make too much money. They ain’t paying me enough to dictate the NBA. I should be making more money if all that’s on me. My responsibility is to whatever team I play for. All that other stuff, that’s on y’all.”

Slazem se u potpunosti, na ligi je da dode u korak s vremenom ako zele promjene. Vec kasne u prilagodbi a definitivno ce se morat prilagodit.

Offline grbi

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #1295 : Lipanj 11, 2018, 20:20 »
Pa ne bira Irving gdje će, nego Cavsi. Irving je "samo" priprijetio sjedenjem kroz sezonu i forsirao NEKAKAV trade, a znamo da su u pitanju bili i Phoenix i Bucksi, ne samo Kelti.

Da su bili pametniji, uzeli bi Milwaukeeov deal s Middletonom, ali jbg, lako biti general nakon bitke.
naravno da ne bira di ide, ako to nema u ugovoru,to je opet stvar uprave ali problem je kada ti to kaže javno, dok ima važeći ugovor, te pri tome još i prijeti zalaganjem tako da i nemaš nekog izbora.

Offline xabeard14alonso

• Hero Member
  • #RiseUp
« Odgovori #1296 : Lipanj 12, 2018, 19:08 »
Jedva cekam nagodinu vidjet reakcije kad James ode u Houston ili Spurse. Trece nema ako se zeli skinuti ovaj 2k roster.
"No matter what we call heroin, it's gonna get sold. Shit is strong, we gonna sell it. Shit is weak, we gonna sell twice as much. You know why? Because a fiend is gonna chase that shit no matter what. It's crazy. We do worse, and we get paid more." -  Stringer Bell

Offline scouser68

• Hero Member
« Odgovori #1297 : Lipanj 12, 2018, 20:03 »
2k roster slagan nekoliko godina na draftu? Odlicno. Na odlicno draftirane igrace su dodali Duranta jer su mogli i jer u tome nisu niti prvi, a svakako niti zadnji i sad su oni 2k roster. Pa poanta price je poogoditi s dva tri picka i njima pridruziti neku igracinu. Znaci kad klub koji je na draftu birao Klaya Thompsona, Draymonda  Greena i Stepha Currya (draftirali su i Harrisona Barnesa kojeg su trejdali u međuvremenu zajedno s Bogutom da naprave mjesta za Duranta) nazoves 2k rosterom onda ne znas sta znaci uspjesno slagati ekipu kroz rebuild. Jer warriorsi su model odlicno odradjenog posla kako kroz draft tako i kroz dovodjenje odicnih igraca oko njih. Vrhunski odrađen rebuild. Ovo sve ostalo, Durant luzer, kukavica, warriorsi 2k roster i slicno je domena kojom vladaju hejteri (kojima ama bas ni malo nebi smetalo da sutra klub koji oni simpatiziraju napravi istu stvar i jos bi rekli: pa sta, ako su mogli warriorsi mogu i oni ili bi jednostavno rekli: vrhunski odrađen posao)..  :p

Offline xabeard14alonso

• Hero Member
  • #RiseUp
« Odgovori #1298 : Lipanj 13, 2018, 16:02 »
Zar mislis da postoji jos netko na planetu da ne zna da su draftirali jezgru ekipe? 2k je komentar kako taj roster izgleda. I tocno tako je.
"No matter what we call heroin, it's gonna get sold. Shit is strong, we gonna sell it. Shit is weak, we gonna sell twice as much. You know why? Because a fiend is gonna chase that shit no matter what. It's crazy. We do worse, and we get paid more." -  Stringer Bell

Offline StevieG

• Hero Member
« Odgovori #1299 : Lipanj 13, 2018, 18:33 »
Zar mislis da postoji jos netko na planetu da ne zna da su draftirali jezgru ekipe? 2k je komentar kako taj roster izgleda. I tocno tako je.

Jep, meni isto ide na k***c kad netko dobro radi svoj posao
Leif Sundell
Aleksandar Đorđević
Temuri Ketsbaia
Lillian Thuram
Siniša Mihajlović
Aleš Pajovič
Fritz Stuchlik
Luigi Lamonica
Terje Hauge
Semih Senturk
Dušan Kecman
Ricardo Quaresma...

Offline xabeard14alonso

• Hero Member
  • #RiseUp
« Odgovori #1300 : Lipanj 13, 2018, 18:57 »
Jep, meni isto ide na k***c kad netko dobro radi svoj posao

Kako si samo zakljucio da mi to ide na *urac?

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #1301 : Lipanj 13, 2018, 19:31 »
Jel nekom smetala Barca sa Neymarom,Suarezom i Messiem?
Isto ekipa koja nije 'fer'.

Offline luigi

• Hero Member
« Odgovori #1302 : Lipanj 13, 2018, 19:39 »
da, ta ekipa je ista kao ovaj golden, eno i dalje dominiraju imaju 5 titula prvaka evrope u zadnjih 6 godina niko im nista ne moze...

Offline El Rey

• Hero Member
  • At the end of the storm, there is a golden sky
« Odgovori #1303 : Lipanj 13, 2018, 19:56 »
Otisao im Neymar ako nisi primjetio,al zasto tebi ista objasnjavat.
Jedina razlika je sta su ovi na okupu jos uvijek.
Volim kad se ovako siri jal  :kuler

Offline Luis Garcai

• Hero Member
« Odgovori #1304 : Lipanj 13, 2018, 20:54 »
Jel nekom smetala Barca sa Neymarom,Suarezom i Messiem?
Isto ekipa koja nije 'fer'.

usporedjujes neusporedivo.

2k roster slagan nekoliko godina na draftu? Odlicno. Na odlicno draftirane igrace su dodali Duranta jer su mogli i jer u tome nisu niti prvi, a svakako niti zadnji i sad su oni 2k roster. Pa poanta price je poogoditi s dva tri picka i njima pridruziti neku igracinu. Znaci kad klub koji je na draftu birao Klaya Thompsona, Draymonda  Greena i Stepha Currya (draftirali su i Harrisona Barnesa kojeg su trejdali u međuvremenu zajedno s Bogutom da naprave mjesta za Duranta) nazoves 2k rosterom onda ne znas sta znaci uspjesno slagati ekipu kroz rebuild. Jer warriorsi su model odlicno odradjenog posla kako kroz draft tako i kroz dovodjenje odicnih igraca oko njih. Vrhunski odrađen rebuild. Ovo sve ostalo, Durant luzer, kukavica, warriorsi 2k roster i slicno je domena kojom vladaju hejteri (kojima ama bas ni malo nebi smetalo da sutra klub koji oni simpatiziraju napravi istu stvar i jos bi rekli: pa sta, ako su mogli warriorsi mogu i oni ili bi jednostavno rekli: vrhunski odrađen posao)..  :p

Osobno apsolutno nemam nikakav prigovor na posao GSW. Kad su osvojili prvu titulu, navijao sam za njih da je uzmu cisto iz razloga jer su svoj tim sastavili iz nule. Tj. napravili su sjajan posao na draftu, plus dovukli kroz trejd Boguta i Iguoadalu. Znaci vrhunski odradjen posao, za udzbenike.

Moj problem je vise sa Durantom, koji je odlucio da kao top pet igrac, ode u najbolju ekipu u NBA. Jeste da su te godine izgubili finale (vise nesretno nego zasluzeno), ali taj tim je ionako bio prejak za sve. Izabrao je laksi put, i to mi je kukavicki.

S gledista GSW, opet iskoristili su ponudjeno. I ove sezone kada su njihovog GM pitali o Lebronu i sto misli o situaciji o NBA-u, sto bi se desilo, on je odgovorio da je postavljen na mjesto GM kako bi osvojio naslov, i da ce uciniti sve da fransizu ucini boljom, a ne da ucini NBA boljim. Ako postoji mogucnost da dovede Lebrona, to ce i uciniti.

Iskreno imam problema s 'bosmanovim' pravilom, vise volim kada igraca trejduju pa za njega i klub dobije nesto, nego kad ostane bez icega.

Isto sam napisao i za Haywarda da je picka, iako ruku na srce nije niti najbolji igrac lige, niti ce to ikad biti, nit je dosao u najbolji tim lige. Isto tako da sutra Boston udje u veliko finale i izgubi 4-3 i Davise odluci da predje kod njih, jer eto tu ima najvise sanse za osvojit prsten, nazvao bih ga pickom.

NBA sam volio zbog tog fajta, i pokusaja rusenja najboljih. Ovo gde prijatelji igraju zajedno i slicno mi se pomalo gadi. Jer NBA je izgubila na rivalitetu, njega vise jednostavno nema.